Чого добивається Герус?
Шахтарі які вимагають повернення «Роттердам+» - про таке я й мріяти не смів. І хто ж зробив це разом?
Вітаю всіх, ми дожилися до акцій шахтарів у столиці. Голова Незалежної профспілки гірняків Михайло Волинець повідомив, що 23 червня гірняки Донбасу приїдуть до Києва аби протестувати проти гармидеру, який склався у вугільній галузі.
Шахта «Південнодонбаська №1» у Вугледарі простояла більше 5 місяців. Шахта Мельникова, на яку держава закуповувала нове обладнання – і зараз платить по ньому кредит, вже 7 місяців на простої. Вугілля ніхто не хоче брати.
Парадоксальна ситуація склалася. За президента Порошенка, коли в Україні працювала тричі демонізована схема «Роттердам+» - вугілля коштувало 1700 грн. за тону, і шахти мали хай і невисокі, але доходи і постійну роботу. Нині – Порошенко не президент, «Роттердам+» героїчно переможений, і результати не забарилися. Ціна на українське вугілля злетіла до небес і шахтарі роботу втратили.
Ще шахтам не платять за вугілля УЖЕ відвантажене. І не платить… па-бам! «Центренерго» яке щойно стало фігурантом скандалу – фірми-прокладки пов’язані з олігархом Коломойським за півроку викачали з «Центренерго» біля 4 мільярдів грн. Для фірм Коломойського «Центренерго» гроші мав, для державних шахт – ні.
А тим часом головний борець зі схемою «Роттердам+», народний депутат «Слуги народу» Андрій Герус виявився одним з найбагатших нардепів Верховної Ради. Журналісти налічили в його декларації 38 мільйонів грн., не враховуючи квартир, автівок, незавершеного будівництва, боргових зобов’язань, неймовірно ефективної в бізнесі дружини (про єдине підприємство якої відомо лише те, що воно існує), тощо й тощо.
Про джерела доходів Андрія Геруса відомо багато. Ще в грудні 2019 р. нардеп Анна Скороход дала зрозуміти журналістам, що Андрій Герус отримав хабар за лобіювання законопроекту 2233, який фактично відкрив український ринок для імпорту електрики з Росії. «Пан Герус намагається таки відпрацювати ті гроші, які здобув за внесення цієї поправки ще два місяці тому», - заявили нардеп.
Щойно нардеп Гончаренко (ЄвроСолідарність) повідомив про схеми виведення коштів через фірми-прокладки, на операціях продажу електрики від державного «Київтеплоенерго» державній «Укрзалізниці». Депутат запропонував Андрію Герусу разом подати відповідні депутатські звернення. Відповіді не надійшло.
Натомість нардеп Герус розгорнув тотальну війну проти зеленої енергетики, мовляв «ми країна бідна – зелена енергетика нам не по-кишені». Сама по собі теза суперечлива, але – той таки самий Герус заблокував переговори між виробниками зеленої енергетики і урядом Шмигаля. Це – не випадковість, про наміри Геруса «п…ти зелених» завдяки журналістам дізналася вся країна. По-факту Герус підводить Україну до численних судів з західними інвесторами та до знищення інвестиційної привабливості України, як таке.
Все це у той момент, коли розрахунки з ядерними станціями коливаються на рівні 60%, з зеленими – майже на нулі, а шахтарі вже готові виходити на протести в центрі столиці, ігноруючи всі карантини разом узяті.
І от тут варто загадати важливу деталь. 11 червня Печерський районний суд Києва зобов'язав Офіс генерального прокурора розпочати кримінальне провадження відносно народного депутата, голови комітету з ПЕК Верховної ради Андрія Геруса за фактом державної зради. Жарти в сторону – Геруса звинувачують у роботі на Росію. Акції шахтарів – перша ластівка. За ними підуть акції інших працівників енергетичної галузі. Очевидно, все це призведе до дестабілізації ситуації всередині України. Секрет Полішинеля, саме дестабілізації в нашій країні добивається Москва – аби низкою провокацій перевести її у фазу громадянської війни. Чи не цього насправді добивається Герус?
Хоча визнаю, шахтарі які вимагають повернення «Роттердам+» - про таке я й мріяти не смів. І хто ж зробив це разом?
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427