Підвищення тарифів на газ не обмежиться 20% "заможних" українців
Уряд не має реальної програми подолання кризи ЖКГ, і диверсифікація тарифів стане черговим «зашморгом» для бідного українського населення. Чергове прагнення уряду підняти тарифи на газ для 20% населення не врятує ні сферу житлово-комунального господарства,
Уряд не має реальної програми подолання кризи ЖКГ, і диверсифікація тарифів стане черговим «зашморгом»для бідного українського населення. Чергове прагнення уряду підняти тарифи нагаз для 20% населення не врятує ні сферу житлово-комунального господарства, ніекономіку в цілому.
Основна проблема нинішньої влади в тому, що вона повсемісно намагаєтьсязастосувати принцип фіскального тиску, замість впровадження обґрунтованихпрограм підтримки. В останні два роки ми тільки й спостерігаємо нововведення,які маскуються під програми «покращення», але насправді є механізмом длязаповнення бюджетних «дірок». Починаючи від створення Міністерства доходів ізборів, до намірів повернутися до пенсійного збору з безготівковогопридбання-продажу валют та тієї ж підвищення ціни на газ для населення.
При відсутності антикорупційних програм та нового алгоритму взаємодії знадавачами ЖК-послуг підвищення ціни на газ, насправді, торкнеться не лише 20%досить заможного населення, а болісно вдарить по кишені пересічних громадян. Наразівлада не представила громадськості свого реального й ефективного плану зподолання колапсу у житлово-комунальній сфері. Натомість, ми вкотре чуємо заявипро підвищення тарифів, а вихід з кризи згідно заяв Мінрегіонрозвиткупланується аж через 10-12 років.
Ці терміни є неприпустимими, і з огляду на фінансову політику чинної влади,протягом останніх років, включаючи і поточний рік, задекларовані наміри угалузі ЖКГ набувають характеру чергових «прожектів». Аналізуючи те, що уцьогорічному держбюджеті закладено 10-мільярдне недофінансування навітьмінімальних потреб галузі, при цьому у 2013 році, порівняно з 2012 роком, нафінансування ЖКГ заплановано виділити коштів на 4,5 млрд. менше – жоднихперспектив щодо подолання комунальної кризи не спостерігається.
Крім того, можливості зростання вітчизняної економіки протягом найближчих10 років досить примарні, а тому на тлі такої перспективи більш реальним єзбереження тенденції подальшого зменшення, а зовсім не зростаннякапіталовкладень у вітчизняне житлово-комунальне господарство.
В основу першочергових заходів, пов’язаних з реконструкцією ЖКГ, має бутипокладено збільшення платоспроможності населення. Зокрема, важливим напрямом вцій сфері має стати боротьба із зловживаннями, крадіжками та корупцією.
Першим кроком має бути масове і обов’язкове запровадження приладів, яківимірюють не лише обсяги, але й якість наданого споживачеві газу, тепла,електроенергії. У середньому по Україні в 2012 році приладами обліку газу, водиі теплоносіїв було оснащено лише 30% багатоквартирних будинків. А із 160 млн.грн., які, згідно із Законом України про Держбюджет-2012, планувалося виділитина ці цілі, - не було виділено жодної копійки.
Водночас, одним із першочергових завдань є посилення відповідальностісамого уряду у частині вчасного та повного виконання субвенційних платежівмісцевим бюджетам, спрямованих на погашення різниці між тарифами на комунальніпослуги і відповідними пільговими платежами населення. Адже саме несвоєчасні тане у повному обсязі надані урядові субвенції значною мірою створюють, так звані, «борги населення» зажитлово-комунальні послуги.
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 13906
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 8674
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 7725
-
Всі російські військові платитимуть за пошкоджену на війні техніку. В РФ ухвалили закон
Бізнес 4573
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 4525