Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.05.2011 16:43

Надходження до Пенсійного фонду майже не змінилися

Голова Національного форуму профспілок України

Надходження до Пенсійного фонду залишилися, в кращому разі, на рівні минулого року, а не збільшилися на 18%, як про це говорить Президент. Днями Віктор Янукович заявив, що у квітні 2011 року до Пенсійного фонду надійшло 11,5 млрд. грн., або на 18% більше,

Надходження до Пенсійного фонду залишилися, в кращому разі, на рівні минулого року, а не збільшилися на 18%, як про це говорить Президент. Днями Віктор Янукович заявив, що у квітні 2011 року до Пенсійного фонду надійшло 11,5 млрд. грн., або на 18% більше, ніж за період з початку року і це пов’язано зі «зростанням заробітної плати» та «зростанням економіки».

Надаючи інформацію Президенту про підвищення надходжень до Пенсійного фонду, автори забули уточнити, що раніше кошти з підприємств надходили до чотирьох фондів. До пенсійного та до трьох фондів соцстрахування: з тимчасової втрати працездатності, від нещасних випадків на виробництві та на випадок безробіття. Після впровадження так званого «єдиного соціального податку» гроші надходять спочатку до Пенсійного фонду, а вже потім розподіляються між іншими фондами. Тому чисто математично надходження до ПФ збільшилися, але до зростання економіки це не має жодного відношення.

Питома вага приєднаних до Пенсійного фонду трьох соціальних фондів складає 9,76%, майже 10%. Відтак, Пенсійний фонд автоматично збільшився на майже 10%, без жодного відношення до динаміки економіки.

Крім того, не можна скидати з рахунків інфляцію, яка протягом квітня склала 4,4%.

Отже, з 18% відсотків так званого «зростання» майже 10% забезпечені надходженнями з трьох фондів соцстрахування, 4,4% - «з’їла» інфляція. Треба врахувати і незрозумілу ситуацію з підприємцями-спрощенцями, яких стало менше, але податків до Пенсійного фонду платять більше, без жодного відношення до зростання економіки. Якщо скласти всі ці цифри, то виходить, що йдеться про банальну маніпуляцію. Адже надходження до Пенсійного фонду якщо й збільшилися, то максимум на 3, а не на 18%, а якщо з’ясувати ситуацію з підприємцями-спрощенцями, можливо ці надходження і зменшилися.

Владі необхідно оприлюднити детальніші звіти щодо надходжень до Пенсійного фонду за минулі роки та за чотири місяці нинішнього року. Або – визнати маніпуляцію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]