Що можуть зробити цивільні аби наблизити перемогу
Лайфхаки для цивільних.
Багато спілкуюся з військовими та хлопцями з тероборони. Їхня загальна думка щодо людей, які залишаються у зоні потенційних бойових дій, така: якщо ви не працюєте або не задіяні у критичній інфраструктурі, краще евакуюватися. Залишаючись, ви ускладнюєте оборону та завдаєте клопоту волонтерам із забезпеченням їжею, медикаментами тощо. Іноді велика допомога ЗСУ — не стати заручником, жертвою або мішенню.
Не ризикуйте зайвий раз.
Якщо вирішили залишитися, будьте корисними. Допоможіть тим, хто не може подбати про себе: літнім людям, сусідам. Можна розвантажувати та розносити гуманітарку або допомагати комунальникам, яких у нас, у Харкові, називають «комунальним спецназом».
Для тих, хто поїхав. Не треба соромитися та відчувати провину.
По-перше, ви будете живі, а ваші рідні будуть у безпеці. Нам ще відбудовувати країну.
По-друге, є купа роботи задля перемоги.
✅ Допомога та волонтерство.
Допомагайте людям, які вас прихистили. Допоможіть посадити город літнім сусідам та сім’ям наших захисників та захисниць.
Діліться шляхами, як виїхати, де розміститися. Діліться позитивною інформацією у групах.
Підтримуйте зв’язок з друзями та рідними. Просте питання «Як ти?» підносить настрій.
✅ Міцний тил та відновлення економіки.
70% економіки Німеччини базується на роботі малого та середнього бізнесу. До війни в Україні частка малого бізнесу ледве сягала 30% ВВП. То чому зараз не збільшити її? Купуйте українське, користуйтеся послугами, споживайте, влаштовуйтесь на роботу, платіть податки. Відкривайте власну справу, залучайте знайомих до бізнесу. Забезпечуйте себе самі.
✅ Міжнародний спротив.
Якщо ви за кордоном, виходьте на мітинги підтримки України. Приходьте до офісів компаній, які ще працюють в Росії.
Українські студенти Стенфордського Массачусетського університету створили веб-сайт dontfundwar.com, що відслідковує компанії, які продовжують вести бізнес в Росії і таким чином фінансують війну в Україні. На сайті є прості інструкції, які може виконати кожен з нас задля того, щоб ці компанії зупинили свою діяльність в РФ. Наприклад, можна долучитися до бойкоту компаній у соцмережах, організувати демонстрації або анонімно поділитися інформацією про інші компанії, які продовжують бізнес в РФ as usual.
Приєднуйтеся до ініціативи створення спеціального міжнародного трибуналу задля притягнення до відповідальності тих, хто розв’язав війну проти України. Для початку роботи треба зібрати 2 мільйони підписів з усього світу. Вже зібрано майже 1 763 000. Приєднуйтеся, підписуйте, розсилайте друзям це посилання: https://secure.avaaz.org/campaign/en/prosecute_putin_loc/?fpla
Чудова ініціатива — звернутися до громадян інших країн із пропозицією перейменувати на честь України одну з вулиць в їхньому місті. Поширюйте це посилання серед своїх іноземних друзів і партнерів:
✅ Інформаційний спротив.
Важливий фактор нашої перемоги — внутрішня дестабілізація в РФ та поширення правди про війну в Україні.
Підпишіться на телеграм-канал «Стоп-война» https://t.me/stop_voina, який створила команда видавництва «Ранок» спеціально для прориву інформаційної блокади. Діліться посиланням із знайомими у Беларусі та Росії. Також можна залишати лінки у відгуках на російських сайтах. Чим більше росіян знатиме правду, тим вища вірогідність зупинити війну якнайшвидше.
Щоденні завдання на інформаційному та кіберфронті:
⚡️ Інтернет Війська України: https://t.me/ivukr
⚡️ IT Army of Ukraine: https://t.me/itarmyofukraine2022
Більше інформації шукайте у пам’ятці «Війна триває: як самоорганізуватися на місцях?»: https://cutt.ly/8SGV3V9
Ми сильні. Ми переможемо.
Все буде Україна!
- Інструменти підтримки команди: корпоративна культура під час кризи Тетяна Кравченюк 11:27
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання Інна Бєлянська 11:21
- Міф про багатозадачність: чому "режим Цезаря" шкодить продуктивності Олександр Скнар вчора о 23:37
- Встановлення факту самостійного виховання дитини: судова практика Леся Дубчак вчора о 20:13
- Чотириденний робочий тиждень: глобальні експерименти й українські реалії Мар'яна Луцишин вчора о 16:22
- Віддати останню шану Героям Євген Магда вчора о 13:11
- UAE Corporate Tax для вільних зон: коли 0% – не завжди 0% Дарина Халатьян вчора о 11:59
- Як давати гроші близьким і не зруйнувати стосунки: правила підприємця Олександр Висоцький 01.10.2025 10:29
- Переміщення військовослужбовців за ініціативою: порядок та особливості проєкту Юлія Кабриль 30.09.2025 15:07
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності Олена Рубанець 30.09.2025 15:05
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію Василь Селіфонов 30.09.2025 14:53
- Кадрові виклики для бізнесу Дніпропетровщини: результати дослідження Алла Чуприна 30.09.2025 13:11
- Грузинський сценарій в Молдові не пройшов Максим Гардус 29.09.2025 22:06
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі Михайло Стрельніков 29.09.2025 12:53
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя Анна Макаренко 29.09.2025 12:26
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності 121
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі 115
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання 115
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя 65
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію 61
-
Угорщина підписала "найдовший у своїй історії контракт щодо LNG" з постачанням із 2028 року
Бізнес 38580
-
Лідери ЄС загалом погодилися надати Україні "репараційну позику", але ще сперечаються
Фінанси 27395
-
В порту Херсон катастрофічна ситуація. Концесіонер вимагає перегляду угоди
Бізнес 11335
-
У США зупинили будівництво "найвищого" дерев’яного хмарочоса у світі: яка причина
Життя 10144
-
Ілон Маск став першою людиною в історії, чий статок перевищив $500 млрд
Фінанси 6657