Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.12.2016 18:02

В Москві краще знають, кому керувати Україною

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Москва намагається показати: достатньо усунути цю владу – і війна закінчиться, заручники повернуться додому, а Донецьк і Луганськ знову будуть обласними центра Української держави.

Як і очікувалось, залаштункові перемовини Надії Савченкоз ватажками терористичних організацій на Донбасі починають давати першірезультати. Так, «жестом доброї волі» бойовики назвали передачу Україні двохполонених жінок, про що вже нібито домовлено з Савченко. Відтак, одна знайболючіших проблем конфлікту – звільнення заручників – вперше почалавирішуватися в обхід офіційних представників України в цьому процесі, які маютьофіційну непримиренну позицію щодо сепаратистів і російських окупантів.

Що це значить? В Кремлі, схоже, переконалися – Київ непіде на прямий діалог з Донецьком і Луганськом, адже це означатиме легітимаціюсамопроголошених республік у статусі автономного суб’єкта політичнихпереговорів, по факту – міждержавних. Для нас це означатиме і визнаннягромадянської війни, внутрішнього конфлікту, що повністю відбілить Росію нашимиж руками, і повний хрест на тому, за що країна бореться останні два з половиноюроки. Тому в РФ обрали іншу, «обхідну» тактику, мета якої вже не примусити Київговорити з бойовиками напряму, а взагалі усунути офіційну владу від вирішенняконфлікту на сході.

З прагматичної точки зору, багатьом це може видатисянепоганим рішенням. Врешті, якщо проблему буде розв’язано, то яка різниця, хтосаме її вирішить? І саме на таку реакцію українського суспільства йрозраховують у Кремлі. Там намагаються просунути дискурс, згідно з яким причиназупинки прогресу в мирному врегулюванні полягає не в суперечності базовихінтересів України та Росії, а в небажанні конкретних сил, чинної владизакінчувати війну і реінтегрувати мирний Донбас. Москва намагається показати:достатньо усунути цю владу – і війна закінчиться, заручники повернуться додому,а Донецьк і Луганськ знову будуть обласними центра Української держави. А щобслово підкріпити ділом, то, мовляв, дивіться, як просто справи вирішуються злюдьми не від київської влади, з людьми, котрі «не побачили чорта» вЗахарченкові і Плотницькому, які й дружити з ними готові, і навіть виконуватиїхні вимоги.

Висновок: мир вам світить лише з Савчеченко і їйподібними. Ось пряма цитата із заяви бойовиків: «Новітня історія показує, що у українських жінок часто кращевиходить вирішувати політичні і економічні проблеми, а часом - і керуватикраїною».

У такий спосіб Росія почалаактивну фазу операції зі зміщення української влади як нездатної вирішитиключову проблему українського суспільства – проблему миру і територіальноїцілісності. Натомість українцям пропонуються нові лідери, які вмить зупинятьзнавіснілу війну. РФ і справді готова швидко загасити конфлікт на Донбасі, щоправда,за умови, якщо слухняні правителі сидітимуть в Києві.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи