100 днів… політ нормальний
100 днів Україна живе з новим Президентом. Куди живе Україна останні три місяці під керівництвом Віктора Януковича? Куди ми летимо чи куди сповзаємо? Важко провести об’єктивну оцінку, втім, спробую.
100 днів Україна живе з новим Президентом. Куди живе Україна останні три місяці під керівництвом Віктора Януковича? Куди ми летимо чи куди сповзаємо? Важко провести об’єктивну оцінку, втім, спробую.
Очевидний позитив є у тому, що в Україні з’явилась справжня вертикаль влади. Зрозуміло хто чим займається, хто за що відповідає і з ким про що можна домовлятись. Важко було дивитись як попередній Президент публічно примиряв колишнього Секретаря РНБО та колишнього Прем’єр-міністра вже на першому році своєї каденції.
Наступним важливим позитивним моментом можна назвати командність влади. І президент і прем’єр-міністр і губернатори грають в одній команді. В цій команді є капітан, його визнають і поважають всі. Він, у свою чергу, турбується про членів команди, не забирає у них літаки перед важливим візитом до сусідньої держави на важливі переговори, в той самий час, вимагає ефективної роботи та швидких результатів всіх членів команди, навіть якщо ці люди є столичними градоначальниками з великими запасами гречки і захистом закону про столицю.
Великим просуванням України уперед є і те, що з нашою державою готові сідати за стіл переговорів і у Брюсселі, і у Вашингтоні, і в Москві. Вже зараз мрія попереднього президента про безвізовий режим з ЄС перетворюється у конкретну дорожню карту. Пройшов «льодовиковий період» у відносинах з історично найважливішим для України партнером – з Російською Федерацією. Абсолютно є ненормальним ситуація, коли до України не відряджаюсь посла і не сідають за стіл переговорів, проте важливо, щоб ці відносини не переросли у «глобальне потепління».
Також варто відмітити кілька важливих моментів перших 100 днів нового курсу країни. Передусім це те, що Президент не став з плеча рубити мовне питання і чітко дав зрозуміти, що в Україні єдина державна мова – українська! По-друге, Янукович задекларував євроінтеграцію, як незмінний курс для країни. По-третє, країна отримала бюджет і перші ознаки покращення економіки. І, врешті-решт, Україна отримала чіткий план дій. На мій погляд, як економіста, хороший план з чіткими цілями. Залишилось розробити механізми і впровадити цей план аби увійти до G20, а це і є найважчим. Втім я переконаний, що важливіше за все будуть конкретні результати у усіх секторах і галузях економіки, в яких зацікавлена вся країна, і які так потрібні навіть не політикам з влади чи опозиції, а простому українському народу.
Юрій Гусєв
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393