Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
31.03.2019 08:42

"Козацький марш" у дорогу на вибори

Музика нашого натхнення.

Нинішні вибори, пані й панове, вирішальні. Або Україна, або Руїна!

Тому, перш ніж іти голосувати, наберіться козацього духу. А найбільше його надихає, аби ви знали, - бадьорий Козацький марш. Його ще називають Запорізьким маршем.

За дивним збігом обставин, саме нинішнього року виповнюється рівно пів віку, як він уперше прозвучав (1969 року) в Київському оперному театрі імені Тараса Шевченка. Вважається, що автором «Запорізького маршу» став роменський сліпий бандурист Євген Адамцевич (1904 – 1972 рр.). Саме він в Оперному театрі тричі на-біс виконав цю легендарну мелодію…

Коли зорганізувався РУХ, його очільникам ніяк не вдавалося узгодити питання місця проведення Установчого з’їзду. Всі комуністичні посіпаки були скеровані на те, щоб не допустити проведення офіційної частини в пристойних умовах. На укладання умови погодився лише тодішній ректор Київського політехнічного інституту, справжній демократ, Петро Михайлович Таланчук. Відтак, 8 вересня 1990 року, у конференц-залі політехнічного інституту голосно вдарили барабани Козацького маршу. За цим сигналом, тисячі людей стали під жовто-сині прапори незалежної України.

Коли з’їзд завершився, П.М. Таланчука викликали на партійний килим, і оголосили догану за те, що в приміщення КПІ звучав… заборонений, виявляється, радянською владою Козацький марш. Позаяк, він, мовляв, сприймався українцями, як заклик до повстання, до боротьби за національну незалежність…

Петро Михайлович Таланчук уже давно є ректором Київського міжнародного вільного університету «Україна». Замість дзвінка, який кличе студентів до занять і оголошує перерву у виші звучить «Запорізький марш».

Музика українців
Запорізький марш

Я особисто щасливий з того, що майже дев'ять літ, працюючи на кафедрі журналістики університету "Україна", я щогодини чув цю бадьору мелодію! Спасибі за це пану Таланчуку!

Пропоную всім, хто нині йде до виборчих урн підбадьоритись Козацьким маршем. Це музика, що піднімає нашу націю до бою.

Отож, нехай звучить марш - https://www.youtube.com/watch?v=rlhpi-WllkQ

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи