Як збільшити прибуток через систематизацію бізнес-процесів
Чому так важливо приділяти увагу побудові бізнес-процесів і які результати можна отримати після впровадження системного підходу?
Системний підхід – це дослідження об’єкта як цілісної системи. Якщо говорити про це в ключі бізнесу, бізнес-моделі, то це і підхід до управління, і культура ведення бізнесу, це акцент на стратегію та досягнення цілей, орієнтованість на донесення цінності до клієнта в найкоротший термін та з найменшими витратами, це мислення і ціла філософія.
Бізнес-процеси створюють фундамент бізнесу. Якщо говорити буквально, це алгоритм дій для досягнення визначеного результату. В нього є свій початок, та свій кінець – результат. Важливо будувати процеси так, щоб кожна дія та результат додавали до вашого продукту цінність, яку ви несете клієнту.
Якщо ви як бізнес прагнете мати сталий розвиток, міцний фундамент, і в подальшому у вас є плани на розширення своєї діяльності, підвищення ефективності та прибутковості, тоді краще починати роботу з бізнес-процесами з самого початку створення компанії.
Але для цього мало залучити спеціаліста, консультанта. Тут потрібно мати відповідне мислення. У керівників, власників та управлінців, які більш педантичні в цьому питанні, процес відбувається набагато легше, бо вони чисто інтуїтивно відповідно до свого бачення починають це робити відразу.
Зараз скрізь говорять про масштабування. Це пов’язано з розвитком та з прагнення збільшення прибутку. І бізнес починає шукати шляхи. Їх є декілька.
Перший – збільшення обсягів продажу, вихід на нові ринки в тому числі міжнародні, відкриття ще одного напрямку або мережі. Відбувається розширення своєї території. Але для цього бізнес використовує свої кошти, або шукає від кого залучити інвестиції.
Другий – продаж франшизи, тут бізнес упаковує свою модель в пакет документів і масштабується за рахунок поширення моделі бізнесу. Цей варіант масштабування відбувається за рахунок коштів франчайзі.
Обидва шляхи вимагають систематизації бізнес-процесів до старту кампанії масштабування, щоб прибрати існуючі обмеження та щоб стандартизувати процес створення цінності. Адже кожна точка вашої мережі повинна надавати однакові за сервісом послуги і однаковий за якістю товар.
А для цього необхідно, щоб в кожному куточку світу ваш продукт відповідав тим цінностям, які в нього закладали творці. Бізнес має гарантувати якість свого продукту. Саме через гарантію та незмінну якість формується довіра клієнтів, які будуть приходити знову та знову. А без довіри клієнтів масштабування не станеться.
Кожен бізнес масштабує те, що є в материнській компанії. Якщо там порядок – масштабуємо порядок і прибуток, якщо там хаос і ручне гасіння пожеж – масштабуємо хаос та збитки. При масштабуванні стається втрата контролю. Це неминуче, тому що відбувається делегування управлінських функцій. І якщо в материнській компанії ви встигали гасити пожежі і управляти хаосом, то передати це комусь зазвичай не виходить. Тому і потрібно систематизувати спочатку все в материнській компанії, щоб потім легко по шаблону запустити інші точки.
Для бізнесів, які вичерпали доступні їм шляхи до зростання, а збільшити прибуток хочеться, також є шлях збільшення прибутку через систематизацію бізнес-процесів. Коли описується бізнес-процес відразу стає видно місця прихованих втрат та «дірок» в системі. Усунення неефективних витрат, прихованих втрат та вдосконалення процесу дає змогу вивільнити кошти, які раніше просто зливалися з бюджету. Це сприяє збільшенню ефективності через зменшення витрат компанії. І цей напрямок збільшення прибутку не потребує істотних капіталовкладень. Прибуток вивільняється з прихованих втрат.
Якщо ж говорити про мікробізнес, то чим раніше власники почнуть вибудовувати бізнес-процеси, стандартизувати їх, тим швидше вони досягнуть наступного рівня. Ощадливе відношення до кожної операційної дії в ланцюжку створення цінності створює міцний фундамент для сталого розвитку.
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко вчора о 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко вчора о 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова вчора о 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак вчора о 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух вчора о 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков вчора о 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов вчора о 09:26
- Нюанси ввезення пального в Україну через кордон для власного споживання Дмитро Зенкін 21.01.2025 15:47
- Як та куди інвестувати на фондовому ринку США Євген Кондратьєв 21.01.2025 15:30
- Неконституційність п.п.7 п.1 ч.2 ст.4 щодо ставки судового збору за подання касації Світлана Приймак 21.01.2025 14:30
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11561
-
Меланія Трамп на інавгурації 2025: два елегантні образи — у капелюсі вдень, у сукні ввечері
Життя 3947
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3204
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2494
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1943