Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.12.2013 12:02

Чи варто громадським активістам гратись в політику? І чому ні

Ексвиконавчий директор Transparency International Україна

Я буду мега радий, якщо купу народу з громадянського суспільства запросять у владу, а ті погодяться. Від того якість державних рішень тільки виграє. І я ж буду перший, хто з них запитає, чи завершили вони справи в громадському секторі, аби не мати навіть і

Чи варто громадським активістам ставати політиками? І чому ні

1033.jpg
Я вже писав про певну спробу підміни понять ініціаторами Народного об’єднання «Майдан» (НОМ). Повторюсь, якщо хтось не почув - я ЗА партнерства секторів заради спільної справи. І тільки у цих партнерствах бачу можливість комплексного рішення складних проблем.

Та я ПРОТИ пересмикування понять. Наприклад, коли людей ангажують в громадський рух, а займатись пропонують політикою.

 

Чому я проти?

Від пересмикувань довіра тільки зникає. А її зараз так мало в країні. Тому я був би вдячний, якби не спекулювали на поняттях, а щиро визнали - ми хочемо нову систему влади, для цього створюємо широку коаліцію всіх зацікавлених. Це не партія і не громадська організація. Це середовище змін. Цікаво? Приєднуйтесь.

Речі варто називати своїми іменами. Усім. А значить варто сказати чесно про наміри. Як от Єгор, Віка та Ігор чесно це зробили і пішли зі своїх громадських позицій. Або як п'ять сотен моїх друзів із ДемАльянсу. І я знаю, що в політичному дискурсі в мене є чудові партнери, на яких я можу спиратись. Як на фахових і відданих партнерів у секторі політики.

А не так, що в нас купа людей пише на візитівках "громадський активіст", а по факту займається політичною діяльністю. Не сприймаю я це. Навіть, в ім'я чергової республіки, сили когось чи фронту пєрємєн.

 

Чим це загрожує?

Зрештою, є в країні два окремих закони - про політичні партії та громадські об'єднання. І там чітко написано, що є чим.

Якщо ж цей розподіл не робити, ми дуже швидко скотимось до реалій Білорусі. Там чи не кожен громадський діяч щороку стає політиком (на період чергових виборів). І тим самим дає купу підстав для репресій проти ВСЬОГО сектору. А в Росії такий люд взагалі загнали в резервацію агентів іноземного впливу. З дуже широким і розмитим тлумаченням поняття "політична діяльність".

 

Про бачення Майдану юридичною особою

Кілька слів про підходи до структурування НОМ. Найпоширенішою є думка про створення юридичної особи Майдан. Зі статутом, членством і квитками. В яку з часом увіллються мільйони українців та від імені яких будуть змінювати владу в країні. 

Ініціатори регулярно посилаються на досвід Руху. Я ж бачу спробу відновлення КПРС - масової партії в інтересах купки функціонерів. На жаль.  

Є на теренах Європи дві наймасовіші партії. Із 8 та 2 мільйонами членів, відповідно. Перша зветься Единая Россия (фактичний лідер, Володимир  Путін, Росія). Друга - Партія Регіонів (фактично керує Віктор Янукович, Україна). Чим не приклад для юридичної особи "Майдан"?

 

І в підсумку

Я буду мега радий, якщо купу народу з громадянського суспільства запросять у владу, а ті погодяться. Від того якість державних рішень тільки виграє. І я ж буду перший, хто з них запитає, чи завершили вони справи в громадському секторі, аби не мати навіть ілюзій спокус.

А якщо чи коли прийде мій час змінити сектор, я зроблю те саме по відношенню до себе.ф

 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]