Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
01.03.2024 14:13

Чому варто відмовитися від брендів, які залишаються в Росії

Голова PR відділу в американському проєкті PissedConsumer.com

Вплив війни на споживчі вподобання.

У сучасному світі, де глобальні події впливають на кожного з нас, війна в Україні стала важливим чинником, що формує споживчі вподобання в Сполучених Штатах, зокрема. З початком повномасштабного вторгнення, багато Західних брендів прийняли рішення покинути ринок Росії, але попри тиск спільноти та санкцій, такі компанії як Procter & Gamble, Mondelez та PepsiCo досі працюють у Росії.

Нещодавнє опитування, проведене PissedConsumer у 2024 році, показує, що громадська думка в США все більше зміщується проти компаній, які продовжують свою діяльність у Росії під час війни. Це дослідження виявило, що 86.3% американських споживачів не підтримують компанії, які відмовляються залишити російський ринок, збільшивши показник з 77.3% у 2022 році. Ще більше — 88% опитаних заявили, що вони не купуватимуть продукцію від брендів, що продовжують працювати в Росії, що також є зростанням порівняно з 79.7% у 2022 році.

Такі зміни у споживчих вподобаннях відображають ширшу тенденцію в американському суспільстві, де люди більше уваги приділяють тому, як їхні покупки впливають на світову спільноту та міжнародну політику. Вибір не підтримувати бренди, які залишаються працювати в Росії, стає формою протесту проти агресії та підтримки України в її боротьбі за суверенітет.

Суспільна свідомість змінює ринок

Споживачі в США все частіше вибирають товари і послуги від компаній, які демонструють свою позицію щодо війни, відмовляючись від подальшої діяльності на російському ринку. Компаніям, які ще не переглянули свою присутність на російському ринку, варто серйозно замислитися над своєю стратегією. Зростання громадського невдоволення та зміни у споживчих вподобаннях можуть мати довгострокові наслідки для брендів, які не враховують етичний аспект своєї діяльності.

Яка в цьому вигода для брендів?

З роками спостерігається зміна в готовності споживачів особисто зазнати незручностей заради демонстрації свого невдоволення брендами, пов'язаними з Росією. У 2023 році 52% американців заявили, що не були б готові переплачувати за альтернативні бренди, щоб уникнути сприяння російській економіці. Уже у 2024 році цей показник знизився до 38%.

Вихід з ринку країни, яка є учасником міжнародного конфлікту, може підсилити бренд та залучити нових клієнтів. Молодше покоління споживачів особливо цінує прозорість і етичність, що робить ці кроки ще більш важливими.

Ефект на бізнес

Досвід показує, що лояльність і підтримка споживачів можуть переважити короткострокові втрати від прийняття деяких стратегічних рішень. Позиціювання як соціально відповідального бренду відкриває нові можливості для зростання на глобальних ринках.

Практичні поради для брендів

Аудит присутності на спірних ринках: Брендам рекомендується провести оцінку своєї діяльності на ринках, які можуть вплинути на їхню репутацію з погляду соціальної відповідальності. Важливо визначити, як присутність у певних країнах відображається на етичному іміджі компанії.

Комунікація позиції компанії: Споживачі очікують, що бренди будуть відкрито і чітко комунікувати свої етичні принципи та заходи, які вони вживають для їх реалізації, включно з рішенням про вихід з ринків, де це вважається морально обґрунтованим.

Інвестиції в соціальні ініціативи: Розробка та підтримка програм, що сприяють сталому розвитку, підтримці суспільства, а також допомозі особам, що постраждали від війни або змушені були покинути свої домівки, підвищать рівень довіри до компанії в очах споживачів.

Споживачі очікують від брендів не лише якість, але й чітку соціальну позицію та готовність діяти заради загального блага. Якщо компанії відповідатимуть цим вимогам, то їх репутація буде зміцнена, що надалі посприяє їх успіху.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи