Українська нація чекає комплімент від німецької сторони
Українська Військова Організація «СПАС-23» почала проект по відновленню та реконструкції Аскольдової могили як пам’ятника культури та історії української нації.
Сьогодні всі ми є свідками популярного явища - занедбаних могил, закинутих кладовищ,недоглянутих місцин минулих поховань. Наша країна не так часто приділяє увагудогляду за могилами як звичайних людей, так і героїв різних країн світу.
Угода між урядами України та Німеччинипро догляд за могилами заглибних воїнів, яка, керуючись взаємним бажанням віддати належне останнє пристановище загиблим воїнам обох країн,була прийнята ще у 1997 році. Держава й народ мають усвідомлювати, що догляд за могилами загиблих воїнів на українській і німецькій землях є конкретним виявом порозуміння і примирення між українськимі німецьким народами.
Уряди обох країн мають забезпечувати захист могил і вічний спокій полеглих навійні воїнів іншої сторони на своїй території.
З дозволу Міністерства КультуриУкраїни та органів місцевого самоврядування за сприянням та організацією ГО «УВО СПАС-23» 19 серпня 2015 року відбудутьсяурочисті заходи вшанування пам’яті солдатів, загиблих під час Другої Світовоївійни. Буде проходити урочиста панахида в Хрестовоздвиженській каплиці на нижній терасі Аскольдової могили впам'ять перепоховання німецьких солдатів з урядовими заходами за участюпредстоятеля Філарета та Верховного архієпископа Києво-Галицького, митрополитаКиївського – предстоятеля Української греко-католицької церкви СвятославаШевчука. Цього ж дня планується встановлення пам’ятників добровольцю Марку Грегорі Пославському та невідомомумайданівцю, які також поховані на Аскольдовій могилі.
Аскольдова могила є історичним цвинтарем Києва, де зчасів князів Аскольда і Діра, а також княгині Ольги аж до початку ХХ сторіччяздійснювалися поховання різнокласових людей, значимих для нашого історичногостановлення та національного розвитку. Українська Військова Організація «СПАС-23» почала проект по відновленнюта реконструкції Аскольдової могили як пам’ятника культури та історіїукраїнської нації. Першою сходинкою у реалізації проекту є перепохованняостанків німецьких військовослужбовців часів Другої Світової війни. Саме у 40-хроках ХХ століття Аскольдову могилу реорганізувалияк кладовище для німецьких офіцерів та солдатів, які були поховані в ідентичнихмогилах під дерев’яними хрестами. Символом, який вказував на місце захороненняслугувала велика скульптура — голова німецького солдата у шоломі. Згодом,після відступу німецьких військ, поховання були знищені.
Головним завданням організації стоїть впорядкуваннянанесеної шкоди Аскольдовій могилі, яка за часів німецької окупаціївикористовувалася як цвинтар. Активно розпочаласяробота на усіх «фронтах»: пошук і впорядкування жертв війни та політичнихрепресій, отримання дозволу на здійснення ексгумації, перепоховання німецькихвійськових. «СПАС-23», як громадська організація культивує пам’ять про всіхполеглих, які спочивають на українській землі. Місце поховання німецьких солдатівна Аскольдовій могилі, має бути належним чином оточене опікою та пошаною.
Екс-Президент України Віктор Ющенко, який є одним зорганізаторів проекту реконструкції Аскольдової могили, залучає якомога більшепідтримки та особисто веде пошук однодумців. Нещодавно відбулася зустрічВіктора Ющенко з послом Німеччини паном Крістофом Вайлем, який підтримав ідеюпроекту та запропонував об’єднати зусилля за для досягнення кращого результату.
В свою чергу Німеччина вжедавно має Народний союз, де доглядаються могили не тільки німців, а й похованняіноземців, котрі почили на німецькій землі. За підтримки держави волонтеридоглядають могили радянських солдатів і пам’ятники Радянському воїнові. У дні 8і 9 Травня багато німців приносять квіти й вшановують пам'ять загиблих таполеглих у війні.
У висновку хочу додати, що за для кращогопорозуміння з іноземними товаришами та виконання громадянського обов’язку,Україна може виконувати дані обіцянки. Уряд, суспільство й українська армія зчестю й гідністю шанує німецьких солдатів і місце їх поховання. Але у зв’язку зсьогоденною ситуацією, де домінує питання «тепер», а не «тоді», українська націята армія подівається на підтримку німецького товариша. Першочерговим, протягомостаннього року, для нашої країни стало питання збереження пам’яті тих, хтозагинув під час війни на Донбасі, догляд за місцями поховань та шана солдатів,які воюють за наш спокій сьогодні і завтра.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11914
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2904
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1992
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1974
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 1944