Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.

Питання реєстрації платником податку на додану вартість завжди залишалося актуальним для юридичних осіб. Така актуальність в першу чергу зумовлена бажанням контрагентів працювати лише з платниками ПДВ, а також “важкою” процедурою набуття статусу платника

Питання реєстраціїплатником податку на додану вартість завжди залишалося актуальним для юридичнихосіб. Така актуальність в першу чергу зумовлена бажанням контрагентів працюватилише з платниками ПДВ, а також “важкою” процедурою набуття статусу платника ПДВ.Така процедура є несприятливою для юридичних осіб через строки, які передбаченізаконодавством для подання заяви про реєстрацію, а також через строк з якогоюридична особа буде вважатися платником ПДВ, а отже отримає право на податковийкредит та видачу податкових накладних.

Реєстрація платником ПДВ.jpg

Законодавствомпередбачена добровільна та обов’язкова реєстрація платником ПДВ. Щододобровільної реєстрації, то така реєстрація хоча і дозволяє безперешкодно статиплатником ПДВ, проте юридичній особі потрібно прочекати значний період часу змоменту прийняття рішення про необхідність набуття статусу платника ПДВ домоменту отримання такого статусу.  Для реєстрації у добровільному порядкуподати документи можна лише з 1 по 10 число календарного місяця, а якщо цейтермін пропущений, то потрібно чекати наступного місяця. Але це ще не все,навіть якщо Ви встигли подати документи в потрібний строк, то для того, щоббути платником Вам все одно потрібно чекати наступного місяця, оскількивідповідно до законодавства Ви будете платником ПДВ лише з цього часу. Тобтодля того, щоб добровільно зареєструватися платником ПДВ потрібно чекати якмінімум 20 днів, а у більшості випадків набагато більше, навіть до 50 днів.

Такі строкидобровільної реєстрації є необґрунтованими для юридичної особи, якій потрібнокожного дня вести господарську діяльність і не зрозуміло чим вони зумовлені.Юридична особа не може чекати більше місяця для того, щоб набути статусплатника ПДВ, оскільки за цей час вона постійно буде втрачати можливістьзаключити вигідні договори з контрагентами. Це зумовлено в першу чергу тим, щоконтрагенти юридичної особи, які є платниками ПДВ не бажають працювати зюридичними особами, які не є платниками ПДВ, оскільки у випадку такої співпрацівони не отримають право на податковий кредит, а як наслідок і на бюджетневідшкодування. Тому добровільна реєстрація платником ПДВ не може забезпечитиналежного ведення бізнесу і часто призводить до значних втрат коштів.

Єдиним способомуникнути всіх забаганок передбачених Податковим кодексом щодо строківреєстрації платником ПДВ є процедура обов’язкової реєстрації. Така процедурапередбачає строки, які є більш сприятливими для бізнесу. Проте для того, щобзастосувати таку процедуру необхідно виконати вимогу законодавства щодо оборотуу розмірі 1 млн. гривень. Після отримання такого обороту юридична особа можеподати заяву про реєстрацію платником ПДВ у  будь-який момент, невтрачаючи можливість нормальної співпраці з контрагентами. Вже через 3 дніпісля подання такої заяви вона буде зареєстрованою.

Процедураобов’язкової реєстрації є хорошим способом уникнути необхідності чекатиреєстрації платником ПДВ і не втратити можливість укладення вигідних договорівз контрагентами. Єдине, що може стати на перешкоді у юридичної особи привикористанні цього способу реєстрації це відсутність можливості створенняобороту у розмірі 1 млн. гривень, проте і цього можна уникнути звернувшись доюридичних фірм, які пропонують створення обороту цілком законним способом. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи