Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.04.2013 13:42

Підвищення тарифів на газ не обмежиться 20% "заможних" українців

Голова Національного форуму профспілок України

Уряд не має реальної програми подолання кризи ЖКГ, і диверсифікація тарифів стане черговим «зашморгом» для бідного українського населення. Чергове прагнення уряду підняти тарифи на газ для 20% населення не врятує ні сферу житлово-комунального господарства,

Уряд не має реальної програми подолання кризи ЖКГ, і диверсифікація тарифів стане черговим «зашморгом»для бідного українського населення. Чергове прагнення уряду підняти тарифи нагаз для 20% населення не врятує ні сферу житлово-комунального господарства, ніекономіку в цілому.

Основна проблема нинішньої влади в тому, що вона повсемісно намагаєтьсязастосувати принцип фіскального тиску, замість впровадження обґрунтованихпрограм підтримки. В останні два роки ми тільки й спостерігаємо нововведення,які маскуються під програми «покращення», але насправді є механізмом длязаповнення бюджетних «дірок». Починаючи від створення Міністерства доходів ізборів, до намірів повернутися до пенсійного збору з безготівковогопридбання-продажу валют та тієї ж підвищення ціни на газ для населення.

При відсутності антикорупційних програм та нового алгоритму взаємодії знадавачами ЖК-послуг підвищення ціни на газ, насправді, торкнеться не лише 20%досить заможного населення, а болісно вдарить по кишені пересічних громадян. Наразівлада не представила громадськості свого реального й ефективного плану зподолання колапсу у житлово-комунальній сфері. Натомість, ми вкотре чуємо заявипро підвищення тарифів, а вихід з кризи згідно заяв Мінрегіонрозвиткупланується аж через 10-12 років.

Ці терміни є неприпустимими, і з огляду на фінансову політику чинної влади,протягом останніх років, включаючи і поточний рік, задекларовані наміри угалузі ЖКГ набувають характеру чергових «прожектів». Аналізуючи те, що уцьогорічному держбюджеті закладено 10-мільярдне недофінансування навітьмінімальних потреб галузі, при цьому у 2013 році, порівняно з 2012 роком, нафінансування ЖКГ заплановано виділити коштів на 4,5 млрд. менше – жоднихперспектив щодо подолання комунальної кризи не спостерігається.

Крім того, можливості зростання вітчизняної економіки протягом найближчих10 років досить примарні, а тому на тлі такої перспективи більш реальним єзбереження тенденції подальшого зменшення, а зовсім не зростаннякапіталовкладень у вітчизняне житлово-комунальне господарство.

В основу першочергових заходів, пов’язаних з реконструкцією ЖКГ, має бутипокладено збільшення платоспроможності населення. Зокрема, важливим напрямом вцій сфері має стати боротьба із зловживаннями, крадіжками та корупцією.

Першим кроком має бути масове і обов’язкове запровадження приладів, яківимірюють не лише обсяги, але й якість наданого споживачеві газу, тепла,електроенергії. У середньому по Україні в 2012 році приладами обліку газу, водиі теплоносіїв було оснащено лише 30% багатоквартирних будинків. А із 160 млн.грн., які, згідно із Законом України про Держбюджет-2012, планувалося виділитина ці цілі, - не було виділено жодної копійки.

Водночас, одним із першочергових завдань є посилення відповідальностісамого уряду у частині вчасного та повного виконання субвенційних платежівмісцевим бюджетам, спрямованих на погашення різниці між тарифами на комунальніпослуги і відповідними пільговими платежами населення. Адже саме несвоєчасні тане у повному обсязі надані урядові субвенції значною мірою створюють, так звані, «борги населення» зажитлово-комунальні послуги.   

  

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net