UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

Питання реєстрації платником податку на додану вартість завжди залишалося актуальним для юридичних осіб. Така актуальність в першу чергу зумовлена бажанням контрагентів працювати лише з платниками ПДВ, а також “важкою” процедурою набуття статусу платника

Питання реєстрації платником податку на додану вартість завжди залишалося актуальним для юридичних осіб. Така актуальність в першу чергу зумовлена бажанням контрагентів працювати лише з платниками ПДВ, а також “важкою” процедурою набуття статусу платника ПДВ. Така процедура є несприятливою для юридичних осіб через строки, які передбачені законодавством для подання заяви про реєстрацію, а також через строк з якого юридична особа буде вважатися платником ПДВ, а отже отримає право на податковий кредит та видачу податкових накладних.

Реєстрація платником ПДВ.jpg

Законодавством передбачена добровільна та обов’язкова реєстрація платником ПДВ. Щодо добровільної реєстрації, то така реєстрація хоча і дозволяє безперешкодно стати платником ПДВ, проте юридичній особі потрібно прочекати значний період часу з моменту прийняття рішення про необхідність набуття статусу платника ПДВ до моменту отримання такого статусу.  Для реєстрації у добровільному порядку подати документи можна лише з 1 по 10 число календарного місяця, а якщо цей термін пропущений, то потрібно чекати наступного місяця. Але це ще не все, навіть якщо Ви встигли подати документи в потрібний строк, то для того, щоб бути платником Вам все одно потрібно чекати наступного місяця, оскільки відповідно до законодавства Ви будете платником ПДВ лише з цього часу. Тобто для того, щоб добровільно зареєструватися платником ПДВ потрібно чекати як мінімум 20 днів, а у більшості випадків набагато більше, навіть до 50 днів.

Такі строки добровільної реєстрації є необґрунтованими для юридичної особи, якій потрібно кожного дня вести господарську діяльність і не зрозуміло чим вони зумовлені. Юридична особа не може чекати більше місяця для того, щоб набути статус платника ПДВ, оскільки за цей час вона постійно буде втрачати можливість заключити вигідні договори з контрагентами. Це зумовлено в першу чергу тим, що контрагенти юридичної особи, які є платниками ПДВ не бажають працювати з юридичними особами, які не є платниками ПДВ, оскільки у випадку такої співпраці вони не отримають право на податковий кредит, а як наслідок і на бюджетне відшкодування. Тому добровільна реєстрація платником ПДВ не може забезпечити належного ведення бізнесу і часто призводить до значних втрат коштів.

Єдиним способом уникнути всіх забаганок передбачених Податковим кодексом щодо строків реєстрації платником ПДВ є процедура обов’язкової реєстрації. Така процедура передбачає строки, які є більш сприятливими для бізнесу. Проте для того, щоб застосувати таку процедуру необхідно виконати вимогу законодавства щодо обороту у розмірі 1 млн. гривень. Після отримання такого обороту юридична особа може подати заяву про реєстрацію платником ПДВ у  будь-який момент, не втрачаючи можливість нормальної співпраці з контрагентами. Вже через 3 дні після подання такої заяви вона буде зареєстрованою.

Процедура обов’язкової реєстрації є хорошим способом уникнути необхідності чекати реєстрації платником ПДВ і не втратити можливість укладення вигідних договорів з контрагентами. Єдине, що може стати на перешкоді у юридичної особи при використанні цього способу реєстрації це відсутність можливості створення обороту у розмірі 1 млн. гривень, проте і цього можна уникнути звернувшись до юридичних фірм, які пропонують створення обороту цілком законним способом. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]