Як збільшити прибуток через систематизацію бізнес-процесів
Чому так важливо приділяти увагу побудові бізнес-процесів і які результати можна отримати після впровадження системного підходу?
Системний підхід – це дослідження об’єкта як цілісної системи. Якщо говорити про це в ключі бізнесу, бізнес-моделі, то це і підхід до управління, і культура ведення бізнесу, це акцент на стратегію та досягнення цілей, орієнтованість на донесення цінності до клієнта в найкоротший термін та з найменшими витратами, це мислення і ціла філософія.
Бізнес-процеси створюють фундамент бізнесу. Якщо говорити буквально, це алгоритм дій для досягнення визначеного результату. В нього є свій початок, та свій кінець – результат. Важливо будувати процеси так, щоб кожна дія та результат додавали до вашого продукту цінність, яку ви несете клієнту.
Якщо ви як бізнес прагнете мати сталий розвиток, міцний фундамент, і в подальшому у вас є плани на розширення своєї діяльності, підвищення ефективності та прибутковості, тоді краще починати роботу з бізнес-процесами з самого початку створення компанії.
Але для цього мало залучити спеціаліста, консультанта. Тут потрібно мати відповідне мислення. У керівників, власників та управлінців, які більш педантичні в цьому питанні, процес відбувається набагато легше, бо вони чисто інтуїтивно відповідно до свого бачення починають це робити відразу.
Зараз скрізь говорять про масштабування. Це пов’язано з розвитком та з прагнення збільшення прибутку. І бізнес починає шукати шляхи. Їх є декілька.
Перший – збільшення обсягів продажу, вихід на нові ринки в тому числі міжнародні, відкриття ще одного напрямку або мережі. Відбувається розширення своєї території. Але для цього бізнес використовує свої кошти, або шукає від кого залучити інвестиції.
Другий – продаж франшизи, тут бізнес упаковує свою модель в пакет документів і масштабується за рахунок поширення моделі бізнесу. Цей варіант масштабування відбувається за рахунок коштів франчайзі.
Обидва шляхи вимагають систематизації бізнес-процесів до старту кампанії масштабування, щоб прибрати існуючі обмеження та щоб стандартизувати процес створення цінності. Адже кожна точка вашої мережі повинна надавати однакові за сервісом послуги і однаковий за якістю товар.
А для цього необхідно, щоб в кожному куточку світу ваш продукт відповідав тим цінностям, які в нього закладали творці. Бізнес має гарантувати якість свого продукту. Саме через гарантію та незмінну якість формується довіра клієнтів, які будуть приходити знову та знову. А без довіри клієнтів масштабування не станеться.
Кожен бізнес масштабує те, що є в материнській компанії. Якщо там порядок – масштабуємо порядок і прибуток, якщо там хаос і ручне гасіння пожеж – масштабуємо хаос та збитки. При масштабуванні стається втрата контролю. Це неминуче, тому що відбувається делегування управлінських функцій. І якщо в материнській компанії ви встигали гасити пожежі і управляти хаосом, то передати це комусь зазвичай не виходить. Тому і потрібно систематизувати спочатку все в материнській компанії, щоб потім легко по шаблону запустити інші точки.
Для бізнесів, які вичерпали доступні їм шляхи до зростання, а збільшити прибуток хочеться, також є шлях збільшення прибутку через систематизацію бізнес-процесів. Коли описується бізнес-процес відразу стає видно місця прихованих втрат та «дірок» в системі. Усунення неефективних витрат, прихованих втрат та вдосконалення процесу дає змогу вивільнити кошти, які раніше просто зливалися з бюджету. Це сприяє збільшенню ефективності через зменшення витрат компанії. І цей напрямок збільшення прибутку не потребує істотних капіталовкладень. Прибуток вивільняється з прихованих втрат.
Якщо ж говорити про мікробізнес, то чим раніше власники почнуть вибудовувати бізнес-процеси, стандартизувати їх, тим швидше вони досягнуть наступного рівня. Ощадливе відношення до кожної операційної дії в ланцюжку створення цінності створює міцний фундамент для сталого розвитку.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 321
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 188
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 148
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 132
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 108
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 6077
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
4347
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 3755
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648 -
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 2935