Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
1. Можливакількість додаткових відказоодержувачів нітрохи не залежить від можливоїкількості основних відказоодержувачів.
29.03.2016 10:11
Залежність числа додаткових відказоодержувачів від числа інших осіб
В даній статті розглядається доцільність залежності можливої кількості додаткових відказоодержувачів від можливої кількості інших учасників цивільно-правових відносин
В окремихвипадках майнову вигоду, передбачена заповідальним відказом, може перейти увласність чи у користування додаткових відказоодержувачів. Чи залежить ймовірнасукупність таких суб’єктів цивільно-правових відносин від ймовірної сукупності іншихосіб?
Вітчизняне законодавство не закріплює жодноївідповіді на таке запитання. Зокрема в ЦКУкраїни відсутня пряма вказівка, чіткий зміст якої стосується відповідноїпідпорядкованості можливого числа додаткових відказоодержувачів можливому числу основних відказоодержувачів.
На моюдумку, можлива кількість основних відказоодержувачів не впливає на можливечисло додаткових відказоодержувачів. Вищенаведену точку зору я спробую підтвердитиза допомогою таких доводів.
По-перше, у вітчизняному законодавстві відсутняюридична норма про те, що на ймовірну кількість додаткових відказоодержувачів істотновпливають певні юридичні факти. Зокрема треба вказати, що ЦК України не закріпленобезпосередню вказівку про той факт, що можливе число вищенаведених осіб залежитьвід можливого числа інших учасників цивільно-правових відносин, одними з яких всвою чергу є основні відказоодержувачі.
По-друге, ЦК України не закріплює в собібезпосередню вказівку про те, що на ймовірне число основних відказоодержувачів якимосьчином впливає ймовірне число інших безпосередніх учасників цивільно-правовихвідносин. Згідно з аналогією закону можлива кількість додатковихвідказоодержувачів теж не залежить від можливої кількості інших суб’єктівзгаданих стосунків. В противному випадку одна з основних засад вітчизняногоцивільного права, принцип рівності всіх осіб перед законом, зазнаватиме істотногопорушення. Іншими словами, можливе число додаткових відказоодержувачів залежатиме від можливогочисла інших безпосередніх суб’єктів цивільних правовідносин, а можливе числоосновних відказоодержувачів – ні.
По-третє, якщо вітчизняний законодавецьзакріпить у відповідному законі юридичнунорму про те, що на можливе числододаткових відказоодержувачів суттєво впливають певні життєві обставини, тонастануть конкретні наслідки. Зокрема потрібно вказати, що дія принципу свободизаповіту буде зазнавати істотних за своєю сутністю звужень. Вищевказане судження пояснюється тим, що заповідач матиме право на призначення додатковихвідказоодержувачів. Але можлива кількість вищенаведених суб’єктівцивільно-правових відносин визначатиметьсяз обов’язковим врахування відповідних юридичних фактів, зокрема можливоїкількості основних відказоодержувачів.
Загальновідомо, що національне законодавствовміщує в собі значні вади, що суттєво заважають якісному врегулюванню тих абоінших правовідносин. Зокрема в ЦК України відсутня юридична норма про наявністьчи відсутність впливу ймовірногочисла одних осіб, наприклад, основних відказоодержувачів, на ймовірнечисло інших суб’єктів, наприклад, додаткових відказоодержувачів. На мою думку,така проблема потребує ефективного та швидкого вирішення. Тому,враховуючи вказані доводи, я рекомендую вітчизняному законодавцеві закріпити вкнизі VI глави 85 ЦК України ч. 1 ст. 12376 такого змісту:
Стаття 12376.1. Можливакількість додаткових відказоодержувачів нітрохи не залежить від можливоїкількості основних відказоодержувачів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Пристань для Ocean-у Євген Магда вчора о 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер вчора о 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 15.05.2025 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 15.05.2025 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
Топ за тиждень
Популярне
-
Один російський Су-35 змусив НАТО відступити. А якби поруч були українські морські дрони
Думка 28522
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 8212
-
Переговори у Стамбулі: Кремль зі старту намагається занизити ставки
Думка 6389
-
Путін показав, що йому комфортно у багні, з якого його витягував Трамп
Думка 6283
-
Виживання через загибель. Війна стала одним з головних засобів заробітку для росіян
Думка 5892
Контакти
E-mail: [email protected]