Львівська агломерація, децентралізація та чиновники-псевдоексперти
Таке враження,що деякі львівські чиновники в кінець "поїхали" на тематиці формування Львівської ОТГ.
Таке враження, що деякі львівські чиновники в кінець «поїхали» на тематиці формування Львівської ОТГ.
Щоб достеменно розібратись в цьому питанні для початку поясніть мені, будь ласка, хто такий цей Зубач, з точки зору як фахівець, як експерт? Пригадую службовця, який розносив папери по Львівській міській раді, таке пригадую, але поки і все. Ще був депутат Верховної Ради України, можливо то цей Зубач?
Не торкаюсь навіть питання формування самої Львівської ОТГ, поговоримо про більш приземесте - місцеві адміністративні послуги. Пан Любомир Зубач у своїй публікації «Агломераційний фініш. Як будемо жити в нових реаліях» досить претензійно, згадуючи про пандемію коронавірусу, безкомпромісно та відверто вказує, як громадам об’єднуватись. Щось не пригадую, щоб такі дії, в принципі, вітались з точки зору українського законодавства, але небожителям буцімто можна! Ні, звичайно свою приватну думку він може мати, але ж висловлює її, як чиновник Львівської мерії, що звичайно вкрай неприпустимо.
Але на чому наголошується? Виявляється, Бірківська сільська рада посміла мати власну думку і виявила бажання приєднатись до Івано-Франківської ОТГ. Так, от важливо нагадати шановному Любомиру Зубачу про Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області» № 1158-р від 11.11.2015 р., з подальшими змінами та доповненнями, в якому чорним по білому зазначено наступне:
Львівська ОТГ у складі:
• Львівська міська рада
• Винниківська міська рада
• Брюховицька селищна рада
• Рудненська селищна рада
Івано-Франківська ОТГ
• Івано-Франківська селищна рада
• Бірківська сільська рада
• Великопільська сільська рада
• Вороцівська сільська рада
• Домажирська сільська рада
• Лозинська сільська рада
• Мальчицівська сільська рада
• Порічанська сільська рада
• Рясне-Руська сільська рада
• Ясниська сільська рада
Можливо, на цьому і не акцентував питання, якби особисто у 2015 році кілька разів не заносив листи до Львівської мерії від Львівського офісу реформ з метою почати публічні обговорення по створенню Львівської ОТГ, оскільки ми бачили значні проблеми, з тими ж таки Винниками чи Рудно.
Тепер конкретно про адміністративні послуги
Так от, продовжуючи тематику, і хочеться спитати цього «експерта», а навіщо взагалі в Україні здійснювалась децентралізаційна реформа - щоб люди і на далі їздили по довідки до «району»?
Для об’єктивності розгляду варто привести витяг з вище зазначеної публікації пана Любомира.
Пряма мова:
«Наприклад, Біркам нарадили щодо спільного майбутнього з Івано-Франківською ОТГ. Місцеві депутати настільки не бояться коронавірусу, що скликали позачергову сесію. Що ж, люди впевнені, що їхнім односельчанам буде зручніше по кожну довідку їздити до Івано-Франкового, а не до Львова. Може, й так. Хоча в самій Івано-Франківській ОТГ не в захваті від намірів Бірок».
Тобто Розпорядження КМУ - це нарадили? Як це розуміти?
Але до чого тут Бірківська сільська рада, якщо Львів має громади з якими ще ой, як працювати та працювати.
Ще раз хочеться запитати, аде ви хлопці були цілих п'ять років!!!
Бачу, що є необхідність у проведенні певного лікбезу для чиновників Львівської міської ради, які приймають відповідні рішення, а саме: реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, започаткована і проводиться для того, щоб значно покращити якість життя населення. Щоб ті самі адміністративні послуги, будь-яка особа у будь-якому населеному пункті мала отримати на віддалі «витягнутої руки», нікуди не мандруючи. Для прикладу, є маса центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) по Львову де в межах 5-10 хвилинної доступності можна отримати необхідні документи, ба навіть більше, отримати через електронні засоби комунікації, взагалі не виходячи з помешкання.
Скажу навіть ще більше, про свій досвід діяльності на Донеччині. В об’єднаних територіальних громадах у Донецької області, практично в кожному старостинському окрузі (сільській раді) розгорнуто та діють стаціонарні ЦНАПи, а для роботи з віддаленими селами існують мобільні ЦНАПИ, які в середньому два рази на тиждень (або за потребою) бувають практично в кожному населеному пункті.
Отже, в реаліях сьогодення говорити про те, що за довідками потрібно буде їздити за тридев'ять земель це якесь дрімуче львівське середньовіччя. Тому і не дивно, що з Львовом ніхто з оточуючих громад не має жодного бажання об’єднуватись, не інакше як за примусом чи погрозами.
І на завершення про департамент агломерації: може досить ліжка переставляти?
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386