Цифрові інновації у соціальному захисті: досвід України
У жовтні в штаб-квартирі Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) у Римі відбувся форум Social Protection in Fragility and Fragile & Conflict
Форум охопив понад 150 учасників із різних країн. Зокрема, представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), USAID, FCDO, BMZ, Світового банку. На форумі розглядали й розробляли рішення для покращення соціальної підтримки людей у ситуаціях нестабільності та конфлікту.
Під час дискусії «Взаємодія та підтримка державних можливостей і створення стійких систем за допомогою спільних підходів» учасники форуму обговорювали те, як держави та гуманітарні організації можуть спільно розвивати соціальну підтримку в умовах конфліктів (зокрема, воєнних) та нестабільності.
Окрему увагу приділили прикладам співпраці гуманітарних організацій із Мінсоцполітики. Наприклад, був запущений спільний з ВПП ООН проєкт для підтримки пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію, та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій.
Реалізовано спільний проєкт Мінсоцполітики і Дитячого фонду ООН (UNICEF). У межах проєкту, для проходження осінньо-зимового періоду, малозабезпечені сім’ї з дітьми, які проживають в певних районах Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, визначених програмними документами UNICEF, отримують додаткову грошову допомогу.
Серед результатів такої співпраці є і відкриття Центрів життєстійкості, де українці можуть отримати різноманітні послуги — від психологічної до юридичної підтримки. Міжнародні гуманітарні організації можуть зареєструватися надавачами соціальних послуг та допомагати українцям у межах ініціативи PeReHID (синхронізація виплат держави та міжнародних партнерів для соціальної підтримки українців).
Під час дискусії «Цифрові підходи для забезпечення соціального захисту» міжнародним колегам було презентовано український досвід, коли за допомогою використання Єдиної інформаційної системи соціальної сфери з початку повномасштабного російського вторгнення Мінсоцполітики швидко забезпечило виплати та соціальну допомогу українцям. Дійсно, сьогодні цифрові рішення є геймченджерами, що змінюють підхід до соціальної підтримки, і український досвід є корисним для інших країн та гуманітарних організацій.
Метою виступу на форумі було, зокрема, завдання забезпечити підтримку розвитку Єдиної інформаційної системи соціальної сфери у 2025 році, а також поширювати наш досвід на інші країни, в яких працюють наші партнери.
Також на форумі демонструвалось: як застосування цифрових інструментів Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ядром якої є Єдиний соціальний реєстр) дає Мінсоцполітики можливість із 2021 року враховувати всі аспекти соціального захисту українців: соціальні виплати, соціальні послуги, підтримку внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених сімей та осіб із інвалідністю, та надавати адресну підтримку тим, хто її найбільше потребує.
Україна продемонструвала приклад того, як використання національної системи соціальної підтримки разом з партнерами дозволило забезпечити ефективне реагування, ніж застарілі підходи гуманітарних організацій, коли вони самі будували альтернативні мережі доставки допомоги.
Завдяки цьому досвіду, розбудова національних мереж соціальної підтримки та розвиток інституцій соціальної сфери стає для гуманітарних організацій пріоритетним підходом по всьому світу. Розбудова ЄІССС триває, тож Мінсоцполітики використовує міжнародні майданчики для залучення необхідної підтримки й розвитку ЄІССС на найближчі роки.
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко вчора о 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський вчора о 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков вчора о 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв вчора о 10:51
- Зелений прорив 2025: як відновлювана енергетика відкриває шлях для України Ростислав Никітенко вчора о 10:22
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 28.06.2025 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський 27.06.2025 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 729
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 300
- Реформа "турботи" 238
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 117
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок 103
-
Літній базовий гардероб – 2025: як зібрати стильну і зручну капсулу – пояснює стилістка
Життя 7370
-
На Черкащині викрили незаконний видобуток каолінів: за майже три роки – 14 000 тонн
Бізнес 5262
-
21 удар по одному заводу. У Дрогобичі розповіли про наймасштабнішу атаку за час війни
Бізнес 5031
-
Антиамбітність – не лінь, а вибір: чому slow success набирає обертів
Життя 4224
-
Втратив бізнес в окупації та пережив два інсульти. Як ветеран відкрив поліграфічну фірму в Одесі
Бізнес 3170