Цифровий туризм: світові тенденції та українські рішення
Розвиток цифрової економіки та вплив пандемії кардинально змінили модель функціонування більшості видів діяльності, зокрема і сфери туризму
Широкомасштабне впровадження технологій є одним із напрямів майбутнього розвитку галузі. Крім того, такий сценарій вбачається як шлях виходу з кризи - через пандемію світовий туристичний сектор втратив понад 1,3 трлн доларів.
Набагато більше, ніж просто бронювання
Коли ми говоримо про цифровий туризм, ми не повинні думати, що «цифра» відіграє роль лише в бронюванні та оплаті поїздки, проживання чи проїзду. Навпаки, цифрова трансформація проявляється на всіх етапах подорожі, крок за кроком слідуючи шляху, який проходить турист.
Цифрові тенденції в індустрії
Інтернет речей (ІоТ)
Інтернетом речей називається взаємодія електронних пристроїв, здатних відправляти та отримувати дані за допомогою мережі. Модель туристичної інфраструктури розумного міста заснована саме на даних, які зібрані з датчиків та дій людини. У свою чергу, турист отримує можливість в декілька кліків генерувати та отримувати всю необхідну інформацію.
Big Data — технології великих даних
Дані — це паливо для будь-яких проектів в різних галузях. В туристичній сфері Big Data дає можливість створити модель регіона чи міста - цифровий двійник.
Завдяки даним можливо аналізувати поведінкові тренди туристів та містян: найпопулярніші маршрути, види транспорту, оцінити маятникові міграції тощо. Використання даних допомагає ефективно планувати розвиток регіону. Наприклад, на основі великих даних можна удосконалити транспортні маршрути, кількість громадського транспорту та головне - збільшити туристичний потенціал міста.
Окрім того, важливим аспектом є створення електронного реєстру туристичних локацій країни чи міста. У Києві вже не перший рік працює інформаційно-аналітична система «Майно», на якій в тому числі є база пам'яток культурної спадщини.
Персоналізація
Великі бази даних дозволяють містам забезпечити персоналізований досвід для кожного туриста, і ця тенденція буде зростати в наступні роки. Складні алгоритми можна використовувати для прогнозування потреб, окрім того, з’являється можливість автоматично надавати підлаштовані пропозиції щодо подорожей, виходячи з інтересів та уподобань туриста.
Віртуальна реальність
Оцифровування туристичних об’єктів та локацій з використанням новітніх технологій — один з головних трендів галузі. У першу хвилю коронавірусу віртуальні екскурсії, онлайн-тури стали дуже популярними: не було альтернатив. З'явилися цілі сервіси, які проводять виключно онлайн-екскурсії.
Використання технологій доповненої реальності в туризмі тільки набирає обертів в Україні, та в Києві у тому числі. За допомогою таких технологій туристична галузь стає цікавою і затребуваною.
Цифровий туристичний Київ
Київ — одне із найбільш відвідуваних міст України. Як і інші світові мегаполіси, ми активно йдемо шляхом діджиталізації, у тому числі галузей креативної економіки і туризму. Використовуються новітні технології щодо оцифрування локацій, створення 3D-турів, елементи доповненої реальності.
Через пандемію та зменшення потоку іноземців внутрішній туризм та е-сервіси для залучення туристів стали як ніколи актуальними — нещодавно у Києві був запущений новий туристично-культурний хаб.
На порталі guide.kyivcity.gov.ua доступні нові 3D-тури, можна дізнатись про туристичні локації, актуальні події та отримати іншу корисну інформацію (туристично-інформаційні центри, карта метро, міський транспорт тощо). Впевнений, що він стане справжньою цифровою візитівкою столиці.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10038
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7956
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 7830
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5230
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4257