Медійне насилля і діти
Насильницький контент стає частиною нашого життя і життя наших дітей. Чи здатні ми упередити переростання медійної агресії в реальну
Ми живемо у світі, в якому медійні образи стають частиною нашого життя. А наше життя – майже в повній залежності від того цифрового світу. І це проблема не лише дітей, але й навіть вже дорослих.
Щодо насильницького контенту, то не залежно від того, чи є воно ігрове (фільми, ігри) чи реальне (новини, документальні ролики), варто зазначити, що більшість дослідників сходяться на тому, що існує прямий причинно-наслідковий зв'язок між переглядом агресивного контенту і зростанням насильницької поведінки у дітей. Але – частина дослідників говорять про те, що насильницький контент лише каналізує деструктивну діяльність в конкретному напрямку, а не є її каталізатором. Тобто, якщо у дитини є схильність до насилля, то після перегляду агресивного повідомлення, вона може калькувати конкретні дію насильника. А без перегляду – здійснювати насилля у інший спосіб.
На жаль, більша проблема не у тому, що ЗМІ транслюють насилля як таке, а контекст в якому вони його подають. На превеликий жаль, у нас уже формуються моделі поведінки, в яких насилля – це ключ до успіху. Або коли відбувається глорифікація агресивної поведінки.
Власне, коли ми говоримо про ЗМІ і підлітків, насамперед, треба виходити з того, що контент у традиційних ЗМІ мало впливає на дітей. Вони не дивляться телевізор і практично не слухають радіо. В більшій мірі інформацію про зовнішній світ вони отримують з соціальних мереж. Тобто, того світу, де не можна в реальному часі повноцінно захистити дитину від всього об’єму інформації, пов’язаної з насиллям.
Навряд чи у протидії впливу на дитину агресивної картинки можна покладатись виключно на зовнішні регулятори (наприклад, право). Особливо, коли основне джерело інформації – соцмережі, які майже не регулюються. Видається, що дієвішим буде формування внутрішніх – морально-психічних запобіжників у дитини від калькування «кіношного насилля». Але для цього, не варто покладатись на те, що держава все за вас вирішить. Тобто, ключовим у запобіганні дитячого насилля на фоні агресивного контенту має бути обговорення інформаційного контенту з дитиною. Підштовхнути її до того, щоб вона зрозуміла насильницький контент в потрібному для соціальних норм у суспільстві руслі, а не хаотично.
Підліток має зрозуміти, як йому діяти, якщо потрапить у схожу ситуацію. Крім того, в споживанні будь-якого контенту варто розуміти стару істину – що все в малих дозах ліки, у великих – отрута. Тобто, ігровий контент може зняти напругу від реальних проблем. Але - в малих і контрольованих дозах.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6556
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3182
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2050
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1970
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1778