Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
13.01.2017 16:50

Чому вітчизняний антикорупційний автомобіль ніяк не зрушить з місця?

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

12 січня Солом’янський райсуд зобов’язав НАБУ закрити кримінальне провадження проти Миколи Мартиненка, якого звинувачують у корупції на десятки мільйонів доларів.

Вчорашнє рішення Солом’янського районного суду Києваостаточно довело, що найкраща і єдино можлива інституціональна реформа вУкраїні – це створення нової інституції з новими кадрами і принципами роботи.Без переатестацій, люстрацій, спецперевірок і формального переписуваннязаконів. Все інше не працює.

Нагадаю, що 12 січня Солом’янський райсуд зобов’язав НАБУзакрити кримінальне провадження проти Миколи Мартиненка, якого звинувачують укорупції на десятки мільйонів доларів. Проти Мартиненка ведуться кримінальнісправи в кількох європейських країнах, слідство зібрало купу доказів, однакнайгуманніший у світі український суд, схоже, вирішив не робити з цьоготрагедію і припинити провадження.

Звісно ж, в контексті практики вітчизняного судочинстванічого незвичайного не сталося, адже всьому світу відомо, що наші суди –найвразливіше місце держави. Проблема в тому, що пороки українського правосуддяшвидкими темпами пожирають реформи в інших, насамперед, суміжних сферах. Вже неза горами той час, коли почнеться масштабна дискредитація того ж НАБУ,формально – через відсутність результатів роботи. Але який може бути результат,коли кожен районний суддя в Україні може поставити хрест на будь-якійантикорупційній справі? Це однаковою мірою стосується всіх нових органів –НАБУ, САП чи Державного бюро розслідувань, яке повинно запрацювати вже цьогороку. Як би якісно і ефективно не працювали нові структуру, остаточну крапкувсе одно має поставити суд, а значить, крапок можна й не дочекатися.

Все це – результат половинчастості реформ, відсутностіконцептуальної завершеності їх здійснення. Адже який сенс в лоні староїнеадекватної правоохоронної системи створити орган з функціями оперативноїроботи і досудового розслідування корупційних злочинів, антикорупційну прокуратуруі при цьому не запровадити антикорупційний суд? Це те ж саме, що сконструюватизвичайний автомобіль на трьох колесах. Певна річ, далеко на такому авто незаїдеш. Як не заїде і реальна боротьба з корупцією в Україні, якщо новіантикорупційні інституції не стануть єдиною завершеною правоохоронною системою –від слідчого, прокурора і до судді.  

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи