Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
На початку року профільний комітет схвалив законопроект «Про житлово-комунальні послуги» та подав його на першечитання до Верховної ради. В наступнийвівторок ця законодавча ініціатива вирине у порядку денному парламентарів,проте загалу досі про неї нічого не відомо. І це попри те, що зазначений проектзакону прямо стосується усіх мешканців багатоквартирних будинків, тобто понад65 % населення України.
Повна назва законопроекту звучить так: «Про внесення зміндо Закону України «Про житлово-комунальні послуги (щодо вдосконалення системиуправління житловим фондом та вирішення окремих питань у сфері наданняжитлово-комунальних послуг)».
Тож, давайте з’ясуємо, як саме законотворці плануютьвдосконалити систему управління житловим фондом.
По-перше, співвласники житлового будинку зможуть обиратиспосіб управління та управителя на загальних зборах без утворення ОСББ. Ідеянепогана. Проте, тут треба врахувати, що всі ініціативні власники вже створилиОСББ, решту – нинішній стан справ влаштовує або ж мешканці просто не мають часута бажання розв’язувати проблеми ЖКГ.
Тут починається найцікавіше: якщо власники з тих чи іншихпричин не визначать управителя, то в законопроекті чорним по білому прописано –управителя обиратиме орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах.
Далі – велике АЛЕ: проведення конкурсу не обов’язкове утому разі, якщо управителем обиратиметься підприємство комунальної власності. Виходитьрух по колу – не встигли відмовитися від послуг ЖЕКу, як доведеться до нихповернутися. Тобто фактично основна суть «вдосконалення системи управлінняжитловим фондом» зводиться до перетягування на ЖЕКи невластивихїм функцій- функційуправителя, які жодним чином не вплинуть на якість наданих послуг.
Проте є ще одна, на перший погляд, не значна новація. Законопроектомпередбачається, що у разі визначення управителя, окремий договір про наданняпослуг з утримання будинків укладатися не буде, оскільки ці послуги входитимутьдо складу послуг з управління.
Ось тут варто розібратися детальніше. Справа у тому, що тарифина послуги з утримання будинків затверджують органи місцевого самоврядування. Аціна на послуги з управління будинком є договірною, тобто визначається задомовленістю сторін. Сторонами ж в даному випадку будуть управитель таспіввласники багатоквартирного будинку.
Як наші ЖЕКи домовляються з людьми – справа відома – про безпідставнозатягнуті стосунки із ЖЕКами в народі вже ходять байки. Таким чином, за тойчас, поки триватиме процедура погодження ціни на послуги комунальників, існуєвелика ймовірність, що будинки просто потонуть у смітті.
Окрім того, ці зміни автоматично торкнуться і тарифів наЖКП.Замість того, щоб встановлювати тарифи, місцева влада фактично самоусунетьсявід цієї функції. Аргументують ці зміни тим, що питання щодо тарифної сіткивідтепер споживачі мають вирішувати із ЖЕКом, який на той час отримає статусуправителя.
Таким чином, чергова житлово-комунальна «реформа» не лишепогіршить нинішній стан житлово-комунальної сфери, а й дозволить ЖЕКам відтятижирний куш коштів завдяки спекуляції довкола тарифів на ЖКП. А її справжня метафактично полягає у тому, щоб витрусити із кишень пересічних українців останнікопійки на користь посадовців від чинної влади.
Натомість справжня дієва реформа ЖКГ передбачає, перш завсе, інвестування коштів у ремонт житлового фонду та покращенняенергозбереження будинків. Адже, станом на сьогодні, 78% тепла, замість того,щоб обігрівати мешканців, йде на обігрів вулиць. Тому з 285 гривень, яківитрачаються на оплату гарячої води та опалення у середньостатистичнійоднокімнатній квартирі, 222 гривні йдуть «у повітря». Окрім того, лічильники напослуги ЖКГ треба встановити безпосередньо у багатоповерхівках і у такий спосібстимулювати надавачів послуг вчасно та якісно ремонтувати мережі. Тож владнапсевдореформа сфери ЖКГ – це лише відтягування неминучого і, як наслідок, - щебільше погіршення існуючої ситуації.
17.02.2012 15:22
ЖЕКи-управлінці або Чергові байки про реформу від чинної влади
На початку року профільний комітет схвалив законопроект «Про житлово-комунальні послуги» та подав його на перше читання до Верховної ради.
