Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
20.12.2016 18:52

Крок до подолання корупції у сфері земельних відносин

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

На сьогоднішній день земельна сфера стала найбільш корумпованою в державі.

Напочатку цього місяця за моєю ініціативою в парламенті зареєстрований проектЗакону України «Про внесення змін до статті 118 Земельного кодексу України щодоудосконалення порядку надання дозволу на розробку проекту землеустрою».

Необхідністьйого прийняття викликана потребою в посиленні протидії корупційним ризикам,захистіправ і законних інтересів громадян, які мають намір отримати у власністьземельні ділянки із земель державної або комунальної власності.

Насьогоднішній день земельна сфера стала найбільш корумпованою в державі. Одниміз способів вимагання неправомірної вигоди, якими користуються корупціонери відвлади під час передачі земельних ділянок у власність громадян, є оформлення дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведенняоднієї земельноїділянки кільком громадянам.

Цестворює умови для проведення своєрідного корупційного конкурсу міжпретендентами на отримання землі під час затвердження проекту землеустроювідповідним органом, який передає земельні ділянки державної або комунальної власності.

Якнаслідок, громадян змушують давати хабарі і замовчувати вчинення злочинівкерівниками органів державної влади та інших органів через побоювання, що вонине отримають землю у власність і залишаться без засобів для існування.

Зайве навітьговорити, що такі злочинні схеми розподілу земель призводять до втратиавторитету державної влади.

В цьому контексті народнимдепутатом України Кривохатько В.В. представлений проект закону, який регулюєвищезазначені питання, однак, на мою думку, цей проект містить ряд неточностейі потребує доповнення.

Тому яподав альтернативний законопроект, яким передбачено встановлення термінудійсності документації із землеустрою, розробленої на підставі відповідногорішення з моменту його прийняття.

Також зметою запобігання рейдерськимзахопленнямземельних ділянок, їх частин тауникненнятривалих судових суперечок пропонується включити як одну з підстав для відмовив наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою наявність наземельній ділянці об'єкта нерухомого майна, що за  правом власності належить іншомусуб'єкту.

Пропонуєтьсянорма закону, яка полягає в тому, що підставою відмови в наданні дозволу нарозроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки також є:

•розташування на цій земельній ділянці об'єкта нерухомого майна, що належить   іншомусуб'єкту;

•наявність розробленого проекту із землеустрою щодо відведення цієї ж земельноїділянки або їїзначної частини.

Нарешті, пропонуєтьсявстановити норму, згідно з якоюпроект із землеустрою є чинним і подається на розгляд до відповідного органувиконавчої влади або органумісцевого самоврядування протягом одного року з часу прийняття рішення, напідставі якого вінрозроблений.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи