Ситуація з наркозалежністю та наркозлочинністю в Україні критична
263 оперативних співробітники не достатньо для ефективної боротьби з наркозлочинністю в сорокамільйонній країні.
Проблема наркозлочинності та наркозалежності в Україні не нова. Ситуація така ж критична, як і 10 років тому. Просто цю проблему замовчували і не озвучували суспільству її реальні масштаби. І якби тоді, роками раніше, цій проблемі приділили належну увагу, то сьогодні, в сорокамільйонній країні ми б не мали таку сумну статистику - близько двох мільйонів наркозалежних. А це значить, що страждає набагато більше людей – їхні батьки, діти, родини.
263 оперативних співробітники не достатньо для того, щоб ефективно боротися з наркозлочинністю, мінімізувати потрапляння на ринок України того валу наркотиків, який є наразі в країні. Крім того, Україна є транзитною державою, через яку організовують міжнародні канали доставки заборонених речовин у Європу.
З Ірану йде героїн, а з Південної Америки – кокаїн. У зв’язку з ситуацією в Афганістані активується трафік зі Сходу.
Боротьба за наркозлочинністю потребує переформатування, комплексних підходів, координованої роботи всіх підрозділів. І я знаю, як це зробити ефективно. Протягом останніх трьох років перед призначенням на посаду в МВС я передавав адреси, за якими виготовляли та продавали наркотики, але нічого не змінювалось, результату не було.
Саме через це з 2019 року, одразу після мого призначення на посаду заступника міністра, ми розпрощалися з керівництвом Департаменту боротьби з наркозлочинністю та деякими співробітниками. Був започаткований новий «проект», у якому основним пріоритетом було, є і буде - боротьба з організованими злочинними групами на території України.
Але поки є попит на наркотики, поки в країні зростає кількість наркозалежних, буде і наркозлочиннісь. Не достатньо лише саджати за грати наркозлочиннінців, а й допомагати залежним позбутися цієї хвороби. І для цього потрібна взаємодія держави, громадських організацій. Тому ми дещо змінюємо вектор і зосереджуємося саме на викритті збувачів наркотичних препаратів, організованих угруповань.
Суспільство справедливо очікує від поліції реальних результатів, люди хочуть захистити себе і своїх рідних. Але якісні операції не можуть бути швидкими, як би нам того не хотілось. Адже до проведення досудового розслідування залучаються працівники щонайменше 3-х різних органів, а то і 5-ти чи 6-ти (профільний підрозділ, слідчі органи, оперативні та оперативно-технічні служби, спецпризначенці, органи прокуратури, суду, ДПС, СБУ, тощо).
Досить складні механізми взаємодії, ієрархії та методів конспірації злочинної групи, особливостей чинного законодавства, призводить до того, що процес документування триває місяцями, а інколи й роками.
Крім того, трапляються непоодинокі випадки участі колишніх чи діючих правоохоронців у злочинних схемах. Через те, що деякі співробітники дозволяють собі брати гроші у злочинців, приховувати їхні злочини, «кришувати» та відпускати їх, тінь падає на систему в цілому. До правоохоронців є багато питань… Тому зараз принципово важливо переформатувати роботу, посилити особовий склад та діяти відповідно до вимог сьогодення, застосовуючи технології.
Наразі ми маємо тісну взаємодію з представниками DEA (США), NСА (Великобританія) та багатьма іншими міжнародними правоохоронними органами, аналізуємо міжнародний досвід та впроваджуємо в роботу. Впевнений, що незабаром очікування суспільства буде виправдане.
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук вчора о 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Готують підвищення тарифів для населення 594
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 562
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 365
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 174
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 82
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 15725
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
8402
-
Ідеальний формат харчування у готелі чи круїзі – гід для мандрівників
Життя 3377
-
Безсилля сильних: мисленнєвий вірус, що паралізує Захід
Думка 2400
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 2399