Вода для життя?
У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, яким пропонується визначити перелік господарсько-побутових потреб, на які можна використовувати артезіанську воду без жодних дозволів та гірничих відводів
Без води людина може прожити не більше декількох днів – від 2 до 10 – залежно від температури повітря й кліматичних умов. Організм людини на 65% складається з води. Всі без винятку біохімічні процеси в організмі проходять у водному середовищі.
Вода є надзвичайно важливою для життя людини. Саме від її чистоти і якості значною мірою залежить стан здоров'я і самопочуття.
Враховуючи ці факти надзвичайно дивною виглядає пропозиція одного із народних депутатів на законодавчому рівні дозволити використання води з артезіанських свердловин для кондиціонування приміщень, поливу і навіть миття вулиць.
На сайті Верховної Ради України розміщений законопроект, яким пропонується доповнити ст. 23 Кодексу України про надра і визначити перелік «власних господарсько-побутових потреб», на які дозволяється використовувати артезіанську воду без спеціальних дозволів та гірничих відводів, якщо продуктивність водозабору не перевищує 300 куб. м на добу. Такими потребами у документі є: господарсько-питне водопостачання територій житлової забудови та громадських будівель, кондиціонування повітря в громадських та житлових будівлях, полив та миття територій населених пунктів, робота фонтанів, сільське господарство, промислові (виробничі та технологічні) потреби.
Цим законопроектом пропонують використовувати цінну артезіанську воду для виробничих потреб, поливу, сільського господарства, кондиціонування приміщень і навіть миття вулиць! Вода зі свердловин є досить цінним ресурсом. Це неприпустима розкіш – мити вулиці артезіанською водою! Її запаси досить швидко вичерпуються. То чи не краще використовувати чисту артезіанську воду для харчування, а для господарських потреб – воду з водогону та водосховищ? Невже хтось хоче якомога швидше використати запаси артезіанської води, абсолютно не піклуючись про те, яку воду питимуть наші діти?
Саме артезіанська вода є найпопулярнішою серед киян, адже не потребує попереднього очищення хімічними реагентами та знезараження хлором. У київських бюветах подається вода з артезіанських свердловин юрського і сеноманського горизонтів, глибиною 90-300 метрів. На такій глибині вода добре захищена від хімічного та мікробіологічного забруднення.
Наразі у столиці налічується трохи більше 200 бюветних комплексів. Однак значна частина з них не працює з різних причини, найчастіше - через поломки й негативні висновки СЕС. Фактично кількість бюветів, котрі не працюють, коливається в межах 50-52. Звісно, це дуже багато – близько 25% від загальної кількості. І що найпарадоксальніше – біля значної частини закритих бюветів одразу з'являються кіоски з продажу води від 50 коп. до 1 грн. за літр. Як пояснити те, що з одного боку, частину людей позбавляють можливості пити безкоштовну воду з бюветних комплексів, фактично змушуючи купувати в кіосках, а з іншого – пропонують дозволити мити вулиці й кондиціонувати приміщення артезіанською водою?
Україна не настільки багата водними ресурсами, щоби дозволяти собі таку розкіш як миття вулиць артезіанською водою. Згідно зі статистикою Україна входить до трійки найменш забезпечених прісною водою країн Європи.
В таких умовах нам необхідно пропагувати бережливе ставлення до води, тим більше артезіанської й заохочувати її заощадження, а не дозволяти безконтрольно витрачати її на поливання городів і миття вулиць! Адже артезіанська вода – це фактично стратегічний ресурс держави.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87037
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11223
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9236
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5706
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5379