Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
20.04.2012 17:00

Реформи ЖКГ "по-Азаровськи" або Пеня за борги за ЖКП повертається

Міністр юстиції України (2014-2019)

Останні 2 роки красномовно свідчать, що українські можновладці від Партії Регіонів проявляють неабияку вибірковість у своїх рішеннях.

Останні 2 роки красномовно свідчать, що українськіможновладці від Партії Регіонів проявляють неабияку вибірковість у своїхрішеннях. Майже рік тому провладні депутати списали заборгованість підприємствпаливно-енергетичного комплексу перед  держбюджетом на загальну суму понад 24 мільярди гривень.Подібні дії вони обґрунтували тим, що списання цих боргів – чи не єдинаможливість реформувати житлово-комунальну галузь та підвищити якістькомунальних послуг.
Але виявилося, що насправді ця ситуація виглядає зовсімінакше. Підприємства ПЕК, які за «дивним» збігом обставин перебувають у рукахцих самих провладних депутатів, станом на сьогодні вже нічого не винні державі.Проте це чомусь жодним чином не вплинуло на якість комунальних послуг, яка йнадалі залишає бажати кращого. Натомість тарифи на ЖКГ з місяця в місяць взагалінеобґрунтовано ростуть, як на дріжджах.
Іось - чергова«соціальна» ініціатива від влади. Два дні тому на офіційному сайтіМінрегіонбуду було розміщенозаконопроект, який визначає порядок нарахування пені за несвоєчасну чи неповнусплату за житлово-комунальні послуги. А це означає, що вже з дня на день зазначений законопроект опиниться упарламенті.
Давайте розберемося, як саме даний проект закону вплине напорядок оплати за послуги ЖКГ. Міністерська ініціатива щодо нарахування пені передбачає,  що її розмір становитиме 0,1 % від суми простроченого платежу за кожендень несплати. Для порівняння, до 1996 року розмір пені становив 0,01% від суми простроченого платежу за кожендень несплати – тобто вдесятеро менше.
Осьі порівняйте! З одного боку можновладці списують  своїй ж мільярдні боргиперед державою, а з іншого боку – витягують з кишень простих українців останнюкопійку. Більше того,насправді – «за душею» в українців вже не залишилося навіть тої останньоїкопійки. Як свідчать останні соціологічні дослідження, плата за постійнозростаючі комунальні послуги стала непідйомним тягарем для більшості родин.Так, 61% українців зізналися, що після очікуваного підвищення тарифів на газ взагаліне матимуть змоги платити за ЖКГ.  
Таким чином, запровадження пені за заборгованість зоплати житлово-комунальних послуг погіршить як фінансовий стан самих українців,так і спричинить додаткове навантаження на держбюджет. Адже суть проблемиполягає не в тому, що люди не платять вчасно за ЖКП, а в тому, що вони не маютьзмоги заробити стільки грошей, щоби їх вистачило і на життя, і на оплатукомуналки. Із запровадженням пені грошей більше не стане, а як раз – навпаки.Тобто наслідки прийняття цього законопроекту очевидні – ще бідніше населення таще більші борги за комунальні послуги.
Нагадаю, з 1996 по 2011 рік діяв мораторій на стягненняпені у зв’язку з невиконанням  державою своїх зобов’язань по виплаті зарплат, пенсій таінших соціальних виплат. Однак, те, що мораторій припинив свою дію,аж ніяк не означає, що в 2011 році державаповернула громадянамусіборги. Приміром, станом на1 січня цього року заборгованість по виплаті зарплат і пенсій склала більше мільярда гривень.  З цього приводуАрсеній Яценюк вніс відповідний законопроектта вимагав продовжити дію мораторію до повного погашення заборгованості перед громадянами. Однак, за відмашкою «диригента» Чечетова, «кнопкодави» Партії Регіонів успішно цю ініціативу провалили.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи