Реформи у сфері державної реєстрації продовжуються
05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» від 12.02.2015 № 191-VIII, яким запроваджується ряд нововведень у сфері державної реєстрації
05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Українищодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» від 12.02.2015 № 191-VIII (далі– Закон № 191-VIII). Метою прийняття даного Закону є дерегуляція господарськоїдіяльності, що, на думку його розробників, дасть можливість Україні підвищитипозицію у рейтингу Doing Business.
Серед іншого цимнормативно-правовим актом вносяться зміни до ряду статей Закону України «Продержавну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Законпро державну реєстрацію).
Зокрема, передбачаєтьсярозширення кола суб’єктів, уповноважених здійснювати державну реєстрацію. Так, повноваженнядержавного реєстратора, передбачені Законом про державну реєстрацію, з прийомудокументів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстраціїюридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та видачі оформлених результатівїх надання зможуть виконувати посадові особи органів місцевогосамоврядування, адміністратори центрів надання адміністративних послуг.
Запроваджено можливістьдержавної реєстрації поза місцезнаходженням суб’єкта господарювання. Так, уразі збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства,масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного читехногенного характеру державна реєстрація юридичних осіб та фізичнихосіб - підприємців може проводитися визначеними Міністерством юстиціїУкраїни державними реєстраторами поза місцезнаходженням юридичної особиабо місцем проживання фізичної особи, яка має намір стати підприємцем, тафізичної особи - підприємця.
Законом № 191-VIII скорочуєтьсястрок проведення державної реєстрації. Якщо раніше державна реєстраціяюридичних осіб здійснювалася протягом трьох робочих днів з дати надходженнядокументів, то після внесення змін – у день надходження документів. Державна реєстрації фізичної особи - підприємця повиннабути проведена не пізніше наступного робочого дня після надходження документів(раніше - два робочих дні з дати надходження документів).
Реєстраційний збірзамінено адміністративним збором. Адміністративнийзбір справлятиметься у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати умісячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якомуподаються документи для проведення відповідної реєстраційної дії. Наприклад, запроведення державної реєстрації змін для юридичних осіб адміністративний збірстановить 0,05 мінімальної заробітної плати, для фізичної особи-підприємця –0,02 мінімальної заробітної плати.
Законом №191-VIII закріплено принцип відкритостівідомостей, що містяться в ЄДР, які тепер є відкритими і загальнодоступнимина офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізуєдержавну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців (за винятком реєстраційнихномерів облікових карток платників податків, відомостей про відкриття тазакриття рахунків, накладення та зняття арештів на рахунки та майно).
Законом внесенні зміни щодоінформування громадськості про проведенні реєстраційні дії, а саме:інформації про реєстраційні дії не потребує опублікування у Бюлетені державної реєстрації,натомість така інформація буде оприлюднюватись на офіційному веб-сайтіцентрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферідержавної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Удосконалено і порядок інформаційноївзаємодії між ЄДР та інформаційними системами органів державної влади, а такождокументами в електронній формі.
Також внесено зміни щодо надання відомостей з ЄДР (витяг,виписка, довідка). Відомості, щомістяться в ЄДР, надаватимуться у формі:
відкритого доступу через офіційний веб-сайт центральногооргану виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державноїреєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, до актуальних намомент запиту та на визначену дату відомостей ЄДР шляхом їх пошуку, перегляду,копіювання та роздрукування;
витягу;
довідки;
виписки.
Відтепер під час провадженнягосподарської діяльності та відкриття рахунку в банку виписка з ЄДР дляідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, або фізичноїособи-підприємця не використовується.
Позитивно оцінюючи зміни, запроваджені Законом № 191-VIII, разом з тим, слід констатувати,що законодавець уже вкотре оминає увагою проблеми, пов’язані із припиненнямбізнесу в Україні. Відтак, у нашійкраїні розпочати бізнес стало легше. Однак, його закриття для підприємцівзалишатиметься і надалі проблематичним.
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 09:26
- Нюанси ввезення пального в Україну через кордон для власного споживання Дмитро Зенкін вчора о 15:47
- Як та куди інвестувати на фондовому ринку США Євген Кондратьєв вчора о 15:30
- Неконституційність п.п.7 п.1 ч.2 ст.4 щодо ставки судового збору за подання касації Світлана Приймак вчора о 14:30
- Позбавлення пільг китайських маркетплейсів: якими будуть наслідки? Єфрем Лащук вчора о 11:36
- Як Трамп зробить видобуток великим знову? Ксенія Оринчак вчора о 11:31
- Зміна світового порядку: виклики та можливості нового часу Юрій Гусєв вчора о 09:16
- Оцінка ефективності медіа: що робити, коли даних недостатньо? Вікторія Новак 20.01.2025 18:42
- Воднева економіка України: регуляторні виклики та економічна доцільність Олексій Гнатенко 20.01.2025 13:41
- Чи підходить Польща для реєстрації ІТ бізнесу? Сергій Барбашин 20.01.2025 11:53
- Європейський Союз у боротьбі за економічне лідерство: виклики та перспективи Сильвія Красонь-Копаніаж 20.01.2025 11:28
- Міжнародні правові тренди в енергетиці: як змінюються регуляції для експортерів Ростислав Никітенко 20.01.2025 11:10
- Бронирование по новым правилам: сроки и ограничения Віра Тарасенко 19.01.2025 23:08
- Оцінка впливу та інтересів: новації в українській правозастосовній практиці Анастасія Полтавцева 19.01.2025 18:00
- Канбан – проста історія управління запасами Наталія Качан 18.01.2025 23:44
- Сторічна угода: несподіваний аспект 314
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу 107
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії 90
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК 85
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти 67
-
Меланія Трамп на інавгурації 2025: два елегантні образи — у капелюсі вдень, у сукні ввечері
Життя 3013
-
Між правами бізнесу та покаранням за корупцію. Чому правки Лозового викликали дискусію
Бізнес 2564
-
Трамп пообіцяв запустити посилене буріння нафти та знизити ціни на енергоресурси
Бізнес 2514
-
У Кабміні пропонують угоду українцям за кордоном: бронь в обмін на повернення
Бізнес 2251
-
"Де інші?" Генералів і полковника затримали через провал оборони Харкова – що далі
2203