Перепланування-2017: умови та процедура
5 січня 2017 року вступила в силу постанова Кабінету Міністрів України №1024 від 28.12.2016 року, відповідно до якої було внесено зміни до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Так змінами передбачається, зокрема, що власники, н
Так відповідно до ст.ст.100 та 152 Житлового кодексу УРСР, виконання наймачемта власниками робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку, жиловогоприміщення та жилого приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучіконструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребують отримання документів, щонадають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введенняоб’єкта в експлуатацію не потребується.
Більше того,вищезазначеною постановою було скасовано дозволи на перепланування тапереобладнання житлових будинків та гуртожитків, проте за умови дотриманняпевних обмежень.
Так, доперепланувань, які все ще підлягають «узаконенню», можна віднести: об’єднанняквартир на одному або різних поверхах, облаштування дверних прорізів в несучихстінах, а також здійснення інших змін, пов’язаних з порушенням капітальнихконструкцій. Для реалізації таких змін у житловому приміщенні, все ще потрібноотримати дозвільні документи на будівельні роботи та ввести перепланованийоб’єкт в експлуатацію.
В той же час варто враховувати, що виконання робіт, визначених частиноюпершою статті 100 Житлового кодексу УРСР, внаслідок яких змінюється площа, кількістьчи склад приміщень у будинках державного чи громадського житлового фонду,допускається за письмовою згодою наймодавця (орендодавця), якщо інше непередбачено договором найму (оренди).
Зміненими Правиламитакож передбачено, що власник квартири, житлового приміщення у гуртожитку маєправо здавати внайм (в оренду) квартиру, житлове приміщення у гуртожитку абокімнату квартири та укладати інші договори відповідно до законодавства.Користування наймачем (орендарем) квартири, житлового приміщення у гуртожитку(кімнати) здійснюється згідно з договором найму (оренди).
Окрім того,Правила в новій редакції також передбачають, що співвласники житлового будинку, гуртожитку зобов’язані забезпечувати належне утримання,експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, поточний і капітальний ремонт,технічне переоснащення спільного майна житлового будинку, гуртожитку пропорційно до частки співвласника на умовах співфінансування.
Зміни також передбачають, що за умовивідсутності поквартирного (покімнатного) обліку та відсутності згоди міжмешканцями квартири, житлового приміщення у гуртожитку щодо оплати житлово-комунальних та іншихпослуг плата розподіляється: за електроенергію при загальному лічильнику -пропорційно потужності побутовогоелектричного обладнання кожного співвласника, наймача (орендаря); за газ, водопостачання та водовідведення, освітлення підсобних приміщень - за чисельністю зареєстрованих осіб, що проживають у квартирі,житловому приміщенні у гуртожитку.
Що стосується послуг зцентралізованого опалення, з утримання житлових будинків і споруд та прибудинкових територій – нарахування за встановленими тарифамивідповідно до опалюваної та загальної площі приміщення, яким користуєтьсявласник, співвласник, наймач (орендар).
Правилами також передбачено, що власники,наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків і гуртожитків несутьвідповідальність згідно із законом.
Така відповідальність передбаченастаттею 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення,відповідно до якої порушення правил користування житловими приміщеннями,санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів,під’їздів, прибудинкових територій, порушення правил експлуатації жилихбудинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їхутримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків іжитлових приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилихбудинків, жилих приміщень, їх обладнання та об’єктів благоустрою тягнуть засобою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьохнеоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 гривень) і попередження абонакладення штрафу на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуванихмінімумів доходів громадян (51-119 гривень).
Власник,наймач (орендар) жилого будинку, житлового і нежитлового приміщення в житловомубудинку, який допустив самовільне переобладнання чи перепланування, щопризводить до порушення конструктивних елементів або засобів протипожежногозахисту, зобов’язаний за свій рахунок привести це приміщення до попередньогостану.
У разі, якщо самовільне перепланування абопереобладнання призводить до погіршення технічного стану всього будинку іпорушуються права інших споживачів, ці роботи виконуються виконавцем послуг, апитання відшкодування вартості цих робіт власником, орендарем житловогобудинку, житлового або нежитлового приміщення в житловому будинку вирішується всудовому порядку.
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус вчора о 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков вчора о 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак вчора о 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак вчора о 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер вчора о 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 422
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 224
- Модель нової індустріалізації України 171
- Професії зникають, навички – у тренді 169
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 129
-
"Я туди не хочу". Власник UPG поставив на паузу експансію на ринок Європи
Бізнес 12096
-
"Спортивні авто стоять у гаражах". В Україні ліг ринок високооктанового бензину А-100
Бізнес 10168
-
Індія купить "боїнги", від яких через торгову війну зі США відмовився Китай
Бізнес 6837
-
Нелегальний ринок тютюну: як Україна втрачає 24 мільярди гривень щорічно
Бізнес 4303
-
Бурбон в бак. Що буде із бензином після 1 травня
Бізнес 3262