Вплив російської війни на світову економіку
Наслідки цієї війни проявляються у великій кількості економічних аспектів: від підтримки малозабезпечених верств населення до зростання цін на ринку енергоносіїв.
Війна не може вважатися фактором, що позитивно впливає на економіку, принаймні поки вона триває. З моменту широкомасштабного вторгнення рф в Україну світові аналітичні видання змінили прогнози щодо зростання світової економіки. За даними МВФ, економіка України скоротиться на 45%, а зростання світових економічних показників, які у 2021 році досягали 6,1%, впаде у 2022 і 2023 роках до позначки 3,6%. Директорка Міжнародного Валютного Фонду припускає можливість світової рецесії внаслідок найбільшої війни в Європі за останні 80 років. У цьому блозі я розгляну як та на що вплинула війна, та чи це єдиний фактор, який позначився на зростанні світового розвитку.
Економічна ситуація у світі вже отримала низку ударів через епідемію COVID-19 та пов’язані з нею заходи. Інфляція в США та ЄС виявилась сильнішою, ніж очікувалось, а уповільнення темпів розвитку в Китаї через чергову хвилю пандемії та посухи ставить під сумнів економічну успішність всього регіону найближчим часом. Економічний збиток від війни вже напряму вплинув на стан економіки та знизив темпи розвитку у 2022 та 2023 році. Зростання цін на паливо та харчові продукти вдарили по найменш платоспроможним верствам населення. Відповідно до звіту МВФ, підвищення інфляції ускладнює завдання центробанкам країн, які намагаються стримувати ціни та забезпечувати ріст економіки. Наслідком війни став також розрив економічної співпраці найбільш розвинутих країн з рф, що впливає на глобальну економічну інтеграцію.
Подолання негативних для економіки наслідків у різних країнах проходитиме по-різному. Це залежить від кількох чинників: торгових зв’язків, рівня підвищення цін, доступності енергоносіїв та попереднього рівня інфляції. Слід врахувати, що європейські країни наразі мусять підтримувати мільйони біженців і це також можна віднести до наслідків впливу війни. Цього року, за прогнозами Economist, світовий ВВП втратить близько $1 трлн. Такий прогноз побудований на припущенні продовження широких бойових дій до кінця року.
Серед країн G20, росія постраждає найбільше внаслідок ізоляції та санкцій через розпочату війну, і вже до 2020 року її економіка втратить приблизно 10%. Країни ЄС також матимуть збитки в результаті порушення ланцюжків постачання та залежності від російських енергоносіїв. Але для деяких країн прогнози більш оптимістичні, наприклад Саудівська Аравія покращить свої економічні показники через підвищення цін на нафту, а також захід на нові ринки, які звільняються через вихід з них рф. Аргентина та Бразилія, які є найбільшими виробниками зерна в Північній Америці, матимуть додаткові ринки збуту цього року і їхні прибутки також зростуть.
Відповідно до звіту від KPMG, інвестиції другого кварталу 2022 року знаходяться на найнижчому, за останні шість кварталів, рівні. Попри велику кількість можливостей для інвестування, інвестори поводяться більш стримано та обережно. Цілком ймовірно, що наступного кварталу тенденція буде зберігатися, адже для деяких регіонів час процедур інвестування та перевірка активів будуть збільшуватися на фоні міжнародних санкцій.
Інфографіка: KPMG (Графік інвестицій)
Економічний розвиток, який був не надто оптимістичним через пандемію, яка досі триває, та низку локальних проблем в різних частинах світу, послабився через війну в центрі Європи. Наслідки цієї війни проявляються у великій кількості економічних аспектів: від підтримки малозабезпечених верств населення до зростання цін на ринку енергоносіїв. Зокрема, для країн Європи складність періоду, у який ми ввійшли, напряму залежить від затягування воєнних дій.
- Трошки про 12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода 16:54
- Чому підписаний законопроект №12089 – це добре і корисно для суспільства? Віктор Сизоненко 15:45
- На перетині інженерії, культури та мистецтва Оксана Захарченко 12:45
- Отримання частки у спільному майні колишнього подружжя через суд Альона Прасол 10:49
- Як впоратися з хронічно незадоволеним співробітником і не допустити проблем у компанії Олександр Висоцький 10:15
- Оскарження запобіжного заходу тримання під вартою: кут охорони п'ятого Президента України Лариса Криворучко вчора о 23:48
- Чому алюміній і мідь стають новим стратегічним ресурсом? Ксенія Оринчак вчора о 18:13
- "Скандал" довкола підручника з історії, або чому в наш час важливе критичне мислення Віктор Круглов вчора о 17:57
- В пошуках щастя. Частина третя: Щастя і світ Алла Заднепровська вчора о 14:39
- Міжнародні компанії в Росії: повернення чи відновлення роботи? Наталія Рибалко вчора о 14:30
- Договір до енергетичної хартії: що потрібно знати трейдерам в енергетиці Ростислав Никітенко вчора о 10:52
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа Георгій Тука вчора о 10:33
-
Китайський BYD запустив свій преміальний бренд Denza в Європі
Бізнес 8080
-
Ferrexpo зупинило виробничу лінію через припинення відшкодування ПДВ
Бізнес 6140
-
Путін готує нову хвилю війни: що відомо про російський наступ 2025 року
5644
-
Тарифи Трампа і Саудівська Аравія обвалили ціни на нафту до чотирирічного мінімуму
Бізнес 5183
-
Зеленський підписав закон про добросовісного набувача: петиція противників не спрацювала
Бізнес 4502