Що може зробити міська влада для малого бізнесу
В умовах пандемії обов’язок міста – підтримати підприємців
За даними Торгово-промислової палати через коронавірус в Україні зупинили роботу близько 700 тис. підприємців, які дають роботу 3,5-4 млн. людей. І це лише початок! Якщо не протидіяти кризі, цілі сектори підприємництва просто зникнуть, а мільйони людей опиняться на вулиці без засобів існування. Це найбільший виклик для економіки за всі роки незалежності України.
Ми бачимо, що країни Європи та США в пожежному режимі рятують власну економіку, в основному, за рахунок податкових пільг, величезних фінансових вливань та стимулювання збереження робочих місць. Україна, на жаль, не має тих ресурсів, які наявні в розвинутих країнах. Ухвалених Верховною Радою змін до законодавства, як то мораторій податків на нерухомість, плати за землю та відтермінування впровадження касових апаратів – далеко недостатньо, аби попередити крах української економіки.
В таких умовах на місцеву владу лягає додатковий тягар відповідальності. Від неї чекають ефективних рішень, які б в умовах пандемії допомогли малому бізнесу втриматися на плаву. Це при тому, що Верховна Рада позбавила місцеві бюджети багатьох надходжень, а отже й ресурсів для допомоги. То що ж може зробити для підприємців Київ, як столиця та мегаполіс з найбільшими можливостями серед усіх міст України?
По-перше, максимально задіяти усі механізми зменшення податкового тиску. Перший крок вже зроблено – 26 березня Київрада ухвалила рішення про 50% знижку розміру орендної плати за користування комунальним майном, а в деяких випадках, на період карантину, знижка може сягати 100%.
По-друге, спрямувати усі наявні фінансові ресурси міста на боротьбу з коронавірусом, збільшивши видатки не в 2-3, а в 10 разів. Аби вони пішли на закупівлю захисних костюмів, масок, дезінфекторів. А особливо – обладнання, яке потім буде рятувати життя людей. Інші міські проекти (в тому числі інфраструктурні) можуть почекати до кінця пандемії. Тобто треба сформувати муніципальне замовлення на найнеобхідніші в умовах епідемії засоби. Поки що ми маємо лише відродження волонтерського руху, коли небайдужі кияни замовляють пошиття масок чи виготовлення тестів, або розшукують апарати штучної вентиляції легенів. Потрібно, аби місто проявило більшу активність у цій сфері.
По-третє, взяти на себе місію модератора в переговорах з енергопостачальниками для впровадження розстрочки у виплатах за споживання води, електроенергії та послуг водовідведення для малого бізнесу. Заборона нарахування пені та відключення послуг, які встановив парламент, не вирішують проблеми, оскільки після простою підприємцям доведеться гасити борги, а в малого бізнесу на це просто немає коштів.
По-четверте, розробити комплексну програму підтримки малого бізнесу щонайменше на рік після завершення пандемії, аби підприємці змогли відновити свої потужності й стати на ноги. Навіть якщо завтра все закінчиться, економіці треба час, аби вийти з крутого піке.
Влада Києва має дати бізнесу чіткий сигнал, що не кидає його напризволяще й що вона зацікавлена в його подальшому процвітанні. Бо саме це є запорукою соціальної стабільності в столиці, а, отже, й у всій Україні.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407