Чому пішов Найєм та як це вплине на відбудову
Напередодні слідом за Міністром Олександром Кубраковим посаду залишив голова Держагентства відновлення Мустафа Найєм.
Сьогодні у Берліні стартує велика конференція, присвячена відновленню України — Ukraine Recovery Conference. Ця подія проходить раз на рік, дає змогу звірити годинники усім партнерам нашої держави, а представникам української влади — ПОЧУТИ недоліки та виправити їх. Однак цього року певною мірою це буде конференція про Україну без України. Адже ключові крісла відповідальних за відбудову порожні. Напередодні слідом за Міністром Олександром Кубраковим посаду залишив голова Держагентства відновлення Мустафа Найєм. Разом із ним частина команди. Фактично зв’язка, яка відповідала за відбудову на ТОП-рівні, посипалася.
Пригадаємо відставку Олександра Кубракова. Напередодні винесення на голосування Верховної Ради постанови про його звільнення з посади Міністра відновлення заступник голови профільного Комітету ВРУ Віталій Безгін заявив, що політика, яка здійснюється сьогодні Міністерством відновлення в частині регіональної політики знаходиться в критичному стані. Враховуючи вищенаведене, існує гостра необхідність в утворенні окремого міністерства, яке б займалося регіональною політикою. Проте якщо аналізувати обґрунтування цієї тези з постанови, то будь-яких додаткових пояснень, аналізу чи оцінок про діяльність міністерства надано не було. Це фактично підтверджує суто політичне рішення прибрати чинного Міністра Кубракова з посади. Решта — суто формальність.
Олександр Кубраков і Мустафа Найєм були членами однієї команди, бо спочатку Найєм був заступником Олександра Кубракова, а після створення Держагентства відновлення, яке підпорядковане цьому міністерству — очолив його.
Після звільнення Кубракова Держагентству відновлення почали створювати проблеми, які вони унеможливили діяльність його інституції. До прикладу, повністю скасували бюджет на проєкти з відновлення та утримання доріг, почали «кошмарити» бюрократією, коли документи на оплату захисних споруд, фортифікацій або відновлення погоджувалися в Уряді місяцями, «урізали» заробітну плату значній частині працівників до 68%. Це детально Мустафа Найєм розповів у своєму дописі.
Однак найцікавіше, що Міжнародна конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024), яка відбувається 11 та 12 червня 2024 року в Берліні, мала дуже довгу підготовку. Офіс Президента чудово знав про дати її проведення. Незважаючи на це, рішення про звільнення Олександра Кубракова ухвалили не враховуючи важливі для України публічні події за участі міжнародних партнерів. Навіть з формування програми було чітко видно, що відбуваються перестановки спікерів від керівництва держави. До останнього було невідомо, хто ж представлятиме Україну.
Звісно, це негативний сигнал в бік міжнародних партнерів і загроза інвестицій в Україну. Міжнародні партнери чудово розуміють, що відсутні аргументовані причини звільнення осіб, які відповідальні за відбудову України. Адже більшість реформ: запуск програми є-Відновлення, система моніторингу відбудови DREAM, захист енергетичної інфраструктури здійснюється за кошти міжнародних партнерів. Міжнародні партнери можуть взяти паузу при виділення коштів на відбудову нових проєктів та чекати призначення нового керівництва. Будь-яке затягування часу на період активних воєнних дій грає не на користь України.
Свого часу Міністерство відновлення демонструвало певну незалежність та автономність у роботі. До прикладу допомогло викрити депутата “Слуги Народу” Андрія Одарченка, який давав хабар Кубракову та Найєму за виділення коштів на конкретний об’єкт відубудови. Цей депутат є вихідцем із політичної партії, де починав свою політичну кар’єру Олександр Кубраков. Це могла бути ще одна причина, чому вирішили організувати політичне зняття команди Кубракова з посад.
Наразі виглядає так, що будь-яка самостійна активна діяльність нового Міністра може призвести до його звільнення. Це сигнал Офісу Президента, що будь-які дії без вказівки “згори” будуть розцінюватись як робота поза командою. Звісно, це і буде основним критерієм вибору на посаду.
У кулуарах ОП та ВРУ обговорюється різні кандидатури на призначення нового Міністра. Спочатку розглядався Олександр Камишін — Міністр з питань стратегічних галузей промисловості. Планувалось реорганізувати Мінстрегпром та приєднати його до Мінекономіки. А Мінвідновлення, вже без реорганізації у два міністерства, що раніше стало ключовим аргументом при звільненні минулого міністра, очолить Олександр Камишін.
Пізніше з’явились версії з розділення Міністерства відновлення на Міністерство інфраструктури та Міністерство регіональної політики. Сюди сватають чинного заступника голови Офісу Президента з регіональної політики Олексія Кулебу та колишнього керівника Нафтогазу та ексміністра Мінрегіону Олексія Чернишова відповідно. За попередньою інформацією, сам Олексій Кулеба поїхав в Берлін на Конференцію. Нагадаємо, що нещодавно з’явилась інформація про можливий земельний інтерес у поверненні Олексія Чернишова. Олексій Кулеба починав свою роботу з Київської міської державної адміністрації, очолював Київську ОДА та прийшов працювати в Офіс Президента. Фактично це креатура команди президента.
Всі ці версії сьогодні активно обговорюється в ЗМІ. Саме серед них Офіс Президента буде обирати і пропонувати майже ручному парламенту підтримати необхідну кандидатуру. Ці політичні ігри знижують темп підготовки і захисту енергетичної структури, відновлення країни внаслідок щоденних обстрілів рашистів. Нагадаю, нам дуже необхідна підтримка міжнародних партнерів. Усе те, що сьогодні відбувається з посадовцями, відповідальними за відбудову, точно вплине на роботу з ними. Як мінімум це вже краде час для підготовки, щоб пережити наступну зиму.
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков вчора о 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський 27.06.2025 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Коли рак – це геополітика. Або чому світ потребує термінової операції Дана Ярова 26.06.2025 12:35
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України Валерій Карпунцов 26.06.2025 12:18
- Воднева революція на колесах та чому Україні не можна залишатися осторонь? Олексій Гнатенко 26.06.2025 12:15
- Ризики Закону про множинне громадянство Андрій Хомич 26.06.2025 10:57
- Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України Дмитро Зенкін 25.06.2025 13:10
- Товарознавча експертиза у справах про недостовірне декларування Віктор Худоченко 25.06.2025 13:00
- Симуляція безпеки: таблички замість життя. Троянди – на бюджеті. Люди – на підлозі Дана Ярова 25.06.2025 12:36
- Дискреція не без меж: перші рішення на користь кандидатів до апеляцій 1635
- Як керувати бізнесом за тисячі кілометрів і залишатися лідеркою: мій особистий досвід 477
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 444
- Реформа "турботи" 151
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 98
-
"Гра в кальмара 3": ексклюзив LIGA.net з режисером і зірками шоу про фінал, конфлікти і продовження
Життя 19145
-
Дратують фото з моря: чому чужі Instagram-відпустки викликають заздрість і чи це нормально
Життя 12766
-
"Юля друга". Банкова готує відставку Шмигаля – хто може стати новим прем'єром: усе про ротації
12338
-
Чому жінки після 40 йдуть з сім’ї, а чоловіки купують мотоцикли: правда про кризу середнього віку
Життя 10724
-
Ці продукти любить ваш шлунок та кишківник. Розбираємо популярні поради з мережі
Життя 9448