Вакцини проти COVID-19 вже у Переліку
Кабмін оновив Перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання хвороби COVID-19, та доповнив розділ Лікарських засобів
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 № 1178 «Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. N 224 і 225» внесено зміни до переліку товарів, (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Як зазначено на порталі ЛІГА, постанова чинна з 03.12.2020.
Перш за все, приємно відмітити, що зміни до Постанов Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 224 (про звільнення від оподаткування податком на додану вартість) та № 225 (про закупівлю товарів, робіт та послуг) стали вноситися синхронно, одним нормативно-правовим актом, тобто певний товар включається до Переліку, і одночасно операції з постачання даного товару звільняються від оподаткування податком на додану вартість. Такий підхід дає замовникам змогу уникнути непорозумінь при проведенні закупівель.
А які ж саме зміни запроваджено новою Постановою?
Зміни стосуються лише першого розділу Переліку – «Лікарські засоби, імунобіологічні препарати та харчові продукти для спеціальних медичних цілей для надання медичної допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19».
А тепер більш детально про внесені зміни:
слова “Amoxicillin/clavulanic acid” замінити словами “Amoxicillin and beta-lactamase inhibitor”;
Зазначений розділ також доповнено наступними позиціями:
Код згідно з УКТЗЕД | Міжнародне непатентоване найменування (назва) лікарського засобу, назва групи препаратів та продуктів для спеціальних медичних цілей |
3004 | Levofloxacin |
3004 | Cefoperazone and beta-lactamase inhibitor |
3004 | Cefotaxime |
3004 | Cefotaxime, combinations |
3004 | Cefepime |
3002 3004 | Immunoglobulin |
3004 | Ceftriaxone, combinations |
3004 | Cefditoren |
3002 | Vaccines (вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) |
Отже, знайомтеся зі змінами в розділі лікарських засобів та звіряйтесь при закупівлях із Переліком. Адже на жаль і сьогодні вистачає прикладів того, як замовники все-таки забувають відкрити Перелік при виборі процедури закупівлі та обирають закупівлю за коронавірусною процедурою неправомірно, тим самим наражаючись на ймовірні штрафні санкції.
Оновлений перелік вам у допомогу та вдалих закупівель!
- Участь другого з батьків у вихованні дитини після розлучення: що каже закон? Арсен Маринушкін 20:46
- Електронний документообіг: інструкція до впровадження з юридичної та бізнес-позиції Олександр Вернигора 17:51
- Особисті заощадження під час війни: чому важливо продовжувати інвестувати Антон Новохатній 15:48
- Реформа лісової галузі: коли чесні правила не для всіх Олександр Місюра 12:26
- Як організувати аналітику для бізнесу, коли продажі йдуть з кількох каналів Ерік Клюєв вчора о 17:00
- Україна має шанс інтегруватися у водневу економіку ЄС Олексій Гнатенко вчора о 16:21
- Залученість чи саботаж Олександр Висоцький вчора о 11:14
- Фінанси: зовнішня чи внутрішня опора? Інна Бєлянська вчора о 11:11
- Сірий інтернет-бізнес під час війни: виклик для держави та суспільства Андрій Лотиш вчора о 11:01
- Що відбувається з будівельними ліцензіями на ринку України? Олеся Романенко вчора о 10:46
- Gen Z і освіта: як запалити інтерес до знань у покоління швидких змін Олександра Нікітіна вчора о 08:19
- Якості українських підприємців, що допомагають масштабуватися за кордон Віктор Андрухів вчора о 07:48
- Новий рівень вантажоперевезень: старт контрейлерного коридору Україна – Німеччина Володимир Гузь 02.06.2025 12:08
- Партнерство для відбудови: як бізнесу інвестувати в критичну інфраструктуру Ростислав Никітенко 02.06.2025 12:03
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра Павло Васильєв 31.05.2025 13:54
- Фінанси: зовнішня чи внутрішня опора? 368
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? 359
- Що відбувається з будівельними ліцензіями на ринку України? 242
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра 200
- Чому досі немає легших бронежилетів для ЗСУ: історія марнотратства та байдужості 86
-
"99% – це не водолази". Як і чим Україна змогла знову вдарити по Керченському мосту
66326
-
Російська авіабомба зруйнувала елеватор одного з найбільших агрохолдингів України
Бізнес 26941
-
Уроки румунського Клужа: як українські міста можуть перетворити виклик на розвиток
Думка 22512
-
Якщо РФ вважає Україну загрозою, то навіщо світу, заснованому на правилах, така Росія
Думка 17971
-
У Ахметова знайшли другу родину, яка володіє елітною нерухомістю – Слідство.Інфо
Бізнес 10105