Що краще – нова квартира в Києві чи пенсія працюючого пенсіонера?
З 01 квітня 2020 року пенсійний вік для жінок в Україні знову збільшується, а розмір середньої пенсії залишається на рівні трьох тисяч гривень. Яка перспектива?
Нещодавно одна моя знайома спитала мене:
- Навіщо ти працюєш офіційно і сплачуєш податки, ти що, розраховуєш на пенсію? Краще за ці кошти купити дві однокімнатні квартири в Києві та в майбутньому здавати їх в оренду. І додаткова нерухомість для родини, і грошей буде більше, ніж пенсія.
Почну з того, що про пенсію я в принципі раніше ніколи не задумувалась. Я - не державний службовець, мєдік або військовослужбовець, коли-небудь щось буде, треба жити тут і зараз.
Але після нашої розмови я вирішила все ж таки порахувати, що мені потрібно для отримання мало-мальської пенсії від Держави?
З введенням страхового стажу 01 січня 2004 року стало не важливо, скільки людина фактично працювала — значення має період і розмір сплачених роботодавцем внесків за неї до Пенсійного фонду. Трудовий стаж, отриманий до січня 2004, автоматично прирівнюється до страхового. Після зазначеної дати для розрахунку пенсії має значення період сплати страхових внесків.
Пенсійна реформа в Україні змінила умови виходу на пенсію, в порівнянні з тим, що ми вивчали в університеті. Зокрема, були переглянуті вимоги до пенсійного віку і кількості років страхового стажу. Для виходу на пенсію в 2028 році (це максимальний прогнозований строк, який є на даний час) законодавці заклали трудовий стаж – 35 років. З 01 січня 2020 року збільшено пенсійний вік для жінок, який сьогодні становить 59 років, з 01 квітня 2020 року буде 59 років 6 місяців, а з 2021 – 60 років.
По моїм позитивним прогнозам, на пенсію я зможу претендувати у віці 60 років в 2042 році. Ого, подумала я! Тобто мені треба ще мінімум пропрацювати «без відриву від виробництва» 22 роки. Це немаленька цифра, я вам так скажу. А що тоді відбувається зі стажем роботи?
Мені потрібно 35 років трудового стажу, щоб мати можливість отримати пенсію за віком згідно чинного законодавства України. Тут виходить наступна ситуація. 20 років необхідного страхового стажу у мене вже є. 5 років з них – це навчання у ВУЗі, 15 років – це офіційне працевлаштування і сплата страхових внесків в Пенсійний фонд. Тобто, мені ще треба пропрацювати мінімум 15 років, щоб піти на пенсію.
Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.
Шляхом простих математичних підрахунків у 2035 році в ідеалі я зможу претендувати на її отримання у віці 53 років, що не може не тішити. Але це при єдиній умові, що я після школи спочатку навчалась, потім офіційно весь час працювала, дотримувалась законодавства і платила всі податки і збори. А реально отримати - в 2039 році у віці 57 років.
Але як показує практика, після виходу на пенсію працювати мені все одно прийдеться, адже середній розмір пенсії в Україні на сьогодні становить близько 3000 грн.
То може моя знайома права? І пара київських квартир, в моєму поважному віці, будуть більше тішити, аніж невідомий розмір соціального забезпечення від Держави в майбутньому?
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393