Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.07.2016 08:44

Майбутнє агробізнесу за ефективною переробкою

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради. Експерт із питань аграрної політики

Виробництво та реалізація продукції з високим ступенем переробки є одним із основних чинників зростання економіки розвинених країн.

Зважаючи на сприятливу погоду в багатьох господарствах вже розпочалися жнива. Цього року випало багато опадів і була достатня кількість сонячних днів. Тому очікується хороший урожай. Відтак в уряді вже анонсували, що у 2016-2017 роках Україна займе перше місце в світі по експорту зернових.

Однак радість від експортного потенціалу української «аграрки», який сьогодні становить близько третини ВВП, применшує одне «але». Левову частку аграрного експорту України становить первинна сільськогосподарська продукція та товари первинної обробки. Винятком є хіба що соняшникова олія та цукор. Таким чином, існуючий характер експорту в аграрному секторі економіки можна визначити як низького типу. Така критична характеристика зовсім не означає, що нам потрібно відмовитися чи зменшувати обсяги продажу зернових в інші країни якщо на них є попит. Однак, це є свідченням, що необхідно розвивати власну переробну промисловість і намагатись реалізовувати більше готових продуктів.

Виробництво та реалізація продукції з високим ступенем переробки є одним із основних чинників зростання економіки розвинених країн. Цікавий факт, що кожна десята пачка макаронів виготовлена в Італії у 2015 році з українського зерна твердих сортів.

На мою думку, замість того, щоб утискувати сільгоспвиробників держава повинна бути зацікавлена у створенні умов, щоб аграрії не були змушені реалізовувати урожай відразу після жнив, а могли розвивати переробку. Значна частина вирощеного на наших чорноземах урожаю повинна перероблятися в Україні, щоб споживачі продукції мали змогу купувати якісні продукти харчування, а частина готової продукції йшла на експорт.

До таких висновків приходиш після відвідин Сквирського комбінату хлібопродуктів, на якому разом із головою Київської обласної організації Аграрної партії Олегом Корбаном, ми мали змогу побувати вкінці червня. На сьогоднішній день на Сквирському комбінаті хлібопродуктів встановлене найновіше обладнання, а якість виготовленої продукції відповідає найсучаснішим міжнародним нормам.

Підприємство виготовляє вівсяні пластівці, гречану та кукурудзяну крупи, борошно для дитячого харчування. Підприємство також постачає власну продукцію кондитерам. Понад 30% всієї продукції комбінат постачає на зовнішні ринки. Зокрема, до США, Канади, Австралії, Ізраїлю, майже всіх країн Європи, а також до країн пострадянського простору. З 2014 р. компанія припинила постачання до Росії.

Сквирський комбінат хлібопродуктів є успішним прикладом переробного підприємства на розвиток, яких ми повинні орієнтуватися у Київській області. Адже переробка – це додана вартість, з одного боку, з іншого боку – це більша кількість робочих місць, що, звісно, сприяє наповненню державного і місцевих бюджетів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]