Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Ще одне завдання: аби вижити в новому світі, конче необхідно з учорашнього бойового листка ЦК КПУ, якою була "Правда України", створити дійсно демократичне, ні від кого незалежне видання. З російськомовного перетворити на двомовне видання, давши тим самим йому широку дорогу у західні області України, що, власне, я невдовзі й учинив.
А тут іще одна приємна проблема: дружина збирається родити: знаходиться під опікою рідні поза межами столиці.
18 листопада я повернувся додому пізно увечері і застав у дверях записку: (либонь, телефонували комусь із сусідів) мою суджену забрали до пологового будинку. Отож, роздумати було ніколи. Я крутнувся на підборах під дверима і щодуху кинувся вниз до авто, позаяк уже заступала двадцять третя година ночі, а їхати належало майже 150 кілометрів за Київ.
На шістдесятому кілометрі траси сталася несподівана оказія. Я тисну на газ, а авто, знаходячись на п’ятій швидкості, не прискорюється. Мотор реве, а швидкість гасне. Зупинився в розпачі: що ж сталося? Двигун працює справне, але вмикаю швидкість, відпускаю щеплення: машина залишається без руху. Зрозумів: обірвалося шасі. Оглянувся. Справа й зліва лісок, в обидва боки порожня траса, ніде й нікого, до найближчого села і назад, і вперед по декілька кілометрів, місяць викотився на все небо. Морозяно, але без снігу. За метрів триста-чотириста, примітив, бовваніє щось подібне на вантажівку. Вирішив піти, поглянути. Справді, на обочині, гаркаючи дизельним двигуном стояв величезний, чимсь ущент завантажений самоскид. Схоже на те, що мандрує він здаля. Я почав стукати в кабіну з різних боків. Відповіді ніякої. Зрозумів: мені ніхто не відкриє, ніхто не обізветься у цій глухомані. А то ще й огріють чимсь замашним по кумполу, прийнявши за злодія...
Ураз далеко на трасі зблиснуло світло. Я завчасно почав щосили махати, подаючи сигнал, аби авто зупинилося. Одначе все марно… Проскочив один, за ним ще два легковики. Вони, здалося, летіли щодуху групою. Ніхто й не применшив швидкості. Починалися лихі дев’яності роки. Щодня преса була засипана повідомленнями про найрізноманітніші злочини, грабежі, і чи не найбільше їх, зрозуміло ж, траплялося якраз на дорогах. Хто ж тут зупиниться серед лісу, коли стоїть підозріла чорна «вісімка», далі за нею – вантажівка без будь-яких вогнів?
Я поплівся в бік своєї машини. І коли вже підходив до неї, тут на мене здаля знову почали насуватися дві фари трасою. Я швидше по інерції змахнув раз чи двічі рукою, подаючи знічев`я знак на зупинку, і, о, диво!, наблизившись до мене, вантажівка, стала гальмувати, а проїхавши десятки два-три метрів і геть стомлено зупинилася. Це була довжелезна «Колхида», завантажена довгомірним металом. Труби, пруття з гострими кінцями хвостом своїм аж звисали за відкритим бортом. Беззастережно покинувши кабіну, до мене наблизився літній чоловік. «Що у вас сталося?» – стривожено і зовсім по-домашньому запитав. Я пояснив: зателефонували, що в місті, котре попереду, до тамтешнього родильного дому забрали дружину, летів туди із Києва, а тут враз, здається, обрізало тягу. Чи як ще кажуть, обірвало зчеплення. Для певності, тут же продемонстрував це наяву.
Мій новий нічний знайомив почисав затилицю
-Залишити тут вас, серед лісу, я просто не можу, - сказав якось дуже просто, по-людськи і зрозуміло шофер. – Але якщо я вас візьму на буксир, ви повинні бути надзвичайно уважні. Якщо у вас є буксир, ми з’єднаємо його з моїм, щоб подовжити линву. Коли цього не зробимо, то це дуже небезпечно, оскільки кінці моїх труб, і вістря гострого металу тут же опиняться в вашому салоні. Ви, сподіваюся, розумієте, чим таке загрожуватиме вам. Будемо їхати трохи швидше ніж волами, але вас я дотягну до потрібного міста, тим паче, що даїшники давно спить…
При цьому ще раз перепитав, чи справні в моєму авто гальма. Від цього, зрозуміло, залежало чи доїдемо без проблем і... ран.
Я іноді, коли пригадую тих сімдесят кілометрів дороги, у мене перед очима виринають картини неймовірних жахів. Уявіть собі, кінці тонких і гострих труб, шведерів буквально за метрів півтора - два від лобового скла. Тільки на мить проворонишся, виб’єшся з темпу мого буксира, і нахромишся на них. З-під коліс вантажівки здіймається густа курява. Води обмити шкло уже не вистачає…
Їхати у такому неймовірному напруженні - просто нескінченний страх. Очі заливає нервовий піт. Навіть обтертись не можна, позаяк постійно треба бути надзвичайно пильним і тримати обидві руки на кермі. Нога на гальмах уже задерев`яніла. Ці жахливі металеві штирі, які, мабуть, мені будуть снитися все життя, то наближаються, то віддаляються...
