Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.12.2018 17:46

Обов’язковість внесення змін до трудової книжки у зв’язку зі зміною прізвища

Юрист корпоративного відділу Юридичної компанії "Наказ"

У разі, якщо у Вас найближчим часом зміниться прізвище, ця стаття як ніколи проінформує, як це зробити правильно та вчасно на підприємстві, де Ви працюєте.

Відповідно до п. 2.13. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, «Зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім'я, по батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім'я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів.

Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище або ім'я, по батькові, дата народження і записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів.»

Тобто, у разі, якщо Ви змінили, наприклад, прізвище, Вам необхідно:

1.Звернутися до керівництва підприємства з відповідною заявою про зміну всіх документів підприємства у зв’язку зі зміною Вашого прізвища.

2. До заяви надати копії відповідних Ваших документів, які свідчать про зміни Вашого прізвища (паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про шлюб або інший документі, який свідчить про те, що у Вас змінилося прізвище).

Після того, як Вашу заяву буде розглянуто, керівництво підприємства видає наказ про внесення змін у зв’язку зі зміною прізвища. Датою внесення змін в облікові дані вважається дата реєстрації наказу.

А також, керівництво підприємства вносить зміну до запису у трудовій книжці про прізвище на підставі документів, які Ви надали підприємству і з посиланням на номер і дату даного документу.

Нагадую, у разі, якщо Ви змінили місце роботи, а прізвище змінилося, коли Ви були на колишньому місці роботи, Вам треба звертатися про зміну прізвища не до теперішнього керівництва, а до колишнього керівництва.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи