Як не втратити майбутнє?
Здоров’я наших дітей – це без перебільшення питання національної безпеки країни. Від здатності держави подбати про молоде покоління залежить її майбутнє, здатність продукувати нові ідеї й технології, бути конкурентоздатними на глобальному ринку й, врешті-р
Здоров’янаших дітей – це без перебільшення питання національної безпеки країни. Відздатності держави подбати про молоде покоління залежить її майбутнє, здатністьпродукувати нові ідеї й технології, бути конкурентоздатними на глобальномуринку й, врешті-решт, стати сильною впливовою країною.
Такі цілі у нас декларуються, аде не завжди справи йдуть за словами. Тисячідітей в Україні хворіють на вади серця, часто це вроджена хвороба й зарадити їйможна, здійснивши операцію в дитячому віці. А якщо зволікати, то серце всечастіше даватиме збої і рано чи пізно це становитиме загрозу для життя. Передбатьками постає кілька альтернатив. Провести традиційну полосну операцію, колидитині розріжуть грудну клітку, зупинять на деякий час серце, підключать доштучної системи кровообігу. Другий варіант встановити сучасний імплант оклюдер.Він являє собою два диска зі сплаву елементів титану та нікелю, його запускаютьпо судинам до серця через невеликі розрізи на стегні. Одинз його дисків розташовується в лівому передсерді, другий - у правому. Таким чином усувають дефект міжпередсердноїабо міжшлуночкової перегородки. А найголовніше – ця процедура не травмує дитячийорганізм і буквально за день-два пацієнта виписують з лікарні. В подальшомудитина повноцінно живе здоровим життям та не згадує про хворобу.
Практика встановлення оклюдерів у світі розповсюджена вже два десятиліття.В Україні теж є фахівці, які вміють робити такі хірургічні втручання. Проте, вбатьків хворих дітей часто не вистачає коштів щоб придбати недешевий імплант –він коштує до 100 тис. грн. Держава централізовано не закуповує оклюдери вдостатній кількості. Тому батькам доводиться або звертатися до благодійнихфондів, або відмовлятись від операції.
Самоусунення держави від процесу забезпечення хворих на вади серця дітейоклюдерами може мати далекоглядні негативні наслідки. Вже сьогодні 20 тис.дітей потребують їх встановлення і щорічно додається ще по 2 тисячі. Вониприречені на страждання та суттєве зниження якості життя. Ми перетворюємося набезнадійно хвору націю, а це в перспективі загрожує її існуванню.
Чи є вихід з цієї пастки? Вже кілька років поспіль група волонтерів та небайдужих людей збираються разом і проводять спільні заходи зі збору коштів на закупівлю оклюдерів для дітей. Минулого грудня під час благодійної вечері в Києві на платформі Української Біржі Благодійності було зібрано 2 393 306 грн., які дозволили врятувати серця 32 діткам, у тому числі сину учасника АТО.
Наразі потрібне вольове рішення Уряду прозакупівлю хоча б 2 тисяч оклюдерів в рік за державний кошт. Сума в 103 млн. грн., яка для цього потрібна, цілкомпідйомна для бюджету. Для цього слід включити пункт про купівлю імплантів довідповідної урядової програми та передбачити фінансування.
Разом з багатьма однодумцями закликаю ухвалититаке єдино правильне рішення. Ми не маємо морального права нехтувати нашимидітьми та залишати їх сам на сам з бідою. І справа не лише в простій істині, щочужих дітей не буває, а в тому, що країна, яка вчасно не дбає про своємайбутнє, втрачає його. Сьогодні ще не пізно скоригувати політику та зробитикрок назустріч тисячам українських дітей хворих на вади серця.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411