Я багато разів хотів тоді якось посигналити, нехай би ця «Колхида»-рятівниця до біса зупинилася, нехай би я відчепився від цього жахливого і смертеподібного буксира. Краще і значно безпечніше було б, мабуть, зачекати з розв`язкою проблеми до ранку, бо й двигун працює, я точно не замерзну, гріючись у салоні, але вантажівка, звісно ж, не зупиняється, несамовито дзеленькотить і гицає на нерівностях нашого асфальту, на плавунах і гористостях, уже ось дві години повзе й повзе уперед. Ти хоч кричи, хоч волай щосили – ніхто ж не почує. Аж поки мій рятівник не добуксирує мою поламану чорну «вісімку» до умовленого місця в великому місті на трасі.
Коли нарешті відвязався від "колхиди", я опустив руку до кишені, протягнув водію все що там мав. Він образився. «Коли рятуєш людину, грошей не можна брати», - сказав. Повернувся і пішов до кабіни. Я багато разів пошкодував, що не запитав його навіть прізвища, імені, не уточнив звідки цей чесний чоловік, котрий поїхав далі у ніч на Захід. А можна було б колись з’їздити до нього в гості всією сім’єю. З подарунками. Дуже шкодую, що так сталося. Чи живий, здоровий цей добрий і чесний, безкорисливий чоловік?
А зателефонувавши о пів на восьму ранку до пологового будинку, я дізнався: п'ятнадцять хвилин тому у мене з’явилася дочка…
***
З Днем Народження, мила й чарівна пані!![](https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15095120_686510328182071_4195793429714452837_n.jpg?oh=4bc3c4052c80c4086f4e4488184c918d&oe=58CC82F3)
![](https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15056435_686509128182191_4562220705431533044_n.jpg?oh=6211a80310321f933445c552f9c08b32&oe=58D26902)
![](https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15094331_686508614848909_5500720362472694005_n.jpg?oh=fa2ed38d8a31c466c8a925cd0d32867e&oe=58D42433)
20.11.2016 09:00
Ніч на смертельному буксирі
Те, що не забувається... Мабуть, що новела з життя...
На початку осені 1991-го журналісти редакції (66 «за», троє «проти») враз обрали мене головним редактором газети «Правда України». Ніхто й не може уявити собі, які несподівані проблеми звалилися на мене. За списком працюючих – 130 творчих і технічних працівників. На рахунках жодної копійки коштів. На складах й кілограма газетного паперу. До кінця року оформлена 340 тисячами передплатників доставка п’яти їм номерів газети на тиждень, «Укрпошта» привласнила ці кошти і відмовилася поділитися з нами. Господарюй, як хочеш. Погляди всіх повернуті до тебе. Люди чекають на зарплату. Роби, що хочеш...Ще одне завдання: аби вижити в новому світі, конче необхідно з учорашнього бойового листка ЦК КПУ, якою була "Правда України", створити дійсно демократичне, ні від кого незалежне видання. З російськомовного перетворити на двомовне видання, давши тим самим йому широку дорогу у західні області України, що, власне, я невдовзі й учинив.
А тут іще одна приємна проблема: дружина збирається родити: знаходиться під опікою рідні поза межами столиці.
18 листопада я повернувся додому пізно увечері і застав у дверях записку: (либонь, телефонували комусь із сусідів) мою суджену забрали до пологового будинку. Отож, роздумати було ніколи. Я крутнувся на підборах під дверима і щодуху кинувся вниз до авто, позаяк уже заступала двадцять третя година ночі, а їхати належало майже 150 кілометрів за Київ.
На шістдесятому кілометрі траси сталася несподівана оказія. Я тисну на газ, а авто, знаходячись на п’ятій швидкості, не прискорюється. Мотор реве, а швидкість гасне. Зупинився в розпачі: що ж сталося? Двигун працює справне, але вмикаю швидкість, відпускаю щеплення: машина залишається без руху. Зрозумів: обірвалося шасі. Оглянувся. Справа й зліва лісок, в обидва боки порожня траса, ніде й нікого, до найближчого села і назад, і вперед по декілька кілометрів, місяць викотився на все небо. Морозяно, але без снігу. За метрів триста-чотириста, примітив, бовваніє щось подібне на вантажівку. Вирішив піти, поглянути. Справді, на обочині, гаркаючи дизельним двигуном стояв величезний, чимсь ущент завантажений самоскид. Схоже на те, що мандрує він здаля. Я почав стукати в кабіну з різних боків. Відповіді ніякої. Зрозумів: мені ніхто не відкриє, ніхто не обізветься у цій глухомані. А то ще й огріють чимсь замашним по кумполу, прийнявши за злодія...
Ураз далеко на трасі зблиснуло світло. Я завчасно почав щосили махати, подаючи сигнал, аби авто зупинилося. Одначе все марно… Проскочив один, за ним ще два легковики. Вони, здалося, летіли щодуху групою. Ніхто й не применшив швидкості. Починалися лихі дев’яності роки. Щодня преса була засипана повідомленнями про найрізноманітніші злочини, грабежі, і чи не найбільше їх, зрозуміло ж, траплялося якраз на дорогах. Хто ж тут зупиниться серед лісу, коли стоїть підозріла чорна «вісімка», далі за нею – вантажівка без будь-яких вогнів?
