Індекс талантів
Річард Флорида ввів три «Т» складових сучасного економічного розвитку: технології, талант, толерантність. Як ці чинники впливають на розвиток держави вцілому? Наприклад, Фінляндія займає перше місце з глобального індексу розвитку технологій, Японія - друге. Четверте місце займає Ізраїль. Скандинавські країни знаходяться у верхній частині рейтингу індексу талантів: Фінляндія і Швеція - на першому і другому місцях, Данія і Норвегія - на четвертому і шостому. Сінгапур знаходиться на третьому місці, Нова Зеландія - на п'ятому. Адже, сьогодні все більше економіка залежить не тільки від технологічного рівня інновацій, а й від розвитку людей. Особистісні характеристики впливають й на регіональний економічний ріст, особливо відкритість до новизни. Регіони, де зараз зосереджений креативний клас значно відрізняються від регіонів з робітничим класом. Відповідно, у регіонах з високим рівнем доходів та економічного зростання розвивається індивідуалізм. Канада посідає перше місце за індексом толерантності, а Ірландія - друге. Нідерланди знаходяться на третьому місці. Варто підкреслити, що толерантність - важливий фактор економічного розвитку: різноманітність має велике значення для ефективного функціонування економіки. Відкритість різноманітності - це додаткове джерело економічних переваг, що рухає економіку місця, готові прийняти працьовитих, амбітних і талановитих людей, з доброзичливим ставленням до іммігрантів, художників, представників нетрадиційної сексуальної орієнтації. Мультикультурне міське середовище робить громадян, більш продуктивними. Індекс толерантності демонструє тісний зв'язок з багатьма іншими аспектами регіонального розвитку - від частки креативного класу, рівня інновацій та концентрації індустрії високих технологій до більш високого рівня доходу і заробітної плати в регіоні і навіть більшого щастя й благополуччя його мешканців.
Індекс креативності
Висока оплата праці представників креативного класу знаходиться в прямій залежності від частки креативних працівників в регіоні. Віддача від креативності вища в регіонах з більш розвиненою креативної економікою. За глобального індексу креативності Швеція знаходиться на першому місці, вона зберігає цю позицію з 2004 року. Фінляндія займає третє місце, після неї йдуть Данія (четверте місце) і Австралія (п'яте місце). Нова Зеландія знаходиться на шостому місці; Канада ділить з Норвегією восьме місце, а Сінгапур і Нідерланди замикають першу десятку. Робота в салонах краси, де майже вісім з десяти професій (таких як перукарі, стилісти і косметологи) посіла перше місце за рівнем креативності, обігнавши художників, програмістів, дизайнерів і багатьох інших.
Трансформувати розвиток міст
Я вважаю, що країну можуть змінити міста. Адже, необхідно спершу радикально змінити менші формації, аби за їхніми прикладами змінювати більшу. І позитивна трансформація українських міст неодмінно має відбуватись, як і в усьому світі, в бік розвитку креативного класу та середовищ. Ідеться не тільки про розвиток певних індустрій і кластерів, а й про стимуляцію притаманної людині риси - творчості . Креативне місто повинне передбача ти спеціальні умови для розвитку нової еліти: креативного класу, людей, що творять нове, а не займаються перерозподілом ресурсів. У таких містах створюються інноваційні бізнеси, приходять інвестори, гроші « вклада ю ться » в мозок, а не в дешеві робочі руки. Такі творчі міста, стають найважливішим простором і місцем скупчення громадського та інтелектуального ресурсу. С учасне місто стає центром обміну інформацією, каналом глобальних потоків капіталу, товарів і послуг, людей, ідей, образів. У багатьох країнах (наприклад, Норвегії, Фінляндії, Данії) прийняті програми творчих індустрій і творчої освіти . Українським містам необхідне створення креативної атмосфери і формування ідентичності всього міста: більше коштів повинно вкладатися в створення зелених зон. Дуже важливо регулярно проводити культурно-мистецькі заходи в місцевому співтоваристві з залученням всіх бажаючих. Прийняті на рівні місцевих громад заходи, мають бути спрямовані на забезпечення різноманітності. Адже, при переході від економіки послуг до економіки вражень головний ворог - придушення основних елементів людського духу панівною культурою. Сучасний світ вже добре пристосований для обслуговуючого класу. Поки ми живемо на руїнах старого порядку, відчуваємо почуття безвиході. Хоч, сьогодні у суспільстві є запит на зміни. І саме креативні середовища: легкі, пластичні можуть спробувати ці зміни втілити в реальність.