Цифрові інновації у соціальному захисті: досвід України
У жовтні в штаб-квартирі Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) у Римі відбувся форум Social Protection in Fragility and Fragile & Conflict
Форум охопив понад 150 учасників із різних країн. Зокрема, представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), USAID, FCDO, BMZ, Світового банку. На форумі розглядали й розробляли рішення для покращення соціальної підтримки людей у ситуаціях нестабільності та конфлікту.
Під час дискусії «Взаємодія та підтримка державних можливостей і створення стійких систем за допомогою спільних підходів» учасники форуму обговорювали те, як держави та гуманітарні організації можуть спільно розвивати соціальну підтримку в умовах конфліктів (зокрема, воєнних) та нестабільності.
Окрему увагу приділили прикладам співпраці гуманітарних організацій із Мінсоцполітики. Наприклад, був запущений спільний з ВПП ООН проєкт для підтримки пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію, та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій.
Реалізовано спільний проєкт Мінсоцполітики і Дитячого фонду ООН (UNICEF). У межах проєкту, для проходження осінньо-зимового періоду, малозабезпечені сім’ї з дітьми, які проживають в певних районах Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, визначених програмними документами UNICEF, отримують додаткову грошову допомогу.
Серед результатів такої співпраці є і відкриття Центрів життєстійкості, де українці можуть отримати різноманітні послуги — від психологічної до юридичної підтримки. Міжнародні гуманітарні організації можуть зареєструватися надавачами соціальних послуг та допомагати українцям у межах ініціативи PeReHID (синхронізація виплат держави та міжнародних партнерів для соціальної підтримки українців).
Під час дискусії «Цифрові підходи для забезпечення соціального захисту» міжнародним колегам було презентовано український досвід, коли за допомогою використання Єдиної інформаційної системи соціальної сфери з початку повномасштабного російського вторгнення Мінсоцполітики швидко забезпечило виплати та соціальну допомогу українцям. Дійсно, сьогодні цифрові рішення є геймченджерами, що змінюють підхід до соціальної підтримки, і український досвід є корисним для інших країн та гуманітарних організацій.
Метою виступу на форумі було, зокрема, завдання забезпечити підтримку розвитку Єдиної інформаційної системи соціальної сфери у 2025 році, а також поширювати наш досвід на інші країни, в яких працюють наші партнери.
Також на форумі демонструвалось: як застосування цифрових інструментів Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ядром якої є Єдиний соціальний реєстр) дає Мінсоцполітики можливість із 2021 року враховувати всі аспекти соціального захисту українців: соціальні виплати, соціальні послуги, підтримку внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених сімей та осіб із інвалідністю, та надавати адресну підтримку тим, хто її найбільше потребує.
Україна продемонструвала приклад того, як використання національної системи соціальної підтримки разом з партнерами дозволило забезпечити ефективне реагування, ніж застарілі підходи гуманітарних організацій, коли вони самі будували альтернативні мережі доставки допомоги.
Завдяки цьому досвіду, розбудова національних мереж соціальної підтримки та розвиток інституцій соціальної сфери стає для гуманітарних організацій пріоритетним підходом по всьому світу. Розбудова ЄІССС триває, тож Мінсоцполітики використовує міжнародні майданчики для залучення необхідної підтримки й розвитку ЄІССС на найближчі роки.
- Резервні копії під загрозою. Що ви можете зробити прямо зараз Андрій Михайленко вчора о 15:02
- Розширюємо горизонти бізнесу: Спрощення міжнародних платежів для МСБ Любов Даниліна вчора о 12:34
- Як підготувати бізнес до виходу на новий ринок? Анна Нечаєва 20.03.2025 14:59
- Трамп, путін і барабани Страдіварі Андріян Фітьо 19.03.2025 21:39
- Судова боротьба за природу: захист озера Московське в Дніпрі Павло Васильєв 19.03.2025 20:45
- Молочні зуби: лікувати чи ні? Помилка, яка може коштувати здоров’я дитини Анастасія Опанасюк 19.03.2025 19:31
- Закон пише долю народження: чия дитина? Світлана Приймак 19.03.2025 15:40
- Чи дійсно нам потрібні трудові мігранти? Дмитро Соболєв 19.03.2025 15:01
- Антикрихкість: Як перетворити життєві виклики на трамплін до успіху Юлія Буневич 19.03.2025 13:12
- Отсрочка без визита в ТЦК: как это возможно в 2025 году? Віра Тарасенко 19.03.2025 12:15
- Фінансові потоки на енергоринку ЄС: як працюють платформи для торгівлі електроенергією Ростислав Никітенко 19.03.2025 11:47
- Чи витримає ваш військовий квиток перевірку цифрової епохи війни? Світлана Приймак 18.03.2025 15:40
- Викрадення суверенітету Валерій Карпунцов 18.03.2025 14:23
- Фінансові санкції США та ЄС: виклики для українських енерготрейдерів Ростислав Никітенко 18.03.2025 13:23
- Екологічні наслідки руйнування Каховської ГЕС: загрози, виклики та шляхи вирішення Олена Криворучкіна 18.03.2025 08:53
-
"Нездорова ситуація". Україні в денні години доводиться спускати електроенергію "в землю"
Бізнес 60698
-
Французький завод, що ледь не закрився, тепер штампує 155-мм снаряди для України
Бізнес 15924
-
Білий дім змусив звільнитися гендиректора національної залізниці США
Бізнес 14264
-
Литва збільшує кількість бомбосховищ через загрозу нападу РФ
Бізнес 7368
-
Потураєв: 51% медіа в Україні загрожує закриття через скорочення підтримки США
Бізнес 6074