Хочете жити у сильній, красивій Україні? Будуйте її прямо зараз
Важкі часи вимагають сильних рішень. І чим більше людей обирають виїзд з України як тимчасовий вихід, тим складніше тим, хто залишився. Тому давайте поміркуємо, що зробити, щоб ми дійсно перемогли.
Потреба в адекватному ставленні до бізнесу
Тільки адекватне ставлення уряду до бізнесу стане маркером, який дозволить людям розглянути перспективи повернення додому. Зараз в цьому питанні повний провал. Маємо бути свідомі, що тепер конкурентами Україні виступають країни ЄС, які залюбки переманюють наших бізнесменів та надають привабливі умови для релокації бізнесу. Наприклад, в Польщі, куди українців виїхало найбільше, за 2022 рік українцями зареєстровано 13800 підприємств (приблизно 50% – релоковані з України) за даними Польского Інституту економіки. Ніхто не допомагає нам просто так. Наразі йде боротьба за те, де залишаться люди, і в яку економіку будуть вкладати свої зусилля.
Тому прямо зараз треба терміново відмовлятись від блокування податкових накладних, від масок-шоу на великі бізнеси та від відвертого банківського пограбування у вигляді 25% кредитної ставки. У нас немає часу на обговорення та роздуми – кожен день український бізнес потерпає і готується до міграції. А от в Європі їм мають, що запропонувати.
Визначтесь: ви боїтесь чи хочете боротись за своє майбутнє
Це вже звернення до тих, хто поїхав. І поїхав не з прифронтових міст чи вщент розтрощених домів, а просто тому, що так зручніше і спокійніше. Я можу зрозуміти, що людям хочеться спокою та зручності, але прошу їх також зрозуміти, що ніхто не побудує за них ту саму “країну мрії”. Не варто думати, що ті, хто залишився, зараз все на собі вивезуть, попри небезпеку та нервову напругу, збережуть робочі місця, наведуть лад у суспільному та політичному житті, і потім всім, хто поїхав, запропонують повернутись в нову, сильну та красиву Україну. Шансів на це мало. І от чому.
Причина перша: дуже багато економічно активних людей задіяні в військових діях, дуже багато виїхало, як результат в економіці України катастрофічно не вистачає людей, і силами тільки тих, хто залишився, неможливо працювати як раніше. А нам треба працювати ще більше ніж раніше.. Це неприємно усвідомлювати, але це факт.
Особиста ефективність кожного, хто живе своє життя в умовах повномасштабної війни, значно менша, ніж була раніше. Не менш важливо, що частина цивільних щодня стають військовими, і це також вагома причина, чому в тилу необхідна “свіжа кров”.
Причина друга: з кожним роком тим, хто поїхав, буде все важче розумітися з тими, хто залишався, – чисто психологічно. Ті турбулентні зміни, які проживає суспільство в режимі реального часу, неможливо надолужити. Їх треба прожити. Якщо ви відмовляєтесь від цього зараз, не сподівайтесь, що вам буде легко, коли наважитесь на цей крок після Перемоги України. І не тому, що хтось ділить українців, а тому, що це незрівнянно різні досвіди.
Не чекайте, що зробить хтось
Ми бачимо на власні очі, як поводять себе організації, на які ми звикли роками покладатись: ООН, Червоний Хрест, МАГАТЕ… Висновок тут один – не можна чекати, що хтось великий, розумний, міжнародний врятує, відбудує державу за нас. Так не буде, і немає кого в цьому звинувачувати. Україна – це наша земля, і нам на ній жити… Тільки нам тримати цей удар. Але важлива ремарка – робити це треба всім разом!
Всьому світу було складно повірити, що ми вистоїмо на фронті. Але ми не тільки вистояли, ми ще й наступаємо. Щодо економічного фронту, на жаль, поки ми програємо. Невже ви думаєте, що Україна зможе по-справжньому перемогти без вас?
60% біженців мають вищу освіту. Якщо припустити, що 2,8 мільйона дорослих українських жінок не повернуться до України, ще призведе до втрати 10% довоєнного ВВП. Таке дослідження провів експерт Bloomberg Economics.
Це 20 мільярдів доларів за рік. Задля наочності – чотирирічний пакет допомоги від ЄС передбачає надання всього 13,9 мільярда.
Треба згадати й проблеми з народжуваністю. Її індекс в Україні – 1.2. Це мало. Дуже. Тепер, коли близько шести мільйонів українців (абсолютна більшість з яких – жінки та діти) виїхали – все стане навіть гірше.
Україна має амбітний план післявоєнного відновлення. План, після якого Україна буде красива й розвинена – до 2032 року економіка має вирости вдвічі. Але для цього плану нам не вистачає близько 4,5 млн робітників та підприємців. Такі дані надає Міністерство економіки.
Саме тому – якщо ви чекали слушний час, щоб повертатись та будувати сильну, красиву Україну всім разом, – то він настав.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422