Однакові найменування та ТМ. Що робити?
Під час здійснення господарської діяльності, різними суб’єктами підприємництва можуть бути виявлені тотожні найменування у аналогічних сферах господарської діяльності. Наприклад, підприємство А звертається до підприємства Б з претензією, щодо тотожності зн
У зв’язку з бажанням, того чи іншого підприємства зайняти лідируючі позиціїна ринку щодо певних товарів або послуг, постає питання про створення бренду,ділової репутації та прихильності покупців.
Для створення всього вищезазначеного, використовуються знаки для товарів тапослуг, комерційні (фірмові) найменування і т.д. Відповідно до чинногозаконодавства, ми маємо різні тлумачення понять знаку для товарів та послуг,згідно з ст.1 ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг», знак -позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб. Тлумачення комерційного (фірмового)найменування можна зробити, виходячи з ч.1 ст.489 ЦК України, комерційне(фірмове) найменування – найменування, що використовується суб’єктомпідприємницької діяльності та дає можливість відрізнити одну особу від іншої,не вводячи споживачів в оману щодо справжньої діяльності суб’єктапідприємницької діяльності.
Під час здійснення господарської діяльності, різними суб’єктамипідприємництва можуть бути виявлені тотожні найменування у аналогічних сферахгосподарської діяльності. Наприклад, підприємство А звертається до підприємстваБ з претензією, щодо тотожності знаку для товарів та послуг з комерційним(фірмовим) найменуванням і навпаки. В даному випадку, стратегія захисту можебути наступною:
1. По-перше, на щопотрібно звернути увагу – сама тотожність знаку для товарів та послуг такомерційного (фірмового) найменування.
Тотожність, як правило, визначається відповідним експертним дослідження узазначеній сфері. Виходячи з судової практики, будь які власні міркування абоміркування неатестованого експерта є неприйнятними для суду.
2. Потрібно довестинеправомірність використання та право першокористувача.
Для визначення неправомірності використання ТМ або комерційногонайменування, слід звернутися до ст.4 ЗУ «Про захист від недобросовісноїконкуренції», неправомірним євикористання імені, комерційного (фірмового) найменування, торговельної марки (знака для товарів і послуг), рекламних матеріалів, оформлення упаковки товарів іперіодичних видань, інших позначень без дозволу (згоди) суб'єкта господарювання, який раніше почав використовувати їхабо схожі на них позначення у господарській діяльності, щопризвело чи може призвести до змішування з діяльністю цього суб'єкта господарювання.
Тобто, для встановлення першокористувача ТМ або фірмового найменування,слід надати підтвердження щодо того, що саме Ваше підприємство почаловикористовувати ТМ або Комерційне найменування першим. Також, важливим аспектомкомерційного найменування є те, що останнє не повинно вводити в омануспоживачів щодо виду або напрямку підприємницької діяльності суб’єктагосподарювання.
- Для ТМ, доказомбуде дата подання на реєстрацію знака для товарів та послуг;
- Для комерційного(фірмового) найменування, доказом буде дата використання комерційного(фірмового) найменування. Під датою використання можна вважати підписаннядоговору за яким суб’єкт підприємницької діяльності буде здійснювати своюдіяльність по відношення до іншої юридичної особи. Важливо щоб у цих договорах використовувались комерційні(фірмові) найменування підприємства.
Для підприємств, у комерційному найменуванні яких, використовується власнеім’я (ім’я, прізвище, по-батькові) слід звертати увагу на ч.2 ст. 4 ЗУ «Прозахист від недобросовісної конкуренції», використання у фірмовому найменуваннівласного імені фізичної особи не визнається неправомірним, якщо до власного імені додається який-небудь відмітнийелемент, що виключає змішування здіяльністю іншого суб'єкта господарювання.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 21088
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10764
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10300
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4673
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4279