Вплив російської війни на світову економіку
Наслідки цієї війни проявляються у великій кількості економічних аспектів: від підтримки малозабезпечених верств населення до зростання цін на ринку енергоносіїв.
Війна не може вважатися фактором, що позитивно впливає на економіку, принаймні поки вона триває. З моменту широкомасштабного вторгнення рф в Україну світові аналітичні видання змінили прогнози щодо зростання світової економіки. За даними МВФ, економіка України скоротиться на 45%, а зростання світових економічних показників, які у 2021 році досягали 6,1%, впаде у 2022 і 2023 роках до позначки 3,6%. Директорка Міжнародного Валютного Фонду припускає можливість світової рецесії внаслідок найбільшої війни в Європі за останні 80 років. У цьому блозі я розгляну як та на що вплинула війна, та чи це єдиний фактор, який позначився на зростанні світового розвитку.
Економічна ситуація у світі вже отримала низку ударів через епідемію COVID-19 та пов’язані з нею заходи. Інфляція в США та ЄС виявилась сильнішою, ніж очікувалось, а уповільнення темпів розвитку в Китаї через чергову хвилю пандемії та посухи ставить під сумнів економічну успішність всього регіону найближчим часом. Економічний збиток від війни вже напряму вплинув на стан економіки та знизив темпи розвитку у 2022 та 2023 році. Зростання цін на паливо та харчові продукти вдарили по найменш платоспроможним верствам населення. Відповідно до звіту МВФ, підвищення інфляції ускладнює завдання центробанкам країн, які намагаються стримувати ціни та забезпечувати ріст економіки. Наслідком війни став також розрив економічної співпраці найбільш розвинутих країн з рф, що впливає на глобальну економічну інтеграцію.
Подолання негативних для економіки наслідків у різних країнах проходитиме по-різному. Це залежить від кількох чинників: торгових зв’язків, рівня підвищення цін, доступності енергоносіїв та попереднього рівня інфляції. Слід врахувати, що європейські країни наразі мусять підтримувати мільйони біженців і це також можна віднести до наслідків впливу війни. Цього року, за прогнозами Economist, світовий ВВП втратить близько $1 трлн. Такий прогноз побудований на припущенні продовження широких бойових дій до кінця року.
Серед країн G20, росія постраждає найбільше внаслідок ізоляції та санкцій через розпочату війну, і вже до 2020 року її економіка втратить приблизно 10%. Країни ЄС також матимуть збитки в результаті порушення ланцюжків постачання та залежності від російських енергоносіїв. Але для деяких країн прогнози більш оптимістичні, наприклад Саудівська Аравія покращить свої економічні показники через підвищення цін на нафту, а також захід на нові ринки, які звільняються через вихід з них рф. Аргентина та Бразилія, які є найбільшими виробниками зерна в Північній Америці, матимуть додаткові ринки збуту цього року і їхні прибутки також зростуть.
Відповідно до звіту від KPMG, інвестиції другого кварталу 2022 року знаходяться на найнижчому, за останні шість кварталів, рівні. Попри велику кількість можливостей для інвестування, інвестори поводяться більш стримано та обережно. Цілком ймовірно, що наступного кварталу тенденція буде зберігатися, адже для деяких регіонів час процедур інвестування та перевірка активів будуть збільшуватися на фоні міжнародних санкцій.
Інфографіка: KPMG (Графік інвестицій)
Економічний розвиток, який був не надто оптимістичним через пандемію, яка досі триває, та низку локальних проблем в різних частинах світу, послабився через війну в центрі Європи. Наслідки цієї війни проявляються у великій кількості економічних аспектів: від підтримки малозабезпечених верств населення до зростання цін на ринку енергоносіїв. Зокрема, для країн Європи складність періоду, у який ми ввійшли, напряму залежить від затягування воєнних дій.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 22817
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10921
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10717
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4910
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 4344