Відрізали законодавчу гілку, яка обмежувала казнокрадство
26 лютого ц.р. сталося конституційне закріплення злодійства.
Так і запишіть, ті, хто веде денники: 26 лютого відтепер велике свято на вулиці всіх українських злодіїв. Особливо ж тих, хто при владі. Хто не просто пощипує, а буквально шматки відриває від державного пирога. Давиться і далі підцуплює, «шмонає». До нині, за української бездарної влади, можна було хоч і в усі кишені щосили красти, але не можна при цьому зайве добріти з виду, на очах пухнути, приростати новими маєтками і палацами, шикарними лімузинами. На заваді стояла, звичайна ж, людська заздрість. До того ж підперта ганебним костуром, як його вважали ті ж таки торбохвати, - законом. Якщо точніше - статтею 368-2 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.
Щоб усім було зрозуміло, то в демократичному світі у вас хабаря не візьме чиновник, саме через те, що найжорстокіше покарання в їхньому законодавстві, якраз за незаконне збагачення. В його декларації все повинно зійтися копійка в копійчину з зарплатами, преміями, іншими прибутками. І не дай же ж, Боже, виявиться, що придбано будь-що на статки, котрі виходять за межі документальних прибутків.
Показовим виявився щодо цього приклад військового прокурора з зони бойових дій, у котрого нового добра виявилося на мільйони і мільйони гривень, а зарплата була в сотні разів меншою, аби це придбати на законних підставах. Попервах, начебто сміливе ще тоді НАБУ завело кримінальну справу, не зважаючи на величезний спротив військової, а потім і генпрокуратури, багатьом із тих набутків детективи знайшли корені злочинного походження. Бо ж справді, новенькі пожитки не падають самі собою з неба. Але «свої люди» знайшлися на верхніх поверхах влади і доволі швидко скрутили те ж таки НАБУ у баранячий ріг. Ви, скажіть, будь ласка, щось чули, щоб ці, тепер вельми ялові детективи з бездарного Бюро бодай одну справу довели до судового завершення? Я – ні. При захмарних зарплатах… При величезних штатах…
Не менш яскравим прикладом незаконного збагачення виявився зовсім свіжий випадок з життя однієї столичної пані. Її батько, дядько з доволі мохнатою рукою, поставив власну доцю на чолі якоїсь там буцімто волонтерської організації, котра мовбито допомагає бідним і воякам на фронті. А всі джерела надходжень добра до цього неприбуткового фонду поступають з-за кордону, через гранти І ось цій хитрій і видзигористій панянці поставили питання: а звідки у вас, чарівна, взялися такі величезні статки? В одну мить у столиці з’явилося пів десятка ваших приватних квартир, кілька дач, «крутих» авто? Невже за вашу загалом же майже мізерну зарплату?
Одне слово, на-во-лон-те-ри-ла! Як той колись суддя-хабарник, накалядував!
І ось, можемо тепер привітати і цю пані, і її татуся. Тривога була хибна. Тепер на вашій вулиці, і на бульварах, проспектах усіх українських знаних злодюг велике свято. Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення. Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Позаяк стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
Іншими словами, в усьому демократичному світі того, хто в тій чи іншій іпостасі представляє інтереси держави фіскальні органи мають право запитати, звідки, козаче, у тебе новенький «Медседес», шикарна дача, дві квартири взялися, якщо ти за рік лише на одну маєтність можеш заробити? А ось в Україні не можна… Ви що, це ж порушення верховенства права.
Найбільше мене дивує те, що цей закон зі статтею ККУ 368-2 ще не так давно буквально на волов’язі протягували через парламент, оскільки вона була складовою пакету канонів, котрі конче потрібно було прийняти для отримання Україною безвізового режиму. І це називалося важливою часткою успішної законодавчої реформи! Що ж змінилося тепер? Невже уже наїлися реформованого? Так швидко?
Просто стаття 368-2 ККУ блокує весь «цимис» для розеішного єиття крадійській братії. Змушує приховувати і переховувати від людських очей украдене. Тому й підчистили рогатки в угоду всім крупногабаритним бандюкам із верхніх бантин влади, насамперед!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427