Чистий Київ починається в свідомості людини
Київ - потужний мегаполіс, який генерує не лише ідеї, товари та послуги, але й величезну кількість відходів.
Київ - потужний мегаполіс, який генерує не лише ідеї,товари та послуги, але й величезну кількість відходів. Щодня кожен киянинзалишає за собою в середньому до 1 кілограма сміття (70% цього об'єму - тара й упаковка). А за рік в місті йогонакопичується 1,2 мільйона тон. Це величезні цифри. Щоб зрозуміти масштаб,уявімо, що всі ці залишки життєдіяльності людини, завантажені в вагони,сформують довжелезний потяг відстанню з Києва до Одеси.
Але найстрашніше те, що об'єми сміття постійно зростають - в середньому на 2% в рік. Шляхом нескладноїарифметики спрогнозуємо, що в 2025 році наше місто генеруватиме майже 1,5мільйонів тон сміття, а в 2045 році дійдемо до 2 мільйонів. Все це плата запрогрес та збільшення рівня споживання людей. При сучасних методах поводження звідходами Київ буде приречений стати сміттєвою столицею України. Аби цього несталося ми мусимо взяти на озброєння європейський досвід та ефективно йогозастосувати на практиці.
Влада великих міст веде постійну війну зі сміттєвимивідходами. В Західній Європі і в деяких країнах пострадянського просторунавчились не лише оборонятися, але й наступати та перемагати. При тому, щоєвропейці в середньому смітять більше, тамтешні столиці не потопають у відходах.В чому ж причина? Очевидно у високій екологічній культурі, суворих санкціях таефективній системі утилізації сміття.
Кілька тижнів тому я побував в Бресті (Білорусь) на місцевомусміттєпереробному заводі. Був вражений, що місто, яке мало з нами приблизнооднакові стартові пострадянські умови для розвитку, зуміло впровадити сучаснітехнології переробки відходів. Вони дозволяють утилізувати до 50% сміття, а невивозити його на полігони в околицях міста, які фактично знищують навколишнюекологію. Із залишків переробки виробляють газ та опалюють ним виробничі площі,система очищення відходів налагоджена таким чином, що дозволяє цілком віджимативоду, а це полегшує транспортування.
Знайомство з технологіями, які застосовують комунальникиБреста, ще більше активізувало роботу по розробці нової стратегії поводження зпобутовими відходами, над якою працює міська влада. Вона мусить не лише впровадититехнічні новинки такі як сортування сміття чи його переробка, але й цілкомзмінити підхід людини до поводження з відходами.
Щоб нова система запрацювала, кожному киянину слідзрозуміти - чистота міста починається з нього особисто. З того, що вінсортуватиме сміття у власній квартирі, мінімізує використання пластику впобуті, не залишатиме полімерних відходів під час пікніків та виїздів наприроду. Ці здавалося б банальні речі, є основою чистого міста. Адже жодніреформаторські потуги будь-якої влади не дадуть результату, якщо самі мешканціміста не захочуть змін і не розпочнуть їх з себе. Тож справжня реформапочинається у свідомості людини. Коли вона задумається як зробити так, щоб тойкілограм сміття, який ми лишаємо по собі, не вплинув на чистоту наших вулиць,дворів, парків та скверів.
Тому міська влада та кожен мешканець міста мусять спільноборотися зі сміттєвою проблемою. Особисто я вітатиму будь-яку конструктивну допомогув розробці системної концепції поводження з побутовими відходами у столиці. Аленабагато важливіша наша щоденна непомітна боротьба із захаращенням Києва. Дляцього не треба багато часу і зусиль – навчитися попадати недопалком в урну,забирати з собою рештки після пікніку, не смітити у власному дворі, під'їзді чи на сходовій клітині. Адже всі ми залишаємоськиянами. Нам, нашим дітям та онуками жити й працювати в цьому місті. Тож мусимосьогодні подумати який спадок ми їм передамо і яку якість життя забезпечимоприйдешнім поколінням.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386