Про виплату пенсій жителям тимчасово окупованих територій
Простий шлях вирішення проблеми.
На сьогодні існує найактуальніше питання з виплатою пенсій жителям тимчасово окупованих територій. Проблема полягає в тому, що держава не в змозі проконтролювати, чи є людина, що проживає та тимчасово окупованій території, на даний час живою. Це викликає юридичний, і фактичний конфлікт: з одного боку, припинення виплат після перетину лінії розмежування (державного кордону) суперечить Конституції України та діючому законодавству про пенсійне забезпечення, а з другого боку, продовження перерахування пенсії на банківську картку, на протязі невизначеного терміну після виїзду пенсіонера з підконтрольної території, може призвести до того, що у випадку смерті пенсіонера, безпідставно перерахованими грошовими коштами зможуть неправомірно розпоряджатись інші особи. Існуючі способи вирішення проблеми (періодична ідентифікація особи уповноваженим банком, та\або перевірка фактичного проживання за місцем перебування) є і неефективними та провокуючими корупцію, і незаконними.
Пропонується простий, ефективний і повністю відповідаючий діючому законодавству спосіб нарахування та виплати пенсій (або інших соціальних виплат, які безпосередньо не пов`язані зі статусом переміщеної особи) жителям тимчасово окупованих територій. Він може бути технічно впроваджений відразу з прийняттям відповідного нормативного акту, і не потребує фактично ніяких матеріальних витрат.
Цей спосіб може бути реалізований наступним чином.
Крок 1. Пенсіонер звертається до будь-якої установи ПФУ за отриманням пенсії, без обов`язкової попередньої реєстрації, як тимчасово переміщеної особи, та одночасно відкриває поточний (картковий) рахунок в уповноваженому банку.
Крок 2. ПФУ ставить пенсіонера на облік як отримувача пенсії за місцем звернення, та відкриває в уповноваженому банку, що обслуговує одержувача пенсії (або іншої соціальної виплати, не пов`язаної зі статусом переміщеної особи), окремий рахунок на ім.`я такої особи, який функціонує в спеціальному режимі використання коштів (надалі – спеціальний рахунок).
Крок 3. ПФУ щомісяця перераховує на такий спеціальний рахунок кошти, що належать пенсіонеру до виплати.
Крок 4. Пенсіонер за своїм бажанням особисто з`являється в уповноважений банк, та проходить ідентифікацію особи за встановленою банківським законодавством процедурою. Після цього залишок коштів, що на момент такого звернення накопичився на спеціальному рахунку, зараховується банком на поточний (картковий) рахунок пенсіонера, та може використовуватись власником рахунку в звичайному порядку.
Крок 5. У випадку смерті пенсіонера на тимчасово окупованій території, ПФУ продовжує перераховувати на спеціальний рахунок кошти, що належать пенсіонеру до виплати.
Крок 6. До ПФУ надходить в установленому порядку інформація від ВРАЦС про смерть пенсіонера, та\або до ПФУ звертаються спадкоємці за отриманням залишку недоотриманої пенсії після померлого. В такому випадку ПФУ звертається до уповноваженого банку з вимогою про повернення залишку коштів на спеціальному рахунку до бюджету ПФУ. У подальшому, виплата залишку недоотриманої пенсії спадкоємцям померлого пенсіонера може здійснюватись у загальному порядку.
Таким чином: 1) відпадає необхідність підтримання фіктивного статусу переміщеної особи у більшості пенсіонерів з окупованих територій, що значно полегшує існування цих людей 2) повністю виключається безпідставне витрачання коштів ПФУ після смерті пенсіонера 3) кардинально зменшується навантаження на персонал державних органів, що дозволить заощадити значні кошти на адміністрування цих процедур, а також буде запобігати проявам корупції 4) вирішується юридична неузгодженість, та одночасно поліпшується імідж держави у міжнародних стосунках.
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
- Україна в глобальному водневому атласі Олексій Гнатенко 16.12.2024 08:53
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 15505
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 10254
-
"Уперше за понад 100 років". Між столицями Німеччини та Франції запустили прямий поїзд
Бізнес 6274
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 3765
-
"Колективний бойко" знає, за що зараз бореться
Думка 3648