Цифрові інновації у соціальному захисті: досвід України
У жовтні в штаб-квартирі Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) у Римі відбувся форум Social Protection in Fragility and Fragile & Conflict
Форум охопив понад 150 учасників із різних країн. Зокрема, представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), USAID, FCDO, BMZ, Світового банку. На форумі розглядали й розробляли рішення для покращення соціальної підтримки людей у ситуаціях нестабільності та конфлікту.
Під час дискусії «Взаємодія та підтримка державних можливостей і створення стійких систем за допомогою спільних підходів» учасники форуму обговорювали те, як держави та гуманітарні організації можуть спільно розвивати соціальну підтримку в умовах конфліктів (зокрема, воєнних) та нестабільності.
Окрему увагу приділили прикладам співпраці гуманітарних організацій із Мінсоцполітики. Наприклад, був запущений спільний з ВПП ООН проєкт для підтримки пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію, та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій.
Реалізовано спільний проєкт Мінсоцполітики і Дитячого фонду ООН (UNICEF). У межах проєкту, для проходження осінньо-зимового періоду, малозабезпечені сім’ї з дітьми, які проживають в певних районах Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, визначених програмними документами UNICEF, отримують додаткову грошову допомогу.
Серед результатів такої співпраці є і відкриття Центрів життєстійкості, де українці можуть отримати різноманітні послуги — від психологічної до юридичної підтримки. Міжнародні гуманітарні організації можуть зареєструватися надавачами соціальних послуг та допомагати українцям у межах ініціативи PeReHID (синхронізація виплат держави та міжнародних партнерів для соціальної підтримки українців).
Під час дискусії «Цифрові підходи для забезпечення соціального захисту» міжнародним колегам було презентовано український досвід, коли за допомогою використання Єдиної інформаційної системи соціальної сфери з початку повномасштабного російського вторгнення Мінсоцполітики швидко забезпечило виплати та соціальну допомогу українцям. Дійсно, сьогодні цифрові рішення є геймченджерами, що змінюють підхід до соціальної підтримки, і український досвід є корисним для інших країн та гуманітарних організацій.
Метою виступу на форумі було, зокрема, завдання забезпечити підтримку розвитку Єдиної інформаційної системи соціальної сфери у 2025 році, а також поширювати наш досвід на інші країни, в яких працюють наші партнери.
Також на форумі демонструвалось: як застосування цифрових інструментів Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ядром якої є Єдиний соціальний реєстр) дає Мінсоцполітики можливість із 2021 року враховувати всі аспекти соціального захисту українців: соціальні виплати, соціальні послуги, підтримку внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених сімей та осіб із інвалідністю, та надавати адресну підтримку тим, хто її найбільше потребує.
Україна продемонструвала приклад того, як використання національної системи соціальної підтримки разом з партнерами дозволило забезпечити ефективне реагування, ніж застарілі підходи гуманітарних організацій, коли вони самі будували альтернативні мережі доставки допомоги.
Завдяки цьому досвіду, розбудова національних мереж соціальної підтримки та розвиток інституцій соціальної сфери стає для гуманітарних організацій пріоритетним підходом по всьому світу. Розбудова ЄІССС триває, тож Мінсоцполітики використовує міжнародні майданчики для залучення необхідної підтримки й розвитку ЄІССС на найближчі роки.
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 19914
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 11891
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 4017
-
"Колективний бойко" знає, за що зараз бореться
Думка 3687
-
Фонд держмайна визначився з датою приватизації заводу Мотордеталь-Конотоп
Бізнес 3479