На початку року профільний комітет схвалив законопроект «Про житлово-комунальні послуги» та подав його на першечитання до Верховної ради. В наступнийвівторок ця законодавча ініціатива вирине у порядку денному парламентарів,проте загалу досі про неї нічого не відомо. І це попри те, що зазначений проектзакону прямо стосується усіх мешканців багатоквартирних будинків, тобто понад65 % населення України.
Повна назва законопроекту звучить так: «Про внесення зміндо Закону України «Про житлово-комунальні послуги (щодо вдосконалення системиуправління житловим фондом та вирішення окремих питань у сфері наданняжитлово-комунальних послуг)».
Тож, давайте з’ясуємо, як саме законотворці плануютьвдосконалити систему управління житловим фондом.
По-перше, співвласники житлового будинку зможуть обиратиспосіб управління та управителя на загальних зборах без утворення ОСББ. Ідеянепогана. Проте, тут треба врахувати, що всі ініціативні власники вже створилиОСББ, решту – нинішній стан справ влаштовує або ж мешканці просто не мають часута бажання розв’язувати проблеми ЖКГ.
Тут починається найцікавіше: якщо власники з тих чи іншихпричин не визначать управителя, то в законопроекті чорним по білому прописано –управителя обиратиме орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах.
Далі – велике АЛЕ: проведення конкурсу не обов’язкове утому разі, якщо управителем обиратиметься підприємство комунальної власності. Виходитьрух по колу – не встигли відмовитися від послуг ЖЕКу, як доведеться до нихповернутися. Тобто фактично основна суть «вдосконалення системи управлінняжитловим фондом» зводиться до перетягування на ЖЕКи невластивихїм функцій- функційуправителя, які жодним чином не вплинуть на якість наданих послуг.
Проте є ще одна, на перший погляд, не значна новація. Законопроектомпередбачається, що у разі визначення управителя, окремий договір про наданняпослуг з утримання будинків укладатися не буде, оскільки ці послуги входитимутьдо складу послуг з управління.
Ось тут варто розібратися детальніше. Справа у тому, що тарифина послуги з утримання будинків затверджують органи місцевого самоврядування. Аціна на послуги з управління будинком є договірною, тобто визначається задомовленістю сторін. Сторонами ж в даному випадку будуть управитель таспіввласники багатоквартирного будинку.
Як наші ЖЕКи домовляються з людьми – справа відома – про безпідставнозатягнуті стосунки із ЖЕКами в народі вже ходять байки. Таким чином, за тойчас, поки триватиме процедура погодження ціни на послуги комунальників, існуєвелика ймовірність, що будинки просто потонуть у смітті.
Окрім того, ці зміни автоматично торкнуться і тарифів наЖКП.Замість того, щоб встановлювати тарифи, місцева влада фактично самоусунетьсявід цієї функції. Аргументують ці зміни тим, що питання щодо тарифної сіткивідтепер споживачі мають вирішувати із ЖЕКом, який на той час отримає статусуправителя.
Таким чином, чергова житлово-комунальна «реформа» не лишепогіршить нинішній стан житлово-комунальної сфери, а й дозволить ЖЕКам відтятижирний куш коштів завдяки спекуляції довкола тарифів на ЖКП. А її справжня метафактично полягає у тому, щоб витрусити із кишень пересічних українців останнікопійки на користь посадовців від чинної влади.
Натомість справжня дієва реформа ЖКГ передбачає, перш завсе, інвестування коштів у ремонт житлового фонду та покращенняенергозбереження будинків. Адже, станом на сьогодні, 78% тепла, замість того,щоб обігрівати мешканців, йде на обігрів вулиць. Тому з 285 гривень, яківитрачаються на оплату гарячої води та опалення у середньостатистичнійоднокімнатній квартирі, 222 гривні йдуть «у повітря». Окрім того, лічильники напослуги ЖКГ треба встановити безпосередньо у багатоповерхівках і у такий спосібстимулювати надавачів послуг вчасно та якісно ремонтувати мережі. Тож владнапсевдореформа сфери ЖКГ – це лише відтягування неминучого і, як наслідок, - щебільше погіршення існуючої ситуації.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411
Контакти
E-mail: [email protected]