Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

МАФ. Частина 1. Міліція приєдналася до знищення малого бізнесу

МАФ. Частина 1. Міліція приєдналася до знищення малого бізнесу

МАФ. Частина 2. Техніка демонтажу

Шовкуном концептуально відрізняється від затвердженого Київрадою проекту. І треба віддати належне Ігорю Васильовичу - свою модель він відстоював до останнього. Більше того, не здивуюся, якщо він і далі намагтиметься її просувати. Про це опосередковано свідчить істотна затримка з набранням сили прийнятим документом. Що ж пропонує шановний пан Шовкун? По суті його модель зводиться до двох пунктів: 1. Обмеження кількості та типів МАФ.

Що стосується обмеження типів, то тут мабуть йдеться про "дизайн міського середовища" (фраза з назви столичного ГоловАПУ). І різномаїття форм МАФ вже й сьогодні неприємно вражає архітектурною еклектикою. Тож, з доцільністю обмеження можемо погодитися. Але тільки цього!

Обмеження кількості МАФ у Києві зазвичай пояснюють їх завеликою кількістю та наближенням ЄВРО-2012. Ніби буде соромно перед Європою за таку кількість дрібного бізнесу. Одразу зауважу, що я не проти обмежень як таких. Мене самого дратує занадто активна торгівля в підземних переходах та біля станцій метро, яка заважає вільно пересуватися. Але ж пан Шовкун пропонує інше: просто обмежити загальну кількість МАФ. І якщо це станеться, то підприємці змушені будуть конкурувати між собою за "квоти" на розміщення кіосків. І якщо, не дай Боже, результати такого експерименту владу влаштують, можемо чекати на обмеження кількості магазинів, кафе, кінотеатрів, врешті решт кількості підприємств та підприємців. А як підприємці будуть викручуватися з цієї ситуації, очевидно - даватимуть хабарі аби не попасти під зачистку.

Юридично надати землю КП в постійне користування можна. А от наступні дії з землею виглядають сумнівними. По-перше, постійний землекористувач не в праві розпоряджатися землею (навіть орендар має більше повноважень). А по-друге постійне користування передбачає не тільки володіння земельною ділянкою, але й користування нею. Саме ж КІА за моделлю Шовкуна цього не робитиме.

Наразі модель Шовкуна залишилися нереалізованою. Але подібні підходи до "регулювання" підприємницької діяльності ще не раз спливуть на поверхню.


Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net