Я поплівся в бік своєї машини. І коли вже підходив до неї, тут на мене здаля знову почали насуватися дві фари трасою. Я швидше по інерції змахнув раз чи двічі рукою, подаючи знічев`я знак на зупинку, і, о, диво!, наблизившись до мене, вантажівка, стала гальмувати, а проїхавши десятки два-три метрів і геть стомлено зупинилася. Це була довжелезна «Колхида», завантажена довгомірним металом. Труби, пруття з гострими кінцями хвостом своїм аж звисали за відкритим бортом. Беззастережно покинувши кабіну, до мене наблизився літній чоловік. «Що у вас сталося?» – стривожено і зовсім по-домашньому запитав. Я пояснив: зателефонували, що в місті, котре попереду, до тамтешнього родильного дому забрали дружину, летів туди із Києва, а тут враз, здається, обрізало тягу. Чи як ще кажуть, обірвало зчеплення. Для певності, тут же продемонстрував це наяву.
Мій новий нічний знайомив почисав затилицю
-Залишити тут вас, серед лісу, я просто не можу, - сказав якось дуже просто, по-людськи і зрозуміло шофер. – Але якщо я вас візьму на буксир, ви повинні бути надзвичайно уважні. Якщо у вас є буксир, ми з’єднаємо його з моїм, щоб подовжити линву. Коли цього не зробимо, то це дуже небезпечно, оскільки кінці моїх труб, і вістря гострого металу тут же опиняться в вашому салоні. Ви, сподіваюся, розумієте, чим таке загрожуватиме вам. Будемо їхати трохи швидше ніж волами, але вас я дотягну до потрібного міста, тим паче, що даїшники давно спить…
При цьому ще раз перепитав, чи справні в моєму авто гальма. Від цього, зрозуміло, залежало чи доїдемо без проблем і... ран.
Я іноді, коли пригадую тих сімдесят кілометрів дороги, у мене перед очима виринають картини неймовірних жахів. Уявіть собі, кінці тонких і гострих труб, шведерів буквально за метрів півтора - два від лобового скла. Тільки на мить проворонишся, виб’єшся з темпу мого буксира, і нахромишся на них. З-під коліс вантажівки здіймається густа курява. Води обмити шкло уже не вистачає…
Їхати у такому неймовірному напруженні - просто нескінченний страх. Очі заливає нервовий піт. Навіть обтертись не можна, позаяк постійно треба бути надзвичайно пильним і тримати обидві руки на кермі. Нога на гальмах уже задерев`яніла. Ці жахливі металеві штирі, які, мабуть, мені будуть снитися все життя, то наближаються, то віддаляються...
Я багато разів хотів тоді якось посигналити, нехай би ця «Колхида»-рятівниця до біса зупинилася, нехай би я відчепився від цього жахливого і смертеподібного буксира. Краще і значно безпечніше було б, мабуть, зачекати з розв`язкою проблеми до ранку, бо й двигун працює, я точно не замерзну, гріючись у салоні, але вантажівка, звісно ж, не зупиняється, несамовито дзеленькотить і гицає на нерівностях нашого асфальту, на плавунах і гористостях, уже ось дві години повзе й повзе уперед. Ти хоч кричи, хоч волай щосили – ніхто ж не почує. Аж поки мій рятівник не добуксирує мою поламану чорну «вісімку» до умовленого місця в великому місті на трасі.
Коли нарешті відвязався від "колхиди", я опустив руку до кишені, протягнув водію все що там мав. Він образився. «Коли рятуєш людину, грошей не можна брати», - сказав. Повернувся і пішов до кабіни. Я багато разів пошкодував, що не запитав його навіть прізвища, імені, не уточнив звідки цей чесний чоловік, котрий поїхав далі у ніч на Захід. А можна було б колись з’їздити до нього в гості всією сім’єю. З подарунками. Дуже шкодую, що так сталося. Чи живий, здоровий цей добрий і чесний, безкорисливий чоловік?
А зателефонувавши о пів на восьму ранку до пологового будинку, я дізнався: п'ятнадцять хвилин тому у мене з’явилася дочка…
***
З Днем Народження, мила й чарівна пані!
![](https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15095120_686510328182071_4195793429714452837_n.jpg?oh=4bc3c4052c80c4086f4e4488184c918d&oe=58CC82F3)
![](https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15056435_686509128182191_4562220705431533044_n.jpg?oh=6211a80310321f933445c552f9c08b32&oe=58D26902)
![](https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15094331_686508614848909_5500720362472694005_n.jpg?oh=fa2ed38d8a31c466c8a925cd0d32867e&oe=58D42433)
![](https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15107204_686508471515590_4085793716459235624_n.jpg?oh=0734d1593d106f3ea2ac827342a9fcf0&oe=58C98F55)
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411
Контакти
E-mail: [email protected]