Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
05.11.2015 13:04

Чому для нас важливо, хто ввійшов до складу уряду Канади

Замітки з приводу перемоги лібералів над консерваторами в Палаті общин Сполученого Королівства

18 жовтня ц.р. у Канадівідбулися чергові федеральні парламентські вибори. У результаті їх до Палатиобщин обрано 338 депутатів. Перемогу здобула Ліберальна партія, яка отримала184 мандати. Консерватори, які до того були правлячою партією – 99 місць, Новадемократична партія, котра до цього була офіційною опозицією – 44 портфелі.Квебекський блог спромігся на десять мандатів, Зелена партія Канади провела доПалати одного депутата.
          Загалом результаттакий: ліберали приростили в парламенті Сполученого Королівства 150 місць,консерватори, як правляча партія, втратили – 67 мандатів, НДП, як офіційнаопозиція, позбавилася 59 портфелів. Іншими словами, в правлячій верхівці Канадивідбулася справжня революція, зі зміною уряду. Його призначили вчора.
         Моя пильна увага до цієї події привернута не просто тому, щоКанада є другою після Росії країною в світі за площею, а тому, що в ній мешкаєбез малого півтора мільйона українців. Це – по-перше. Крім того, СполученеКоролівство, в образі правлячої Консервативної партії та її прем’єр-міністраСтівена Гарпера, наполегливо і рішуче виступила на захист інтересів України увійні з Росією. Саме завдяки старанням глави минулого уряду Канади, який нацьому посту, до речі, знаходився десять років поспіль, РФ фактично за плечі буловиштовхана з «Великої вісімки». Уряд консерваторів усе зробив можливе для того,щоб Україна одержувала фінансову допомогу від Канади і західного світу також,щоб вчасно українські вояки отримали зимові куртки, черевики, інші гуманітарнівантажі, різноманітні вакцини. Це було братство не віртуальне, не вербальне, а конкретне– казати б, предметне, матеріальне, фінансове, а, отже, вельми важливе в грізнугодину війни.
         Чи не зміниться все це після виборів, приходу до влади в Канаділібералів? Ось надзвичайно важливе питання.
         Джастін (французькою звучить як «Жюстен») Трюдо, який учораочолив новий уряд,  – один із наймолодших(н. 1971 р.) прем’єр-міністрів Канади. Він - старший син відомого канадського політика,п’ятнадцятого глави уряду П’єра Трюдо, якого ще називають «батьком сучасноїКанади».  Джастін Трюдо став широковідомим після блискучої політичної промови на похоронах свого батька 2000 року.Ліберальну партію очолив 14 квітня 2013 р. Моє зауваження щодо французькоївимоги імені нового прем’єра пов’язане з тим, що пан Трюдо обирався до Палатиобщин від французькомовної провінції Канади Квебек. До того ж, пан Жюстен напочатку кар’єри викладав французьку в школі.
          Тепер щодо позиції панаТрюдо в фарватері нинішніх світових подій і підтримки України. На початкуросійсько-українського конфлікту Джастін-Жюстен аж занадто легковажно якосьвідгукнувся про все це, і заслужив жорстку критику преси. Кажуть, що за це вінпожалкував і неодноразово,  надалі постійнонамагався виправити ситуацію. Адже щонайменше мільйон виборців у Канаді українці.
         У ході підготовки до голосування 18 жовтня ц.р., лідер лібералівзаявив, що Путін «бандит», його дії у Східній Європі - «небезпечні», а політикаРосії на Сході України - «безвідповідальна та шкідлива». Далі пряма мова: «Якщоя матиму нагоду в ексклюзивній зустрічі з Путіним, йому про все це заявлю вобличчя, бо нам необхідно повсякчас доказувати, що Канада й надалі потужнопідтримує світ та справедливість у ньому» - заявив Д. Трюдо.
         Однак щонайкраще позицію нового прем’єр-міністра Канади до Україниі українців, як мені видається, засвідчує те, що в числі нових тридцятиміністрів уряду лібералів аж двоє є наші співвітчизники. Це жінки - ХристяФріланд та Мері-Енн Мігичук.
         Христю я добре знаю особисто. Познайомилися ми з нею якось укабінеті першого віце-прем’єр-міністра України Ігоря Юхновського. Служба урядовця гукнула журналістів, бо начебтоІгор Рафаїлович вимислив повідомити щось надзвичайно важливе для розв’язання нагальних проблем розвитку України. Маленьке дівча сіло поруч зі мною, дещоприпізнившись на оказію. Але надалі від неї було найбільше запитань. Бо академікЮхновський запропонував нестачу нафтопродуктів тієї пори замінити переходом українцівз авто на – не повірите, але це, їй-право, не жарт, -  велосипеди. Мила канадійка, ой же ж іпознущалася над фізиком-теоретиком, який мав би бути технократом в уряді,здається, Л. Кучми, і, напевне, ж не відкривати з шиком... колесо зі шпицями…
         У ті дні Христя працювала в Україні в якості стрингера Financial Times. Її тодіможна було зустріти на всіх важливих політичних та економічних заходах. Вонабувала практично на всіх засіданнях парламенту. Знайомими журналістки були чине всі тодішні наші політики й урядовці. Статті пані Фріланд про перші крокинезалежної України з’являлися в The Washington Post і The Economist. Воначи не найбільше серед зарубіжних журналістів зробила тоді для популяризаціїнашої молодої держави в світі. Згодом Христя перейшла на постійну роботу довпливової лондонської газети Financial Times.Її публікації були спрямовані на захист інтересів України та українців, звідкипоходила її мати Галина Хом’як. Особливо після того, як вона переїхала до Москви,очолила там кореспондентське бюро видання. У Кремлі неодноразово скреготілизубами з приводу її блискучих і переконливих публікацій у відомому медійномуоргані. Можна стверджувати, що журналіст Фріланд, канадійка українськогопоходження, вміло вибудовувала на заході образ Москви, як міжнародного варвара,посібника терористів, якими вона є нині наяву, уже не  прикриваючись ліберальними гаслами, скинувши зсебе овечу шкіру. Все це добре розуміли в Путіна, заборонивши нині в’їзд паніХристі до РФ.
         Цікаво, щоХристя Фріланд стала міністром міжнародної торгівлі Канади. Не забуваймо, що вСполучених Штатах Америки міністром торгівлі є ПенніПріцкер, батьки якої є вихідцями з Київщини. Дивний збіг, чи не так?
          А ось шістдесятилітня Мері-Енн Мігичук уновому уряді Канади вчора призначена міністром зайнятості, розвитку трудовихресурсів і праці. Батьками її є українці – Метро Мігичук та КатеринаСаламандик. За фахом вона є інженером-геологом, працювала в геологічнихпартіях. Преса повідомляє, що присягу міністра пані Мігичук завершилаукраїнськими словами «Дякую!».  
         Думається, що засприяння таких персоналіїв у його складі, новий уряд Канади стане ще більш активним,у порівнянні з стараннями консерваторів, у просуванні інтересів України насвітовій арені, насамперед у справі входження нашої держави до Північно-Атлантичногоальянсу, отримання безвізового режиму, зближення з демократичними державами ЄСта світу.    
        
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи