Житомир на порозі до водної кризи!
Чи може місто функціонувати без доріг - як бачимо може, Чи може місто функціонувати без регулярної подачі води - однозначно ні! Вода - це життя, як живих істот так і міської системи в цілому.
Вже більше ста років весняні повені в Україні нікого не дивують - це звичне природне явище через активний дощовий сезон, танення снігу й льоду, коли вода з річок та інших водойм виходить зі своїх берегів. Подекуди вона навіть підтоплює оселі чи городи людей й цим приносити проблеми й незручності. Проте такі негаразди, порівняно з ситуацією, що склалася внаслідок кліматичних змін, не виглядають дуже масштабними. Цьогоріч вперше за 120 років на Житомирщині не було повеней, запаси водойм не поповнювались, а тому місцева влада навіть розглянула ідею погодинної подачі води.
Понад місяць тому комунальне підприємство «Житомирводоканал» повідомляло ЗМІ про критично низький рівень у водосховищах. Станом на 18 травня показник рівня води впав до 2,72 метрів, а ще у лютому він був на 4 сантиметри вищим. Житомир став першим серед українських міст, що віч-на-віч гостро зіткнулися з проблемою забезпечення водним ресурсом обласного центру.
Джерелом водопостачання Житомира є річка Тетерів, де й розміщені два водосховища: верхнє «Денишівське» впадає у нижнє «Відсічне», і вже звідти вода надходить до КП “Житомирводоканал”. Далі вона прямує зі станції підйому, проходить хлорування, потім надходить до очисних споруд. І вкінці вода потрапляє в насосні станції, які «транспортують» її мережами по місту.
Проблема 2020 року для Житомира не новинка, адже у 2004-му рівень води в обох водосховищах міста також знижувався. Проте тоді показники не були такими критичними, а каталізатором проблеми були не природні зміни, а технічна зношеність обладнання.
Тоді комунальне підприємство мабуть вважало, що знайшло рішення - придбали насосне обладнання й закачували воду з річки проти течії. Але це не допомогло, адже Житомир продовжував втрачати 56% свого ресурсу через зношені мережі та численні аварії, необліковану подачу води та крадіжки. Лише у 2016 році з цим почали хоч якось боротись, зменшивши нераціональне використання ресурсу на 17 тисяч кб/добу.
Проте ще й досі ми бачимо руду воду з кранів, особливо після відключення від водопостачання кількох мікрорайонів міста. Водоканал пояснює це тим, що тривають ремонтні роботи, заміна мереж чи ремонт поривів. Але прийти з вулиці й навіть не мати можливості помити руки під проточною водою під час світової пандемії - оце рівень досягнень! А відключають воду практично щодня за різними, а інколи й тими ж самими адресами по кілька годин.
На щастя, останні 2 тижні на Житомирщині активно та регулярно випадають опади, проте сподіватись, що це стане вирішенням всіх проблем з водною мережею у місті - остаточно не варто. Набравши воду у пляшку й залишивши її там хоча б на декілька днів ви зможете побачити зелений осад, який утвориться на дні, а якщо поекспериментувати й залишити воду у закритій посудині на довше, то хтозна яка флора, а може й фауна там заведеться. Тут у лабораторію не ходи - все видно неозброєним оком. Тому поки мріяти про те, що завтра, прокинувшись вранці, житомиряни зможуть спокійно пити воду з під крану - не доводиться.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407