Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
16.06.2021 14:42

5 питань, які потрібно задати перед реєстрацією ТМ

Адвокатка, патентна повірена України, СЕО патентно-юридичної студії "BLACK&WHITE"

Що? Де? Коли? На кого? Під що?

А тепер трошки пояснень:

1. Що реєструвати?

Здавалося б – питання риторичне. Але ж ні. Необхідно чітко продумати в якому вигляді будете використовувати торговельну марку: чи є слоган? Чи є скорочена версія? Логотип? Це вже остаточна версія логотипу? Точно? Будете використовувати у чорно-білому варіанті або у вас є колір під яким будете позиціонуватися? А, можливо, це буде декілька кольорів?

Від відповідей на ці питання буде залежати скільки торговельних марок потрібно реєструвати. З цього починається стратегія захисту бренду. І, якщо потрібно їсти слона по шматочкам, то визначитися, який кусочок буде першим.

2. Де реєструвати?

В наш час онлайну, глобалізації і виходу на ринки Європи, США, Китаю має бути розуміння де будете продавати товари або надавати послуги. ТМ охороняється територіально і у вас є всього 6 місяців для того, щоб зберегти пріоритет дати подачі в інші країни.

3. Коли?

На інтелектуальну власність у підприємця руки, зазвичай, доходять не в першу чергу і навіть не в другу. Звісно якщо є багато інших проблем. І в принципі, не претендуємо бути першими. Однак, не треба допускати, щоб було вже пізно. У вас купа брендованого товару, рахунки за рекламу і претензія із забороною поширювати товари із таким іменем, оскільки воно вже зайняте.

4. На кого реєструвати?

Немає єдиного рецепту. Це залежить від вашого позиціонування і бізнес-моделі. Якщо ви ФОП, логічно реєструвати на себе як на фізичну особу (за законом України на ФОП зареєструвати ТМ заборонено). Якщо у вас компанія – як будете позиціонуватися? Чи є партнери? Якщо будете виходити на інший ринок, позиціонуєтесь як українська компанія чи все йде на європейську компанію?

5. Під що?

ТМ реєструється під певні товари та послуги, тому тут теж потрібна стратегія. Яка продуктова лінійка зараз? Самі виготовляєте або це товари інших виробників? Якщо магазин, чи є у вас можливість скуштувати на місці, як того потребують тренди? Від цього залежить що має бути зареєстровано під ТМ.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи