Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
12.08.2019 17:56

Боротьба з видобутком бурштину: показове звільнення чиновників не допоможе

Міністр екології та природних ресурсів України (2014-2015)

Тішить, що Президент Володимир Зеленський не закриває очі на злочинний безлад, яким оповита ситуація із незаконним видобутком бурштину в країні.

Але звільнення місцевих очільників правоохоронних органів не вирішить проблему. Вона значно глибша і масштабніша, а рішення її знаходиться в Києві, а не в Житомирі чи Рівному.

По-перше, проблема незаконного видобутку бурштину в Україні системна, на місці її вирішити просто неможливо. У Житомирській області, як і на Рівненщині, твориться повний безлад – там орудують цілі озброєні банди під надійним покровительством вищого керівництва правоохоронних органів, яке сидить у столиці і забезпечує їм надійний "дах".

По-друге, тут можу частково погодитися із Сергієм Князєвим – Парламент має прийняти спеціальний Закон, який би регулював видобуток бурштину. Зокрема, необхідні зміни до Кримінального Кодексу: зараз поліція може лише фіксувати скоєні правопорушення, а от запобігати – ні. (Інше питання – чи хоче?). Також не передбачена кримінальна відповідальність за операції, пов’язані зі збутом бурштину.

Без відповідної законодавчої бази у цій галузі нелегальні бурштинокопачі так і залишаться не покараними. Та тільки прийняття такого законодавства не вигідно ні бурштиновій мафії, ні тим, хто її «кришує», отримуючи свій відсоток від незаконного бізнесу.

Тим часом, внаслідок хижацького видобутку «дару сонця», ліси та надра певних місцевостей перетворюються на «місячний ландшафт». Для їх відновлення потрібні десятки років! Через чорних копачів страждають заповідні території – неможливим стає існування багатьох видів Червоної книги.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]