Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.05.2015 16:27
Висновки Робочої групи ВР з перевірки обгрунтованості тарифів
Цікаво, чому деякі поважні видання досі бояться опублікувати офіційні висновки звіту Робочої групи Верховної Ради з перевірки обґрунтованістi підвищення цін і тарифів на енергоносії та комунальні послуги для населення?!
Друзі, до Вашої уваги! Офіційні висновки Робочої групи Верховної Ради з перевірки обгрунтованості підвищення тарифів:
- Норми та обсяги споживання газу безпосередньо населенням та газу на виробництво теплової енергії у прогнозному балансі природного газу в Україні на 2015 рік є завищеними та мають бути переглянуті.
- В Україні для комунальних потреб цілком достатньо газу власного видобутку, а інформація уряду щодо необхідності використання імпортованого газу для цих цілей є недостовірною. Об’єм імпортованого газу, який планується використати для споживання населенням, необґрунтовано збільшено як мінімум удвічі.
- У зв’язку з цим, роздрібна ціна на природний газ у розмірі 7 188 грн. за 1000 кубометрів газу, згідно матеріалів, наданих Робочій групі, завищена!
- До тарифів безпідставно закладені виробничо-технологічні витрати газу та його втрати у газопроводах.
- Якісь газу, що використовується у комунальній сфері і за яку несе відповідальність постачальник, зокрема норма теплоти згорання, значно нижча, ніж у країнах ЄС.
- Уряд підвищив комунальні тарифи, не маючи інформації про реальну структуру собівартості видобутку природного газу дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України». Відповідні дані планується отримати лише у вересні 2015 року.
- Уряд не вживає заходів, спрямованих на збільшення видобутку газу державним підприємством ПАТ «Укргазвидобування». Навпаки, ведеться політика скорочення видобування власного (державного) газу на фоні збільшення видобутку приватного.
- Україна має великий потенціал для підвищення енергоефективності до рівня країн ЄС, однак на даний момент держава робить недостатньо для його максимального використання. Зокрема, в країні для підприємств-постачальників енергоносіїв досі діє застарілий принцип ціноутворення: «витрати підприємства + прибуток», а не принцип граничного тарифу, який встановлюється за формулою стимулюючого ціноутворення.
Для зняття напруженості у суспільстві та приведення комунальних тарифів до економічно обґрунтованого рівня Робоча група рекомендує:
- Невідкладно переглянути ціни/тарифи на природний газ та комунальні послуги (теплопостачання, централізованого опалення).
- Прискорити розроблення та прийняття проекту закону Про житлово-комунальні послуги, який дозволить комплексно вирішити проблеми у сфері ЖКГ і впорядкувати тарифоутворення.
- Розглянути проекти законів щодо посилення захисту громадян від необґрунтованого підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.
- Розглянути проект закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо здешевлення вартості газу за рахунок скасування 70% ренти на газ власного видобутку для потреб населення.
- На законодавчому рівні зобов’язати підприємства теплопостачання установити будинкові лічильники тепла та гарячої води у 100% багатоповерхових будинках до 01.10.2016 року.
- Внести зміни до закону «Про комерційний облік природного газу» щодо скорочення термінів встановлення лічильників побутовим споживачам та іншим категоріям з 2018 р. до 2016 р.
- Доручити Кабінету Міністрів удосконалити порядок надання житлових субсидій щодо автоматичного нарахування субсидій пенсіонерам, інвалідам та особам, які мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника.
- Зобов’язати уряд виконати норми законодавства щодо задоволення потреб населення в природному газу з ресурсу, видобутого державними газодобувними підприємствами та господарськими товариствами, частка держави у статутних капіталах яких становить 50 відсотків та більше.
- Переглянути норми витрат теплової енергії на опалення житлових та громадських будівель, питомих тепловтрат, відповідно до європейського законодавства та кліматичних умов.
Ініційоване урядом України підвищення цін на природний газ та пов’язані з його споживанням комунальні послуги для населення відбулося необґрунтовано. Комунальні тарифи та роздрібні ціни на природний газ потребують негайного перерахунку.
Таким є головний висновок, що міститься у Звіті Робочої групи парламенту, створеної на вимогу фракції «Батьківщина», яка перевіряла обґрунтованість підвищення цін на енергоносії та комунальні послуги.
Цікаво, чому деякі поважні видання досі не опублікували ці офіційні висновки?
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти Олександр Висоцький 21.05.2025 11:23
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко 20.05.2025 23:41
Топ за тиждень
Популярне
-
У чому була головна помилка Портнова
Думка 26214
-
Ексочільник Пенсійного фонду у Хмельницькій області приховав $500 000 у банку Австрії – НАЗК
Фінанси 20860
-
Ціни на оренду зросли майже на 30%: де в Києві та передмісті найбільше дорожчає житло — інфографіка
Інфографіка 16200
-
Хмельницький пивзавод змінює власника: покупець отримав дозвіл АМКУ
Бізнес 8126
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 5715
Контакти
E-mail: [email protected]