Особливості управління фінансами у збитковій компанії
Через війну великий відсоток компаній знаходиться нижче точки беззбитковості. Тема мені добре знайома, розповім, як краще вчинити у цій ситуації.
Проведіть аналіз причин
Першим кроком має стати функціональний аналіз. Спробуйте з'ясувати, чому так сталося, адже лише зрозумівши причину, можна розв'язати проблему. Якщо у вас є добре налагоджена аналітика, і ви вимірюєте всі ключові точки, зробити це буде неважко.
Чому не можна економити на просуванні
У більшості компаній коронавірус просто зніс основу клієнтів. Звичайно ж, вона зменшується навіть в умовах економічного розвитку. Але ви витрачаєте гроші на просування та рекламу, таким чином компенсуючи втрати та нарощуючи нових клієнтів. Але в кризу багато хто від цього відмовляється. У людей у такі моменти чомусь одразу виникає бажання стиснутись і нібито стати менше. Однак вкладаючи фінанси в рекламу, ви заповните базу клієнтів, що скоротилася.
Інше питання полягає у тому, де взяти гроші. Нашій компанії було простіше, адже фінансове планування для нас є ключовим інструментом. Ми маємо грошові резерви, які відкладаються щотижня. Однак не так вже й важливо, де ви візьмете гроші: із резервів, запасів, можете навіть їх зайняти. Але вони повинні витрачатися лише цільовим чином — на рекламу, яка є слабким місцем у бізнес-процесі.
Зміцніть дисципліну щодо фінансів
Жорстка система поділу фондів та рахунків дуже важлива. Ви повинні оберігати свій робочий капітал, оборотні кошти, не дозволяючи компанії в них залазити.
Під час кризи треба закривати витрати. Компанію варто рятувати за всяку ціну. Але не ціною припинення реклами! Зупиніть її на тиждень чи два, і станеться страшне. Краще на якийсь час затримати виплату зарплат або оплату оренди, адже завдяки рекламі у вас з'являться гроші на всі потреби.
Звісно, треба жорстко заощаджувати. Повірте, правильно розподіливши кошти на необхідні потреби, ви зможете пережити кризу.
Залучайте керівників до управління фінансами
Як не дивно, але момент, коли компанія провалюється нижче за точку беззбитковості, просто ідеально підходить для того, щоб залучити ваших керівників до управління фінансами. А у більшості компаній вищі керівники просто не беруть участь у цьому процесі.
Здебільшого рішення приймають власник та фінансовий директор, а керівники співчутливо чи з цікавістю спостерігають за цим дійством. Так ось це абсолютно неправильно. Раз на тиждень необхідно збирати керівників підрозділів, нехай вони ухвалюють рішення, як використовувати гроші, отримані за тиждень, для подальшого зростання доходу та подолання кризи.
Чому це важливо
Спочатку це буде непросто, адже раніше керівники на це не звертали уваги. Але ви помітите, що ті, хто пройдуть через цей бар'єр, підвищать свій рівень відповідальності та розуміння того, що відбувається в компанії, тому не відгороджуйте їх від управління фінансами.
Група людей заробляє грошей стільки, скільки вважає за життєво необхідне. Це не та сума, яку озвучує з трибуни власник чи вищий керівник, а та, що їм здається необхідною для виживання компанії. Зштовхуйте їх із цією дійсністю, необхідністю звести кінці з кінцями: і на зарплати гроші виділити, і на оренду, і на податки... Без цього фраза «треба підвищувати дохід» буде для них просто порожнім звуком.
Якщо ви ще не приєднали керівників до управління фінансами, спробуйте розпитати їх про суму, потрібну, на їхню думку, для виживання компанії. Я впевнений, що відповіді вас здивують: усі вони назвуть цифру набагато нижчу за реальну. А значить, їм нема за що боротися.
Висновок
Почніть з аналізу причин. Як правило, у кризу доходи падають через скорочення бази клієнтів. Заощаджуйте на всьому, але не на рекламі, адже саме вона дасть вам можливість отримати гроші на інші потреби. Але, мабуть, третій момент є найважливішим. Щоб ваші керівники правильно оцінювали фінансові потреби компанії, делегуйте функцію розподілу коштів. Тільки таким шляхом ви зможете підвищити прибуток збиткової компанії.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 23693
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21304
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 10329
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9187
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7734