Механізм зниження цін на газ є. Але його ігнорують задля продовження махінацій
Ще в минулому році я запропонувала прибрати корупційні оборудки навколо газових схем і віддати газ населенню за чесною, низькою ціною
Зараз починається бурхливе обговорення дуже сумнівних законопроектів, які мають бути розглянуті в найближчий час Верховної Ради. Мова йде про проекти рішень, за якими 264 млрд. гривень планується вивести із державного бюджету до НАК «Нафтогаз України». Які підуть на закупівлю газу за завищеними цінами.
При цьому я ще в минулому році запропонувала прибрати корупційні оборудки навколо газових схем і віддати газ населенню за чесною, низькою ціною.
Стисло нагадаю суть проблеми.
За Конституцією (частина перша статті 13) надра та інші природні ресурси України є власністю українського народу. І Україна повністю забезпечує громадян українським газом, ще й лишається. Україна до війни видобувала з власних надр близько 20 млрд кубометрів. Це у 2,5 рази більше, ніж споживало населення в мирний час, ще до повномасштабної війни! Адже обсяг використання газу побутовими споживачами в останні роки складав близько 8 млрд куб. м.
Йдемо далі. Вартість видобутку вітчизняного газу у 7-10 разів нижча, ніж ціна, за якою українці змушені його купувати. Але за діючим законодавством, ціни на газ для українських споживачів залежать від його вартості на європейському газовому хабі (так званий імпортний паритет). Тому зараз, коли європейські ціни б'ють багаторічні рекорди, страждають українські громадяни, які, нагадаю, споживають власний газ українського видобутку!
Я, як народний депутат, підготувала та ще в минулому році зареєструвала законопроект про зміни до базового Закону «Про ринок природного газу».
В цьому законопроекті я пропоную встановити граничні ціни та розмір рентабельності для всіх учасників ланцюгу постачання газу. Тобто, більше ніде - ні на місці видобутку, ні під час підключення до мереж, ні продаючи газ кінцевому споживачу - підприємства не матимуть надприбутків. Крім того, змінами до закону я пропоную закріпити, що увесь видобутий в Україні газ має направлятися на потреби внутрішнього ринку. При цьому експортувати можна лише його надлишки.
Прийняття цього законопроекту стає ще більш актуальним під час війни, коли грошей катастрофічно не вистачає ані у більшості наших людей, ані в державному бюджеті.
Але замість термінового розгляду цього законопроекту на розгляд Верховної Ради виносять зовсім інші рішення. Судячи з усього, шахрайські газові оборудки продовжуються і багато кому не вигідно їх припиняти.
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов вчора о 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов вчора о 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін вчора о 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч вчора о 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов вчора о 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда 17.12.2024 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко 17.12.2024 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко 17.12.2024 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов 17.12.2024 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак 17.12.2024 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін 17.12.2024 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 24899
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 14186
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 4347
-
"Екстрений крок": Польща починає продавати вершкове масло зі стратегічних резервів
Бізнес 3887
-
Як працюватиме школа без вчителів
Думка 3371