Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.03.2012 16:30

Перед смертю не надихаєшся!

Міністр юстиції України (2014-2019)

Якщо корупцію неможливо побороти, її треба очолити!


Якщо корупцію неможливо побороти,її треба очолити! Цю тезу чинна влада доводить мало не щодня. Вчорашнійдень у цьому плані був дійсно показовим.
Так, напередодні Конституцiйний Суд перенiс напiвроку термiни декларування депутатами й держслужбовцями своїх витрат. Таким чином свої видатки депутати декларуватимутьтільки з 2012 року, а от оприлюднено їхбуде взагалі до 1 квітня 2013 року. Для того, щоб зрозуміти звідкіля ростуть ноги у такоговідверто провладного рішення, варто згадати деякі минулорічні події.
Коли у квітні 2011 року парламентарі ухвалили законпро засади запобігання і протидії корупції, чинна влада голосно заявляла: «Завдякицьому закону ми назавжди поборемо корупцію в Україні». Проте й цього разу всіобіцянки біло-блакитних на ділі виявилися порожньою булькою.
Згідно прийнятої ініціативи усі державні службовцімали б подати до 1 квітня цього року розширену декларацію про майно та доходияк щодо себе, так і щодо членів своєї родини. А вже через місяць ці деклараціїмали б бути оприлюднені у ЗМІ.
Відтоді минув майже рік і прийшов «час Ч» дляподання декларацій. Замість того, щоб дотриматися кожної літери прийнятого завласною ж ініціативою закону, депутати від Партії регіонів різко дали задньої,зрозумівши, що їхні надприбутки напередодні парламентських виборів голосів їмне додадуть. Тож їх наступним кроком стало звернення «по допомогу» доКонституційного суду.
Так, на початку цього місяця провладні парламентарізвернулися до КС з проханням терміново розглунити цю справу щодо визнаннянеконституційною вимогу подавати декларацію саме в цьому році. «Кишеньковий»суд підтримав їхню позицію. Тобто про прибутки депутатів за 2011 рік просто«забудуть».
За таких подій цілком логічним виглядає рейтингкорумпованості країн, який щороку оприлюднює міжнародна правозахиснаорганізація Transparency International. Згідно нього Україна в 2011 році втратила18 позицій, опустившись зі 134-го на 152-е місце за рівнем корумпованості. Дляприкладу, компанію Україні склали Уганда, Того, Лаос.
До речі, про статки депутатів. Окрім іншого, учорапарламент ухвалив свій кошторис. На все про все знадобилося не більше 1хвилини. Це стандартний сценарій, який використовується чинною владою длярозгляду даного питання протягом останніх років. Усе відбувається  таємнота дуже  швидко. Доходить до комічного – затверджувані цифри не знаютьнавіть депутати-опозиціонери. Їх оприлюднюють лише за фактом прийняття.
Дива не сталося. Економлячи на звичайних українцях,для себе депутати залишили всі можливі пільги. Утримання одного депутата на рікобійдеться українцям ні багато ні мало - у 800 тисяч гривень. Зокрема, заробітнаплата депутата на місяць становить близько 20 тисяч гривень. По суті, це - річназарплата лікаря.
Ось таку колосальну прірву між доходами народнихобранців та звичайних громадян створила чинна влада. Нині Україна – світовий лідер за співвідношенням зарплати депутата та середньої зарплатипо країні. У Швеції це співвідношення складає 1,5, у США - 2,69, у Франції -2,4.Тобто, якщо середня річний дохід звичайного громадянина уФранції становить 38 тисяч доларів, то дохід народного обранця – у 2,4 разибільший – 90 тисяч доларів. В Україні таке співвідношеннянайразючіше - 8,5. Але цей факт не заважає провладним парламентарям і надалірозтягувати бюджетні кошти по власним кишеням. А напередодні виборівперейматися виключно тим, як приховати від людей незаконно привласнені гроші.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи