Уряд Гройсмана перевів країну на рейки розвитку
Кабінет Міністрів підбив підсумки роботи за неповний 2016 року, з квітня, коли парламент висловив вотум довіри новому уряду на чолі з Володимиром Гройсманом. За цей час йому вдалося головне – вивести Україну з кризового стану та перелаштувати її на рейки р
Кабінет Міністрів підбив підсумки роботи за неповний 2016року, з квітня, коли парламент висловив вотум довіри новому уряду на чолі з ВолодимиромГройсманом. За цей час йому вдалося головне – вивести Україну з кризового станута перелаштувати її на рейки розвитку й сталого зростання.
В першому кварталі 2015 року Україна досягла дна падіння,коли ми мали мінус 17% ВВП. Тоді про зростання зовсім не йшлося, мінімальнимзавданням було хоча б загальмувати економічний спад. Проте, вже в другомукварталі 2016 року почався несміливий підйом й заслуга Кабміну полягає в тому,що це стало стійким трендом: в жовтні-грудні 2016 р. ріст ВВП склав вже 4,7%.
З квітня минулого року інфляційний шторм почав вщухати: за2016 р. інфляція склала 12,4% порівняно з 43% у позаминулому році. Це дозволиловідновити соціальну справедливість й запровадити новий рівень соціальнихстандартів. Розпочався поступовий ріст реальної заробітної плати людей (9%), на16% збільшився прожитковий мінімум, була розгорнута масштабна програмасубсидування українців, які потребували допомоги в сплаті за комунальніпослуги. Важливо, що вчителі та медики - представники найбільш соціальнозначимих професій - відчули реальне підвищення рівня доходів в середньому більшніж на 20%.
Вже минулого місяця 3,5 млн українців отримали підвищенумінімальну заробітну плату - 3200 грн. Так уряд продемонстрував принциповоновий підхід до соціальної політики. Його суть в тому, щоб дати можливістьлюдям надолужити ті втрати, які вони зазнали в пік кризи й при цьому ненашкодити економіці.
Уряд Володимира Гройсмана взявся за системне оновленняінфраструктури держави. В минулому році відремонтовано в 4 рази більше дорігніж в 2015 році, задіяна система "теплих кредитів", коли владачастково компенсує затрати на ремонтні роботи в будинку, Укрзалізниця"стала прибутковою (303 млн. грн.), хоча ще рік назад мала збитки на суму до 700млн. В 2016 році справжню революцію в держзакупівлях здійснила системаProZorro. Вона заощадила 8 млрд. державних коштів, які спрямували на розвитоккраїни та соціальні потреби.
Кабмін зробив ставку на створення й розвиток міцнихсамодостатніх громад. В минулому році 207 таких об'єднаних громад отримали новувиборну владу, а доходи місцевих бюджетів зросли більш ніж на 40%. Це нерахуючи субвенції в 1 млрд. грн., які уряд виділив місцевій владі для розбудовимісцевої інфраструктури.
Допомога бізнесу стала практичною та результативною. Середіншого, це запровадження 16-ти електронних послуг, які значно спрощуютькористування низкою адміністративних сервісів, запуск "дерегуляційноїгільйотини", коли сотні регуляторних актів скасували, аби не створюватипідприємцям перешкод, скасування державної реєстрації іноземних інвестицій.
Таким чином, уряду Гройсмана в 2016 році вдалося зламатикількарічний кризовий тренд й стабілізувати економічну ситуацію. Це створюєпередумови для подальшого поступального розвитку держави та досягнення нових показниківякості життя громадян.
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда вчора о 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик вчора о 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов вчора о 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч вчора о 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова вчора о 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко вчора о 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук вчора о 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко вчора о 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов вчора о 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер вчора о 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 14.05.2025 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 14.05.2025 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 14.05.2025 08:50
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
13703
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 9724
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 8147
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7958
-
Росіяни вивели війну дронів на новий рівень, Україні потрібні нові інженерні рішення
Думка 6589